گردشگران خارجی، عاشق ایران شده اند
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
ادیب_1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
ادیب_3
شیرآلات زمانی_3
لاله زار مال_4
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
ادیب_2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۲۷۸۹۸۲
۰۲ دی ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۰
۴۱۱۴۷
اگر بخواهیم نگاهی کلی به نظرها و تجربیات گردشگران خارجی درباره ایران داشته باشیم، وب سایت TripAdvisor به عنوان یکی از پر مخاطب‌ترین وب سایت‌های سفر گزینه مناسبی است.
روزنامه ایران - مونا قاسمیان: «اگر بخواهم سفرم به ایران را در یک کلمه توصیف کنم آن یک کلمه ،«اطلاعات غلط» است. شما نمی‌دانید قبل از اینکه به ایران بیایم چه داستان‌های ترسناک و عجیبی در مورد ایران می‌شنیدم. حتی مادرم که تقریباً نگرانی بابت سفرهای من ندارد، تا حدی نگران شد از اینکه مقصد من بعد از سفر به ارمنستان، اقامت 5هفته‌ای در ایران است.» اینها گفته‌های ماریسیا دختری 36 ساله از لهستان است که می‌گوید بعد از دیدن ایران عاشق این کشور شده است.

گردشگران خارجی از تجربه سفر به ایران می‌گویند

بیشتر گردشگرانی که این روزها به ایران می‌آیند نظری شبیه او دارند؛ توریست‌هایی که با برداشتن محدودیت‌های پیشین برای گرفتن ویزا، بیش از گذشته در شهرهای تاریخی ایران به چشم می‌خورند. آنها برخلاف تصویرهای ساخته شده رسانه‌ای، نه تنها  ایران را ناامن نمی‌دانند بلکه معتقدند این کشور برای گردشگران بسیار امن است.آلن  حدوداً 50 ساله از استرالیا همراه دوستش به ایران سفر کرده است.

عکس زن و بچه‌هایش را نشان می‌دهد و می‌گوید: «تصویری که آنها از ایران داشتند، خیلی سیاه بود و ترسیدند که با من بیایند.ولی الان می‌دانیم که ایران چقدر امن است.» او که از شنیدن موسیقی سنتی ایرانی در رستورانی در یزد بسیار شگفت زده شده، می‌پرسد: «در ایران کنسرت هم دارید؟ چطور می‌شود به کنسرت رفت؟» به نظرش موسیقی سنتی ایران بسیار زیباست.

قم را ببینید، ایران را دیده‌اید!

اگر بخواهیم نگاهی کلی به نظرها و تجربیات گردشگران خارجی درباره ایران داشته باشیم، وب سایت TripAdvisor به عنوان یکی از پر مخاطب‌ترین وب سایت‌های سفر گزینه مناسبی است. در این سایت نظر بسیاری از گردشگران درباره ایران مثبت و البته متفاوت است. برای مثال، سلمان اهل کشور تانزانیا است که سال گذشته به ایران سفر کرده، تخت جمشید را بهترین مکانی می‌داند که دیده و معتقد است که اگر تخت جمشید را نبینید، انگار که ایران را ندیده‌اید. از سوی دیگر «جویی»  مرد جوانی از لهستان می‌گوید که اگر می‌خواهید ایران واقعی را بشناسید باید قم را ببینید. به گفته او این شهر یکی از مهم ترین مراکز تاریخ معاصر ایران  و همچنین  مرکز آموزش دانشجویان مذهبی است که تأثیر مهمی روی سیاست و زندگی روزمره مردم دارد.

کریستوفر از امریکا در تأیید نظر‌ جویی نوشته است که حرم حضرت معصومه(س) در قم یکی از زیباترین مکان‌های مقدس در ایران است. او می‌گوید: «وقتی وارد حرم می‌شویم همه جا با تابلوهایی روبه رو هستیم که استفاده از دوربین را ممنوع اعلام می‌کند اما راهنمای حرم به من و همراهم اجازه داد که یک عکس بیندازیم. البته اجازه عکاسی از داخل حرم و ضریح داده نشد.

داخل حرم بسیار شلوغ بود. این جمعیت که بیشتر طلبه و روحانی بودند، همگی خیلی مهربان و تقریباً متعجب بودند که یک توریست را در حرم حضرت معصومه می‌بینند، آن‌هم یک توریست امریکایی!  حتی یکی از راهنماهای حرم فکر کرده بود که راهنمای شخصی من همسرم است، چون انتظار دیدن توریست خارجی را در این مکان نداشت.»  کریستوفر در ادامه،  قم را یکی از مذهبی‌ترین شهرهای ایران معرفی می‌کند که بیشتر زنان چادر به سر دارند و البته می‌افزاید که در این شهر هیچ احساس ناخوشایندی از طرف مردم برایش ایجاد نشد.

آدلاید از استرالیا نیز می‌نویسد: «دیدن حرم حضرت معصومه (س) ارزش سفر به قم را دارد اما  داخل حرم بسیار شلوغ است. در آنجا زنانی را می‌بینید که با روش مؤدبانه‌ای به شما درباره رعایت حجاب هشدار می‌دهند.»

 بانوی بلغاری عاشق غذای ایرانی

ایو گورکو، بانوی 37 ساله و اهل کشور بلغارستان است. او غیر از اینکه سهامدار بخشی از تجارت خانوادگی‌اش است، مترجم هم محسوب می‌شود و به خاطر حرفه‌اش به کشورهای گوناگون رفت و آمد دارد. دلیل انتخاب ایران به عنوان مقصد سفر نیز وجود دوستان ایرانی است که در هند با آنها آشنا شده است. او می‌گوید: «چند سال قبل که در هند دانشجو بودم، فرصت دوستی و معاشرت با ایرانی‌ها را پیدا کردم.

گردشگران خارجی از تجربه سفر به ایران می‌گویند

 از آن زمان عاشق مردم و غذاهای ایرانی شدم و تصمیم گرفتم تا در نخستین فرصت به ایران بیایم. بنابراین قبل از سفر تا حدودی با فرهنگ ایران آشنایی داشتم.»

او در پاسخ به این پرسش که فکر می‌کنی تصور مردم دنیا از ایران چگونه است، می‌گوید: «فکر می‌کنم بیشتر مردم دنیا نمی‌دانند که ایران چه کشور زیبایی است؛ کشوری با میراث تاریخی گرانبها، فرهنگ‌های متفاوت و غذاهای عالی. البته تا زمانی که به ایران نیامده بودم، نمی‌دانستم که تا چه‌اندازه در این کشور امنیت وجود دارد و این برعکس چیزهایی است که همیشه از تلویزیون می‌دیدم.»

«ایو» که در این سفر بیشتر میهمان دوستانش بوده است، می‌افزاید: «هیچ وقت فکر نمی‌کردم که ایرانی‌ها خانه‌های بزرگ با اتاق میهمان داشته باشند.

 فقط در اصفهان در هتلی نزدیک مرکز شهر اقامت داشتم و در باقی شهرها با خانواده‌های دوستانم و در خانه‌های آنها بودم.» او دو هفته  در شهرهای اهواز، شیراز، اصفهان و تهران بوده است: «به نظرم اصفهان بسیار زیبا و منحصر به فرد است.

میدان نقش جهان و پیاده‌روهای بزرگ و زیبا و پل‌های منحصر به فرد و صنایع دستی، اصفهان را برای من شهر متفاوتی کرد، هر چند شیراز هم تجربه بسیار خوبی بود و من عاشق فالوده شیرازی شدم. البته تجربه منحصر به فرد قدم زدن در پرسپولیس و تصور اینکه پادشاه بزرگ پارس اینجا را ساخته است، ارزش سفر به ایران را برایم چند برابر کرد.» ایو صحبت‌هایش را این طور جمع بندی می‌کند که «مردم میهمان نواز و میهماندوست ایران، مکان‌های تاریخی عالی و غذاهای لذیذ بهترین بخش‌های سفر من بودند.»

ایو درباره تجربه حجاب هم می‌گوید: «به خاطر اینکه دوستان ایرانی زیادی دارم در مورد حجاب چیزهایی می‌دانستم. بنابراین برایم سخت و عجیب نبود. چون زمانی که در هند دانشجو بودم بعضی وقت‌ها روسری سر می‌کردم، البته چیزی که خیلی سخت بود، پوشیدن لباس آستین بلند در تابستان بود.»

 همیشه، همه چیز خوب نیست

ایو گورکو در پاسخ به این پرسش که آیا تجربه تلخی هم از سفر به ایران داشته‌ای، می‌گوید: «این سفر بسیار عالی بود اما یک تجربه ناخوشایند داشتم.

وقتی به تهران رسیدم، می‌خواستم از فرودگاه امام خمینی به فرودگاه مهرآباد بروم. گرفتن تاکسی راحت نبود و من در نهایت از ایستگاه تاکسی در فرودگاه یک تاکسی اجاره کردم. آنها هیچ رسیدی به من ندادند و شروع کردند به چانه زدن سر کرایه. در نهایت، بعد از کلی چانه زدن، راننده با قیمت موافقت کرد.

گردشگران خارجی از تجربه سفر به ایران می‌گویند

 ایو اظهار امیدواری می‌کند که راننده‌های فرودگاه از لحاظ امنیتی بیشتر چک شوند.

ایرانی‌ها زیباترین نژاد هستند

وینگ چینگ را در یزد دیدم، زمانی که داشت از کوچه پس کوچه‌های یزد در نزدیکی مسجد جامع کبیر عکاسی می‌کرد. او مردی52 ساله و اهل هنگ کنگ است. وینگ چینگ را شوق دیدن مساجد و بازارهای مسقف به ایران کشانده است. او که سفری 21 روزه به ایران داشته،

شخصیت و خلق و خوی ایرانی‌ها را یکی از جذابیت‌های سفرش می‌داند: «ایرانی‌ها مردم خیلی میهمان نوازی هستند و به نظرم گرمترین قلب‌های دنیا را دارند.» چینگ می‌گوید که نمی‌دانسته است ایرانی‌ها تا این اندازه به پوشش و لباس خود اهمیت می‌دهند: «چیزی که من را در مورد مردم ایران شگفت زده کرد این بود که همه بسیار خوش لباس  و البته خوشرو هستند. نمی‌دانم چرا اکثر زنان ایرانی بینی‌های خود را عمل کرده‌اند. فکر می‌کنم که این یک رسم است برای پیدا کردن شوهر مناسب! (می‌خندد)»

چینگ در مدت سفرش از شهرهای کاشان، اصفهان، شیراز، یزد و تهران دیدن کرده است:  «رنگ‌ها و کاشیکاری‌های مساجد مانند مسجد جامع اصفهان و معماری بازار بسیار زیباست و با ساختار معماری در کشورهای آسیای شرقی و حتی کشورهای غربی متفاوت است.

به نظرم ایران باید در ابتدای فهرست کشورهای خاورمیانه از لحاظ زیبایی قرار بگیرد.» او در مورد غذای ایرانی، نظری برخلاف اکثر گردشگران خارجی دارد: «غذاهای ایرانی را اصلاً دوست نداشتم. تنوع غذایی برای توریست‌ها کم است. با این حال به ایران 5 ستاره می‌دهم!»

گردشگران خارجی از تجربه سفر به ایران می‌گویند

 تجربه شخصی خود از ایران را بسازید

مارتینا بیساز، دختری 34 ساله اهل کشور سوئیس است که امسال به مدت یک ماه سفر خود را از تهران آغاز کرد و به سمت کاشان، اصفهان، کویر مصر، شیراز، یزد، شوشتر، دزفول و همدان ادامه داد.

او نمی‌تواند بگوید که کدام شهر را بیشتر دوست داشته است؛ زیرا هر شهر یک ویژگی خاص و منحصر به فرد دارد اما می‌گوید: «به دلیل اینکه در سوئیس صحرا  وجود ندارد، عاشق صحرا و کویرهای ایران شدم.» مارتینا با اطمینان اظهار می‌دارد: تهران آخرین شهری است که دوست دارد، چون علاقه‌ای به شهرهای بزرگ و مدرن ندارد.

او  در پاسخ به این پرسش که چرا ایران را برای سفر یک ماهه انتخاب کرده است، می‌گوید: «دوستم برنامه سفر به ایران را داشت و من سفر به کشورهایی را که توریست زیادی ندارند، دوست دارم.

 قبل از سفر به ایران چیز زیادی درباره این کشور نمی‌دانستم و تصور می‌کردم که ایران کشور امنی نیست، اما وقتی کمی تحقیق کردم متوجه اشتباهم شدم. بعد از این سفر می‌توانم بگویم که ایران کشور بسیار امن برای سفر - مخصوصاً برای زنهای تنها - است. ایرانی‌ها رفتار خیلی دوستانه و میهمان نوازانه‌ای دارند که من تا کنون در هیچ جا ندیده‌ام.

 بعد از این سفر بود که یاد گرفتم هر فرد باید تجربه شخصی خود را از کشور و فرهنگ جای دیگری داشته باشد و براساس گفته‌های دیگران قضاوت نکند.» این گردشگر سوئیسی معتقد است: «مردم دنیا نمی‌دانند ایرانی‌ها چقدر مهربان و البته کنجکاو درباره خارجی‌ها هستند. همچنین فکر می‌کنم بیشتر مردم دنیا نمی‌دانند که ایران چه طبیعت زیبا و منحصر به‌فردی دارد.»

مارتینا در باره اینکه آیا سفر یک ماهه به ایران بخش تلخی هم داشته است؟ می‌گوید: «من گیاهخوارم و پیدا کردن غذای گیاهی خیلی سخت بود. مجبور شدم برای یک ماه هر روز فقط برنج و خیار و گوجه فرنگی بخورم.  البته تعدادی از غذاهای گیاهی ایرانی را خیلی دوست داشتم؛ مثل کوکو، عدسی، عدس پلو، لوبیا پلو، میرزا قاسمی و سالاد شیرازی.»

نظرش درباره حجاب نیز کمابیش مانند دیگر گردشگران خارجی است: «مطمئناً قبل از سفر به ایران می‌دانستم که باید در مکان‌های عمومی حجاب داشته باشم اما واقعیت را بخواهید همیشه باید حواست باشد که روسری از سرت لیز نخورد و البته وقتی هوا خیلی گرم است، داشتن حجاب خیلی سخت تر می‌شود.»

گردشگران خارجی از تجربه سفر به ایران می‌گویند

جالب اینکه  این خانم سوئیسی  هم تجربه خاصی از راننده تاکسی‌ها در ایران داشته است: «زمانی که در شوشتر بودیم، یک تاکسی کرایه کردیم که ما را به بازدید از سایت‌های تاریخی ببرد.

 انگار راننده از اینکه ما مسافرانش هستیم، خیلی هیجان‌زده بود. تمام راه را به مدت چند ساعت به فارسی برایمان حرف زد که تقریباً معنی هیچ کدام از حرف‌هایش را متوجه نشدیم! زمانی که می‌خواستیم به شوشتر برگردیم، ما را به خانه‌اش دعوت کرد تا خانواده‌اش را ببینیم و برای ناهار و چای با آنها باشیم. اصلاً نمی‌خواست که ما را ترک کند.»

 ایران سیاه نیست

بی شک در آن‌سوی مرزها تصویر نمایش داده شده از ایران توسط غول‌های رسانه‌ای، تصویر سیاهی است. تصویری که تلاش‌های کمرنگ سازمان‌های داخلی مرتبط برای نشان دادن چهره واقعی ایران در مقابل بمباران سیاسی- رسانه‌ای آنان بخصوص در برخی دوره‌های مدیریتی موفق نبوده است، زمانی که گردشگران خارجی به ایران می‌آیند از تفاوت میان آنچه شنیده و دیده‌اند و آنچه اکنون تجربه می‌کنند، بیشتر از هر چیز دیگری شگفت زده می‌شوند. ایران کشوری برخلاف انتظار آنهاست.

 با ورود بیشتر گردشگران خارجی رسانه در خدمت به  بهبود اوضاع نقش مؤثرتری ایفا می‌کند. مادامی که در سایت‌های معتبر افرادی که به ایران سفر کرده‌اند، به دیگران هم توصیه می‌کنند تا ایران واقعی را از نزدیک ببینند، می‌توان به آینده صنعت گردشگری امید دوباره‌ای پیدا کرد.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 22
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:45 - 1394/10/02
درود بر روحاني كه تفكر مردم جهان رو نسبت به ايران عوض كرد.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۹ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۲
واقعا واقعا دید کشورهای دیگر را نسبت به ایران عوض کرد.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۹ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۲
واقعا خنده دار ترین نظر این سایت رو شما دادید
Iran, Islamic Republic of
13:00 - 1394/10/02
خب باید هم خوششان بیاید. ایران کشور 4 فصل هست. شمال و جنوب دریا. کوه . کویر . جنگل و ..... مهمان نوازی. تنوع خوشمزه غذاهای ایرانی.... و امنیت
Iran, Islamic Republic of
15:15 - 1394/10/02
ایران زیبا هست ولی فقط چند تا شر بیابانی و کویری کل ایران نیست
اصفهان و شیراز و تهران و یزد شدن سمبل ایران!!همه شهرهایی بد آب و هوا و خشک!!
آذربایجان و کردستان خیلی خیلی زیباترن که طبق معمول فراموش شدن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۰ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۲
دقیقا
ali
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۵۴ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۲
حرف دل رو زدی
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۸ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۴
توریست های اروپایی خودشون آب و هوای خوب دارن . دنبال تاریخ و فرهنگ هستند و البته کویر
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۳۰
حتما شهرای شما خوش اب وهوان که از سرما یخ بزنی مهم اینه حسودین نمیتونید ببینید
Iran, Islamic Republic of
19:23 - 1394/10/03
لطف کنید به آنها بگید یک سری به کویر منجاب بزنند نظرشون عوض میشه
Iran, Islamic Republic of
12:42 - 1395/07/26
درود بر روحانی که دیپلماسی بسیار خوب خارجه توریستها رو زیاد کرده و ان شااله تا چند سال اینده به20میلیون درسال میرسند.راستش روبخواید ایران ازامن ترین کشورهای دنیا برای یک توریست مثلا یک زن تنهاست.
Iran, Islamic Republic of
22:32 - 1395/08/26
ایران کشوری زیباست . من به عنوان یه ایرانی کشورم رو خیلی دوست دارم . ایران تاریخی چند هزار ساله داره و میراث و گنجینه های ارزشمندی داره و توریست های خارجی این چیز هارو خیلی دوست دارن . متاسفانه بعضی از مردم به جایه این که فرهنگ سازی کنند میان و روی اثار تاریخی یادگاری می نویسند و این خیلی بده و ظاهر این گنجینه های تاریخی رو خیلی زشت میکنه . در داخل طبیعت هم خودتون بهتر از من می دونید چه وضعیت بدی داره و مردم طبیعت رو الوده می کنند. این همه که به خودمون افتخار می کنیم که ایرانی هستیم و در مورد نظر گردشگران خارجی داخل اینترنت سرچ می کنیم و از نظر اونا خوش حال میشیم که در مورد ایران چه نظری دارند بهتره یکم به خودمون بیایم که اگه طبیعت و اثار ملی رو حفظ نکنیم ممکنه در اینده ای نزدیک دیگه نظر گردشگران خارجی رو در مورد ایران جلب نکنیم و به ایران دیگه سفر نکنند امید وارم روزی برسه که گردشگران خارجی بگن که ایران از نظر اهمیت دادن به میراث فرهنگی و طبیعت و حفظ انها در ربته های اول جهان قرار دارند.
Iran, Islamic Republic of
17:29 - 1395/11/27
ایران واقعا از امریکا و اروپا و.. قشنگ تره ولی مشگله ما ایرانی ها اینه که کشورمون رو باور نداریم
Iran, Islamic Republic of
09:57 - 1395/12/11
والبته تاریخ وتمدن فقط در این چهار استان محصور نیست درضمن یکی از این عکسها مربوط به ابشار افرینه استان لرستانه که اصلا اسمی ازش برده نشده ونمیشه
فقط امیدوارم به عمد نباشه
Iran, Islamic Republic of
22:35 - 1396/03/07
روحانی یه کاد دیگه هم کرد ابن که بدبختمون کرد
Iran, Islamic Republic of
11:02 - 1396/05/22
نمی‌دانم چرا اکثر زنان ایرانی بینی‌های خود را عمل کرده‌اند. فکر می‌کنم که این یک رسم است برای پیدا کردن شوهر مناسب! (می‌خندد)»................
Iran, Islamic Republic of
11:07 - 1396/05/22
ایران کشور بسیار امن برای سفر - مخصوصاً برای زنهای تنها - است.....خخخ ...این نظرش واقعا نشون میده که یک ذره هم ایران را نشناخته . برای شناخت هر کشوری باید سری هم به روزنامه هایش زد .
Germany
12:59 - 1396/05/30
دوست عزیزی که نظر بنده رو مسخره کردی.من از خودم اینجوری حرف نمیزنم.من نظرات زنان تنهایی رو خوندم که به ایران سفر کردن و خیلی راضی بودن.توصیه میکنم به شما هم بخونی.
Iran, Islamic Republic of
23:02 - 1396/09/15
پیدا کردن شوهر مناسب!میخندد....واقعا هم خنده داره تو مملکتی که ملاک مردا برای ازدواج مدل دماغ و لب و سایز باشه
Iran, Islamic Republic of
12:28 - 1397/03/07
سایت همشونو الکی نوشته بخدا کجای ایران امنه برای یه زن تنها مهمانوازم نیستن ندیده ان ندیده
United States
11:14 - 1397/09/13
هنر ایران نیز بسیار زیبا است و یک نوع جاذبه توریستی هست
Iran, Islamic Republic of
06:53 - 1398/06/11
ایران کشوره قشنگیه این سواله برام که توریست های خارجی چرا نمیان بالاشهر های تهران برج میلاد پر از ساختمان های زیبا اون جارو ببیند میتونن برن شمال کشور پر از طبیعت فقط تاریخی دوس دارن من دوس دارم یه توریست که به ایران میاد به اینجاها سفر کنه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نائبی_3
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر نائبی_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
دکتر صالحی_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
روشا فارمسی_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
دکتر لاجوردی_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
تنورستان_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
دکتر صالحی_فوتر
اورانوس_فوتر2
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو