تصاویر متحرک از طرح جدید برای فرار از آوار
۲۷۹۰۴۳
۰۱ دی ۱۳۹۴ - ۱۸:۵۵
۱۴۶۷۷
ریزش آوار به ویژه در زلزله‌هایی که در نیمه‌های شب و خواب بودن افراد رخ می‌دهد یکی از عوامل مهم تلفات در موقع زمین لرزه است. اکنون گروهی از محققان تحتخوابی ویژه برای مناطق زلزله خیز طراحی کرده‌اند.
وبسایت خبرآنلاین: ریزش آوار به ویژه در زلزله‌هایی که در نیمه‌های شب و خواب بودن افراد رخ می‌دهد یکی از عوامل مهم تلفات در موقع زمین لرزه است. اکنون گروهی از محققان تحتخوابی ویژه برای مناطق زلزله خیز طراحی کرده‌اند.

تختخواب ضدزلزله را ببینید/تصاویر متحرک از طرح جدید برای فرار از آوار

اين تختخواب با سنسورهاي تشخيص زلزله‌اي كه دارد در موقع وقوع زمين لرزه فرد را به داخل يك جعبه بسيار مستحكم مي‌برد. اين جعبه طوري طراحي شده كه در مقابل ريزش آوار بسيار سنگين مقاوم است و در داخل آن هم محفظه‌هايي براي مواد اوليه لازم و همچنين راهي براي تهويه هوا در نظر گرفته شده است.

تختخواب ضدزلزله را ببینید/تصاویر متحرک از طرح جدید برای فرار از آوار

در داخل اين محفظه چندين بسته مواد غذايي،لوازم امداد و نجات و همچنين آب آشاميدني در نظر گرفته شده است. ونگ ونكسي،مخترع چيني در سال 2010 براي اولين بار طرح اين تختخواب را ثبت كرد اما از زمان تاكنون مشغول بهبود آن با همكاران خود است. براي اين تختخواب همچنين مكانيزمي براي خروج پس از پايان زلزله در نظر گرفته شده است.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:09 - 1394/10/02
حالا اگه یه دستش از رختخواب بیرون باشه چی میشه!!!!!!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج