ماراتن پیری را متوقف کنید
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
ایرانیان - f تبلت1111
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_ 4
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
فرش مرتضوی_2
دکتر نداف کرمانی 2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۲۷۶۸۳۴
۰۱ دی ۱۳۹۴ - ۰۷:۵۱
۲۲۵۹۱
پیری می‌آید اما می‌توان با رعایت نکات ساده این دوران را به‌تاخیر ‌انداخت و روزهای بیشتری را جوان و سلامت بود.
مجله سیب سبز: رفتار روزمره ما، نقش تعیین کننده‌ای در تعیین طول عمــرمان دارد. گذشته از آلودگی های محیطی که ما ناخواسته در معرض آنها قرار می‌گیریم ، می‌توانیم استفاده از برخی از مواد شیمیایی  مثل داروها، الکل، مواد نگهدارنده و غیره  را که با آنها در ارتباط هستیم، کنترل کنیم. علاوه بر اینها عوامل دیگری هم وجود دارند که فرایند پیر شدن را تسهیل می کنند  که ممکن است حتی به آنها  فکر هم نکرده باشید.

در این مقاله 7 عاملی که باید به آنها توجه کنید آورده شده اند.نکته مهم این است که شناسایی رفتارهایی که باعث ایجاد التهاب می شوند و متوقف کردن آنها عامل  کلیدی در سالم ماندن است. کاملا مشخص شده است که التهابات مزمن نقش بسیار پررنگی در بیماری هایی مثل سرطان، دیابت ،آلزایمر و بیماری های قلبی یا به عبارتی تمامی بیماری های جدی  دارند. ما در این مقاله می خواهیم به شما نشان دهیم که التهاب، نتیجه نهایی مواردی است که در ادامه ذکر خواهند شد.

ماراتن پیری را متوقف کنید

بی‌خوابی

همه ما متوجه میزان صدمات وارده بر بدن در اثر کمبود خواب هستیم. سر حال نبودن و کسل بودن، نشانه های بسیار واضح کم خوابی هستند اما التهاب هم نتیجه کم خوابی های متوالی است. علاوه بر التهاب ، کم خوابی نیز متابولیسم بدن شما را تحت تاثیر قرار می دهد و سیستم ایمنی بدن شما نیز تحت الشعاع قرار می‌گیرد. از همه مهم تر، مطالعات نشان داده‌اند که کم‌خوابی متهم ردیف اول در ابتلا به بیماری‌های قلبی ،آلرژی ها و آسم است. جالب تر اینکه خوابیدن بیشتر از میزان مورد نیاز بدن نیز، اثرات منفی بر جای می‌گذارد.سعی کنید بین 6 تا 8 ساعت بخوابید.

تحقیقات متعددی نشان داده اند که هم کم خوابی و هم خواب بیش از اندازه باعث ایجاد اثرات منفی روی سلامت می‌شوند و با تمام دلایل منجر به مرگ و میر ارتباط معنی داری دارند. دو مورد از تحلیل‌های آماری انجام شده روی افراد یک جامعه برای بررسی رابطه بین طول خواب و عوامل مرگ و میر نشان داده است که در افرادی که از کم خوابی رنج می برند، 10 تا 12 درصد افزایش در علل مرگ و میر وجود دارد. همین تحقیق نشان داد که افزایش بروز علل مرگ میر در افرادی که بیش از اندازه می خوابند بین 23 تا 30 درصد است. شما می توانید نتیجه کامل این تحقیق  و همچنین ارتباط خواب و التهاب را در مقاله به اشتراک گذاشته شده توسط انجمن بین‌المللی سلامت مطالعه کنید.

آلرژی ها

تقریبا در تمام موارد، یک واکنش آلرژیک مساوی است با التهاب و اگر آلرژی های شما بسیار شدید هستند این بدان معنی است که شما در آینده از یک التهاب مزمن رنج خواهید برد. به شما توصیه می‌شود که حتما زمانی را برای مشاوره با یک متخصص آلرژی اختصاص دهید تا متوجه شوید به چه چیزی حساسیت دارید. ممکن است به چیزی حساسیت داشته باشید که خودتان نمی دانید.

تنهایی

تصور اینکه احساس تنهایی می تواند باعث ایجاد شدن حس افسردگی و استرس شود بسیار راحت است، اما تنهایی باعث افزایش فشار خون و پایین آمدن کارایی سیستم ایمنی بدن شده و همین خود می تواند ریشه حملات قلبی و سکته های مغزی باشد. این شرایط با افزایش سن حتی وخیم تر هم می شود. نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد تنهایی یا دور بودن از اجتماع به اندازه چاق بودن در «خوب بودن کلی» شما تاثیر منفی می‌گذارد.

بیرگام یانگ روانشناس محقق در این تحقیق توضیح می دهد که  نه تنها ما در حال حاضر بیشترین رکورد ثبت شده از افرادی که تنها زندگی می کنند را داریم، بلکه هیچ وقت در تاریخ کره زمین رکوردی بالاتر از این، از تنهایی انسان‌ها، ثبت نشده است. نتایج این تحقیق نشان می دهد که  تنهایی خطر مرگ افراد را تا 26 درصد افزایش می دهد. عشق در زندگی یکی از نکات بسیار مهم در «خوب بودن» حال افراد است و بعضی وقت‌ها تحمیل کردن حضورتان در کنار افرادی که نمی‌خواهند با دنیای بیرون در ارتباط باشند یا در انزوا زندگی می‌کنند، یک وظیفه مهم تلقی‌می‌شود.

بازنشستگی پیش از موعد

زیبایی زندگی تکنولوژیک و همراه با پیشرفت علم این اجازه را به افراد داده است تا از آن به بهترین نحو استفاده کنند. این نکته را در ذهن داشته باشید که بسیاری از افراد ترجیح می دهند تا دهه 70 زندگی‌شان کار کنند به جای اینکه در دهه 60 و به طور معمول بازنشسته شوند. نتایج تحقیقاتی که توسط موسسه امور اقتصادی (IEA) انجام شد نشان می دهد که :

ماراتن پیری را متوقف کنید

-  بازنشستگی احتما ل «خوب بودن یا عالی بودن» در خود ارزیابی سلامت افراد را تا 40 درصد کاهش می دهد.

-  بازنشستگی احتمال رنج بردن از افسردگی را تا 40 درصد افزایش می دهد.

-  بازنشستگی احتمال ابتلا به حداقل یک بیماری را تا 60 درصد افزایش می‌دهد.

 بازنشستگی احتمال استفاده از دارو برای آن بیماری را تا 60 درصد افزایش می‌دهد. ‌نکته سالم بودن این است که تا جایی که می توانیم فعال باقی بمانیم. این نکته الزاما به این معنا نیست که شما شغل خود را به طور همیشگی نگه دارید. سفر کردن راهی بسیار عالی برای سالم نگه داشتن ذهن و بدن شماست. راه دیگر کلاس رفتن یا درس خواندن مجدد است.شروع کردن فعالیت‌های جدید هم به این هدف کمک می کند. نکته پایانی و اصلی این است که خودتان را مشغول نگه دارید و اگر احساس افسردگی به شما دست داد اما از لحاظ بدنی قوی و سالم بودید، شاید بد نباشد به فکر کار کردن مجدد هم باشید.

صداهای بلند و ناهنجار

هیجان حضور در یک کنسرت ، در هیچ فعالیت دیگری وجود ندارد و ما همه را تشویق می کنیم تا جایی که می‌توانند به کنسرت ها بروند و اجرا های زنده را تجربه کنند. اما همه اینها به این بستگی دارد که صندلی شما چقدر به محل اجرای کنسرت نزدیک است. یا اینکه چقدر موزیک خود را بلند گوش می‌کنید. شما با این‌کار می‌توانید به گوش‌های خود آسیب جدی وارد کنید و هیچ چیز مثل عدم توانایی در شنیدن حس پیری را به شما منتقل نمی‌کند.

وقتی که از طریق هدفون به موسیقی گوش می‌کنید بهتر است میزان صدا را در حد استاندارد نگه دارید. در کنسرت ها شما می‌توانید حجم صدا را با استفاده از پلاگین (گوش گیر)ها کنترل کنید. تقریبا تمام افراد هیچ وقت سلامت گوش های خود را کنترل نمی‌کنند. اگر شما هم از همین افراد هستید بهتر است که همین حالا به فکر باشید و برای آن اقدام جدی انجام دهید.

چاقی

اینکه بر اثر اضافه وزن نمی‌توانید لباس مورد علاقه خود را بپوشید، باید آخرین مورد از لیست «عوارض جانبی چاقی»‌ در ذهن شما باشد. وقتی که شما در انتهای محدوده BMI (شاخص توده بدنی) توصیه شده برایتان قرار می‌گیرید اتفاق بدی نیست ، وقتی از این محدوده خارج می‌شوید خطر آغاز می شود. هنگامی که شما در رده افراد چاق قرار می‌گیرید ، لیستی از بیماری های مرتبط با چاقی پیش روی شما قرار می گیرد  لیستی که قطعا بسیاری از ما با آن آشنا هستیم.

ولی برای آنهایی که آشنا نیستند لازم است گفته شود که بیماری هایی که بر اثر قرار گرفتن در دسته چاقی با آنها روبه‌رو می‌شوید عبارتند از: دیابت نوع دوم، فشار خون بالا، بیماری های قلبی، سکته مغزی، سرطان، آستئوآرتریت، کبد چرب، بیماری های کلیوی و مشکلات بارداری. مشکلات وزنی تنها مربوط به اضافه وزن نیست. بسیاری از بیماری‌های مربوط به سلامت بر اثر کمبود وزن و از بین رفتن عضلات بدن اتفاق می افتند. متخصصان‌بیمارستان  ST.MIcheal  و موسسه تحقیقاتی  LiK Shing    بیان می کند که BMI نه تنها نشان دهنده چربی بدن است بلکه نشان دهنده حجم عضلات بدن هم هست.

اگر ما می‌خواهیم به استفاده از BMI  در مراقبت‌های بهداشتی و طرح های بهداشت و درمان ادامه دهیم باید بدانیم که فردی قوی و سالم تلقی می‌شود که علاوه بر میزان معقولی از چربی در بدن به میزان کافی استخوان و عضله نیز داشته باشد.

کم خونی و کمبود جدی ویتامین (شما مطمئنا نمی دانید که چه بیماری های جدی و خطرناکی بر اثر کمبود ویتامین در بدن می‌تواند برای شما اتفاق بیفتند)، آسیب وارده به اعضای بدن تنها تعدادی معدود از بیماری ها و خطرات سلامت است که برای یک فرد با وزن کم می تواند اتفاق بیفتند.

ماراتن پیری را متوقف کنید

محصولات فرآوری شده و کنسروها

همه ما این جمله معروف را شنیده ایم که «شما، آن چیزی هستید که می‌خورید.» کیفیت غذایی که می‌خورید در نگهداری از سلامت شما یک مورد مهم و اساسی شناخته می شود. رژیم غذایی شما، همه چیز است. غذاهای نیمه آماده، فست فودها، غذاهای شیرین‌و غذاهای فرآوری شده. شما می دانید چه چیزی برایتان خوب است و چه چیزی خوب نیست.

جدا از قضیه افزایش وزن برخی از مواد تشکیل دهنده غذاهای نیمه آماده سوالات و نگرانی هایی را در مورد ابتلا به سرطان یا از کار افتادن اعضای بدن به وجود آورده اند، اینکه چگونه لیبل «ایمن» روی آنها می خورد به ما مربوط نمی‌شود. نکته این است که باید بدانید که غذا، چیزی فراتر از کالری است. هر غذایی سوخت و ساز متفاوتی دارد، در نتیجه کیفیت مواد تشکیل دهنده آن، نقشی اساسی و تعیین کننده را بازی می کند. بنابراین نه تنها از غذا های نیمه آماده و فست فودها دوری کنید بلکه سعی کنید از محصولات تولید شده از حیوانات علفخوار و آنهایی که به روش ارگانیک تولید شده اند بیشتر استفاده‌کنید.
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:30 - 1394/10/02
فقط کیفیت زندگی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
فرش ریحان 1
فرش تارنگ_1
فرش ریحان 3
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
فرش ریحان 4
فرش تارنگ_4
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
فرش تارنگ_2
فرش ریحان 2
فنی آتل_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
چوب و هنر _فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
ایرانیان- فوتر موبایل222
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی بانو_فوتر2
چوب و هنر _فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
استیل رگال_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
کالابرد_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
سفیر بار ساقدوش_فوتر
شفا_فوتر