واکنش آیت الله مکارم به حادثه تلخ اصفهان
۲۷۵۸۶۲
۲۲ آذر ۱۳۹۴ - ۲۳:۲۹
۲۲۷۸۸
حضرت آیت الله مکارم شیرازی به حادثه تلخ کشیدن بخیه کودک اصفهانی واکنش نشان داد و این ماجرا را نشانه فاصله گرفتن بخشی از جامعه پزشکی از اخلاقیات دانست.
پایگاه خبری انتخاب: حضرت آیت الله مکارم شیرازی به حادثه تلخ کشیدن بخیه کودک اصفهانی واکنش نشان داد و این ماجرا را نشانه فاصله گرفتن بخشی از جامعه پزشکی از اخلاقیات دانست.

حضرت آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید، پیش از ظهر امروز در دیدار اعضای اجرایی همایش «سیره نبوی در طب» با اشاره به اهمیت و مفید بودن این گونه همایش‌ها، اظهار داشت: پیوند دادن میان سیره نبوی و مسائل پزشکی آثار زیادی در جامعه دارد.

وی با بیان این که ارتباط علم پزشکی با مسائل اخلاقی و معنوی بیشتر از سایر علوم است، گفت: همین که اخلاق در پزشکی مطرح می‌شود بهترین دلیل بر همبستگی زیاد میان مسائل اخلاقی و پزشکی است که این پیوند کاربردی کمک زیادی به حل مشکلات مردم می‌کند.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با اشاره به مقارن شدن این همایش با حادثه تلخی که در اصفهان رخ داد که چانه بخیه خورده کودکی را به خاطر پول باز کردند، خاطرنشان کرد: این حوادث نشانه فاصله گرفتن برخی از جامعه پزشکی از اخلاقیات است.

وی در ادامه با اشاره به این که پزشکانی هم هستند که از منافع خود برای سلامتی بیمار می‌گذرند، ابراز داشت: باید مسائل اخلاقی با پزشکی آمیخته شود و در دیگر علوم هم باید این پیوند برقرار شود زیرا جسم و جان از هم جدا نیست.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی با تأکید بر این که باید دانشجویان پزشکی را با مسائل اخلاقی آشنا کرد تا این گونه رفتارها تکرار نشود، افزود: کسانی که خدا و پیغمبر را قبول ندارند در پزشکی یک سری اخلاقیات را رعایت می‌کنند که آن هم برگرفته از تعالیم انبیای الهی است.

وی اظهار داشت: پزشکان متعهد و متدین فراوانی هم وجود دارند که در همین راهپیمایی اربعین برای خدمت به زائران امام حسین(ع) کار و زندگی خود را رها کردند؛ جامعه پزشکی همیشه محترم بوده و نباید کاری کنند که مردم فکر کنند که هدف از طبابت فقط کسب درآمد است.
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:14 - 1394/09/23
سلام علیکم
حضرت ایت الله مکارم شیرازی مشکل ازاینها هم بالاتراست .
وقتی برای یک عمل پروستات انهم بدون ویزیت دارویی ویکراست سراغ جراحی رفتن اززیرناف تاقفسه سینه رامیشکافندوعمل ساده راباعمل مغز برابرمیکننددست اخرهم مریض رابحال خودواگذارشته وخانواده مریض هم باوجودافسرنیروی انتظامی به همین منظورجرات مقابله بااین بیقانونی هانداشته باشنداین کارهاطبیعی است .
عده زیادی ازمردم بفقرکشیده شده توسط عدم التزام بقانون درتامین اجتماعی فقط درد راتحمل میکنند.
وحتی دردادن حقوق بازنشستگی بضرربازنشسته قانون رادورمیزنند.
علتش هم قرض گرفتن دولت ازسازمان وپس ندادن ان است درنتیجه خدمات روز بروز اب میرودوبیمه مکمل؟!وغیره جایگزین خدمات میشود.
مدیریت بقدری ضعیف است که توان خلق ثروت ندارددرنتیجه دست درجیب این وان میکند.
فرصت راغنیمت شمرده اعلام میدارم برای مقابله بابیکاری توانمندیهای زیادی هست ولی فکرمدیریتی نیست .
بنده راهکاری دارم که کارافرینی بزرگی دران نهفته وبه برنامه نبض اعلام پیامکی کردم ولی حضرات مغرورندوازکنارانهابسادگی میگذرند.
نتیجه اینکه پزشک دولتی هم اینگونه ابروی نظام رازیرسئوال میبرد.
چرابرنامه طنز مهران مدیری موردهجمه این حضرات واقع شد؟.
چون مزاحم جیبشان بود.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج