آیا پول خوشبختی می آورد؟
۲۷۶۹۵۹
۰۳ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۵
۱۹۰۴۸
اگر فکر می‌کنید یک شاهزاده ثروتمند می‌تواند کلید خوشبختی را به‌شما هدیه کند، سخت در اشتباه اید!
مجله سیب سبز: نمی‌خواهیم با حرف‌های کلیشه‌ای شما را از خواندن این مطلب منصرف کنیم. ما هم مثل شما خوب می‌دانیم که گاهی به‌دلیل پول نداشتن می‌توانید توی دردسر بیفتید و بی‌پولی حتی گاهی می‌تواند جان‌تان را هم به خطر بیندازد. اما نمی‌توانیم بپذیریم که پول تنها چیزی است که می‌تواند میانه شما و همسرتان را شکر‌آب کند و اگر جیب‌های‌تان همیشه پر باشد، دیگر دلیلی برای دل‌گرفتگی‌های بعد از ازدواج باقی نمی‌ماند.

وقتی زیر یک سقف شب و روزتان را می‌گذرانید، بهانه‌های زیادی می‌تواند جرقه آتشی میان شما را روشن کند؛ بهانه‌هایی که می‌توانند به‌دلیل بستن چشم‌تان در روزهای انتخاب همسر حالا گریبان‌تان را بگیرند یا اینکه در روزهای بعد از ازدواج پای‌شان را به زندگی‌تان وارد کنند و برای‌تان دردسر ایجاد کنند.

شوهر  ایده آل با چاشنی پول!

جنگ برای به‌دست آوردن حق‌تان

شما چه تعریفی برای خود و زندگی‌تان دارید؟ خودتان را زنی می‌بینید که در اجتماع حضور دارد، کار می‌کند و حتی اگر سر کار نرود، راهی دیگر برای رشد اجتماعی پیدا می‌کند؟ همسرتان زن آینده‌اش را چطور می‌بیند؟ او از آن دست مردهایی است که معتقد است کار تنها ابزاری برای پول در آوردن است و اگر نیازی به پول بیشتر نباشد، دلیلی برای حضور شما در اجتماع وجود ندارد؟

قبل از ازدواج درمورد نگاهی که به زندگی و خودتان دارید با خواستگارتان صحبت کنید و به اینکه این نگاه چقدر با تصویر همسرتان از زن زندگی‌اش مطابقت دارد. نگذارید او ایجاد محدودیت را به‌عنوان ابزاری برای نشان دادن توجه به شما معرفی کند و برای به‌دست آوردن تک‌تک حقوق‌تان شما را به جنگی فرساینده وارد کند. مردی که شیوه شما برای زندگی را قبول ندارد و نمی‌گذارد خودتان باشید، حتی با جیب پرپول هم نمی‌تواند گزینه مناسبی برای انتخاب همسر باشد.

جنگ برای کنار هم بودن

مردی که حاضر نیست پایش را از خانه بیرون بگذارد و اهل سفر و تفریح نیست، می‌تواند همسر کسل‌کننده‌ای باشد. اما مراقب باشید برای پیدا کردن یک همسر ماجراجو که از دور جذاب و هیجان‌انگیز به‌نظر می‌رسد، خودتان را به دردسر دیگری نیندازید. مردی که دوستان زیادی دارد و حلقه حمایتی گسترده‌ای در اطرافش است، شاید گزینه خوبی برای انتخاب شریک زندگی باشد، اما اگر مرزی که بعد از ازدواج میان روابط دوستانه و خانوادگی‌اش باید بگذارد را نشناسد، اجتماعی بودنش به یکی از اصلی‌ترین دلایل تنش میان شما تبدیل می‌شود.

اگر شما اهل هر روز در جمع بودن نیستید  و گاهی به تنهایی نیاز دارید، انتخاب مردی که از تنهایی گریزان است و گذشته از حضور در جمع‌هایی که شما  در آنها هستید، دوست دارد هر هفته یکی، دو روز یا بیشتر تنهای‌تان بگذارد و با دوستانش یاد روزهای مجردی کند، می‌تواند چالش‌هایی را برای‌تان ایجاد کند. البته مشخص کردن اندازه اجتماعی یا اجتماع گریز بودن همسرتان، بستگی زیادی به شخصیت شما و شرایط زندگی‌تان دارد. پس بدون آسان‌گیری بیش از اندازه همه چیز را در کنار هم بررسی کنید و بعد تصمیم بگیرید.

جنگ عروس و مادر شوهر

مهم نیست چقدر پول توی جیب‌تان باشد، تنش‌هایی که میان شما و خانواده همسرتان ممکن است به راه بیفتد و انتقال احساسات منفی به همسرتان، می‌تواند کام‌تان را هر روز و هر لحظه تلخ کند. برای پیشگیری از ایجاد این تنش‌ها، باید قبل از ازدواج فکر چاره کنید. وقتی مرد زندگی شما که قرار است در آینده پدر فرزندان شما باشد را انتخاب می‌کنید، باید بدانید که نه تنها به او، بلکه به مجموعه‌ای از آدم‌ها و روابط بله می‌گویید. درست است که شما و او به تنهایی در یک خانه زندگی می‌کنید، اما هرقدر هم که مستقل باشید، نمی‌توانید سایه‌ای که این روابط و آدم‌ها بر زندگی شما می‌اندازند را انکار کنید.

باوجود توجه به واقعیتی که گفته شد، باید یک اصل مهم دیگر را برای ایجاد آرامش در این روابط مورد توجه قرار دهید. اگر نتوانید نقش لولا را در رابطه میان خودتان و خانواده‌تان به‌خوبی بازی کنید و همسرتان هم از پس این کار برنیاید، جنگ‌های پایان‌ناپذیری میان شما به راه خواهد افتاد. نباید فراموش کنید این شما نیستید که تمام مسئولیت خوب رفتار کردن با خانواده همسرتان را برعهده دارید و همسرتان نیست که باید با تمام وجود از رابطه‌اش با خانواده شما محافظت کند.

شوهر  ایده آل با چاشنی پول!

ماجرا کاملا برعکس است. یعنی رفتار درست شماست که باعث می‌شود همسرتان رابطه متعادلی با خانواده‌تان داشته باشد و اگر همسرتان به‌خوبی نقش میانجی را در رابطه خانواده‌اش با شما بازی کند، همه چیز در مسیر آرامش پیش می‌رود. کافی است هر دوی شما با یک پیش‌نیاز وارد این روابط شوید؛ پیش‌نیازی که باید همیشه آن را موردتوجه قرار دهید، رعایت اصل «احترام» است. شاید برقراری یک رابطه صمیمانه همراه با احترام میان شما و خانواده همسرتان ایده‌آل باشد، اما اگر تفاو‌ت‌های میانه شما ایجاد صمیمیت را دشوار می‌کند، به ایجاد احترام بسنده کنید.

جنگ برای کم کردن وابستگی‌ها

قرار است با ازدواج کردن زندگی مردی که انتخابش می‌کنید چه تغییری کند؟ او فرزند اول خانه است و همیشه همه مسئولیت‌های مربوط به والدین و خواهرهایش را برعهده داشته؟ یا فرزند کوچک خانواده ‌است و عصای پیری پدر و مادرش؟ شما چه انتظاری از همسر آینده‌تان دارید؟ شکی نیست که قرار نیست او با ازدواج کردن خانواده‌اش را کنار بگذارد و گره‌ای از مشکلات‌شان باز نکند، اما می‌توانید بپذیرید که او با هر تماس خانواده‌اش مثل زمان مجردی سراغ‌شان برود و همه چیزهایی که از او می‌خواهند را انجام دهد؟

می‌توانید بپذیرید که تصمیم‌گیرنده حضور شما در مهمانی‌ها و سفر‌ها خانواده او باشند یا اینکه برای موضوعات جزئی‌تری مثل انتخاب وسایل خانه یا شیوه وقت‌گذرانی در همه روزهای تعطیل هم آنها تعیین‌تکلیف کنند؟ تصور نکنید که بعد از انتخاب یک مرد وابسته یا مردی که به‌دلیل شرایط خاصش مجبور است وقت و انرژی زیادی را به خانواده‌اش اختصاص دهد، می‌توانید همه چیز را یک‌دفعه تغییر دهید.

چه شرایط او این محدودیت‌ها را برایش ایجاد کرده باشند و چه ویژگی‌های شخصیتی‌اش، شما با انتخاب چنین همسری عرصه خصوصی نخواهید داشت و نمی‌توانید انتظار مستقل زندگی کردن را داشته باشید. اگر وارد شدن به چنین زندگی برای‌تان قابل پذیرش است و با همه ویژگی‌های دیگر خواستگارتان هم می‌توانید کنار بیایید، برای‌تان آرزوی خوشبختی می‌کنیم اما اگر این زندگی، دقیقا متضاد چیزی است که همیشه می‌خواسته‌اید، تنها به‌دلیل وارد شدن به رابطه‌ای که قرار است در آن دغدغه مالی نداشته باشید، او را انتخاب نکنید.

جنگ برای تغییر کردن

باز هم لازم است تاکید کنیم که با ازدواج کردن، تنها به یک فرد پیوند نمی‌‌خورید بلکه با یک خانواده دیگر که چه در کنار شما زندگی کنند و چه دور از شما سایه‌شان بر زندگی‌تان می‌افتد همراه می‌شوید. اگر مردی که برای همسری انتخاب کرده‌اید، از نظر الگوی رفتاری که در خانواده آموخته، زمین تا آسمان با شما فرق می‌کند، تصور نکنید به خاطر عاشق بودنش می‌توانید شخصیتش را زیر و رو کنید.

مردی که درکش از وقت گذرانی با دیگران با شما متفاوت است، به شکل متفاوتی سر میز غذا می‌نشیند و حتی واژگانی که به کار می‌برد، زمین تا آسمان با آنچه که شما آموخته‌اید و در جمله‌بندی‌های‌تان از آنها استفاده می‌کنید فرق می‌کند، نمی‌تواند گزینه خوبی برای یک عمر کنار هم زندگی کردن باشد. شاید تصور کنید که با استفاده از عشقی که به شما دارد، می‌توانید پیوندش را با گذشته‌اش قطع کنید و او را هر روز بیشتر به خودتان جلب کنید، اما حتی اگر همسرتان به مرور کمی تغییر کند، نمی‌توانید از او انتظار داشته باشید یک‌شبه تغییر کند.

یادتان نرود که این تفاوت‌ها پس از صاحب فرزند شدن و وقتی پای رفتار  کودک و تربیت او به میان می‌آید،‌خود را بیشتر نشان می‌دهند، پس با دیدن اسکناس‌های توی جیب و البته ابراز محبت کردنش هیجان زده نشوید و همه معیارهایی که برای انتخاب همسر به آنها نیاز دارید را در کنار هم بررسی کنید.

شوهر  ایده آل با چاشنی پول!

از این مردها فاصله بگیرید

حتی اگر جیب‌شان پرپول باشد...

رئیس‌ها

مردهای خودشیفته‌ای که می‌خواهند رئیس شما باشند و تصور می‌کنند همیشه بهتر از شما فکر می‌کنند و تصمیم می‌گیرند، می‌توانند زندگی را برای‌تان سخت کنند. این مردها، به‌ویژه اگر موقعیت اقتصادی و اجتماعی بالایی داشته باشند، به سختی پیشنهادهای شما را می‌پذیرند و حاضرند در گرفتن تصمیم‌ها شما را هم سهیم کنند؛ انگار در انتخاب‌های زندگی آنها شما هیچ سهمی ندارید.

خدمتکارها

شاید از نظر آدم‌هایی که از دور به رابطه شما نگاه می‌کنند، یک مرد پولدار و گوش به فرمان، همسری ایده‌آل به‌نظر برسد. اما باور کنید زندگی در کنار مردی که هیچ نظری ندارد و بدون قرار گرفتن زیر سایه شما، از پس باز کردن هیچ گره‌ای برنمی‌آید، آسان نخواهد بود.گرفتن تک‌تک تصمیم‌ها به تنهایی و انجام همه این کارها به تنهایی شما را از پا در خواهد آورد.

مجردها

بعضی مردها حتی بعد از ازدواج هم حاضر نیستند در شیوه زندگی‌شان تغییری ایجاد کنند. نه تنها آمدن شما به زندگی چنین مردی، بلکه صاحب فرزند شدن‌تان هم ممکن است هیچ تغییری در شیوه زندگی و برنامه‌های‌شان ایجاد نکند. اگر به چنین مردی اعتراض کنید، بعید نیست که به شما بگوید اصلا برای ازدواج ساخته نشده و بهتر بود چنین تصمیمی را نمی‌گرفت.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:20 - 1394/10/03
اين سوال با عرض معذرت احمقانست ! زندگي بدون بول معنا و مفهومي نداره ! آدم زنده بايد زندگي كنه و زندگيم بدون پول نميچرخه ! براي خوشبختي شايد پول كافي نباشه ولي حتما لازمه ، وقتي پول باشه ، آرامش مياد و شرط زندگي راحت هم آرامشه .....
Iran, Islamic Republic of
12:22 - 1394/10/03
پول خوشبختی نمیاره ولی نبودنش بدبختی میاره
پاسخ ها
sepide
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۴ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۳
چرا خوشبختی نمیاره
تو این دوره زمونه اگه پول نداشته باشی هیچی نداری نه سلامتی داری نه دل خوش داری اصلا هم نمیتونی زندگی کنی پول نداشته باشی صبج نمیتونی از در خونه بیای بیرون نمیتونی مریض بشی یه وقت پول دوا و دکترتو بدی فکر کردین دکتر جماعت دلش واسه بی پول میسوزه تو هزار تا شاید یکی دلسوز باشه
ثانیه ها به پول وابسته شدن شاید دقت نکنیم به این مسئله اما واقعیت همینه همه با پول همدیگرو میسنجن ما ایرانیا فقط یاد گرفتیم شعار بدیم اما پای عمل که میرسه جامیزنیم اگر یه لباس درست نپوشی یا ماشینت درست نباشه همه برمیگردن نیگات میکنن انگار که گناه کبیره کردی اگر بدهکار باشی همچین بیچارت میکنن انگار که جنایت قرن و کردی اگر اینجوری نیست به نظرم یه بار امتحان کنین تجربه کنین تا بهتون ثابت بشه که پول در زمان ما چه معچزه ها که نمیکنه
اینا همه یعنی این که اگر داشته باشی بتونی حلش کنی یعنی خوشبختی اگر نتونی یعنی بدبختی حداقل در زمان ما که داریم توش زندگی میکنیم اینجوریه همه تماشاچی بدبختی یکدیگریم همین
Iran, Islamic Republic of
12:24 - 1394/10/03
مردای ایرانی که همشون فقط جزو دسته دوم و سومن یا خدمتکارها یا مجردها
Iran, Islamic Republic of
22:41 - 1394/10/03
حالا هی بیایید زور بزنید که پول بده اخه
شاید ادمه اینقدری بیشعور باشند که با وجود پول و رفاه باز دنبال بهونه برای جنگ باشن این افراد اگه بی پولی هم به مشکلاتشون اضافه شه همدیگه رو میکشن
درضمن اگه شک داری پول خوشبختی میاره یانه من بهت اطمینان میدم بی پولی قطعا بدبختی و دلخوری میاره نود درصد بگو مگوها دلخوری ها و دعواها تو یه خانواده به خاطر فشار مالی هستش
Iran, Islamic Republic of
22:08 - 1394/10/04
تعریف خوشبختی برای افراد مختلف متفاوته
بر حسب نوع تعریف ارزش پول برای احراز خوشبختی تغییر می کند
افرادی که دنیا را همه چیز می دانند و وجود جهان بعد از مرگ را باور ندارد پول یعنی 90 در صد خوشبختی
افرادی که اعتقاد نیم بند به جهان بعد از مرگ دارند این د ر صد 50 است
در افرادی که اعتقاد اساسی به جهان بعد از مرگ دارند این عدد 30 درصد است
افرادی در تاریخ بوده اند که از دنیا به دو پیراهن و دو قرص نان اکتفا نموده اند و خوشبخت بوده اند
United States
20:33 - 1394/10/05
یک ضرب‌المثل انگلیسی میگه No money no honey ،پول همه چی میاره اما باید بدانی که چطور از اون استفاده کنی، من همیشه به دیگران گفته و میگم که پول رو مرده بذار بلند میشه راه میره
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج