تخریب یک حسینیه دیگر در نیجریه
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر ولدخانی_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
دکتر استرکی_3
دکتر ولدخانی_3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
دکتر ولدخانی_4
دکتر استرکی_4
دکتر استرکی_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر ولدخانی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۲۷۹۸۰۷
۰۳ دی ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۱
۹۴۲۵
ارتش نیجریه در ادامه اقدامات خود علیه مسلمانان در این کشور یک حسینیه در شهر «زاریا» در شمال این کشور را ویران کرد.
خبرگزاری فارس: ارتش نیجریه در ادامه اقدامات خود علیه مسلمانان در این کشور یک حسینیه در شهر «زاریا» در شمال این کشور را ویران کرد.

ارتش نیجریه در ادامه اقدامات خود علیه مسلمانان در این کشور یک حسینیه در شهر زاریا در ایالت «کادونا» در شمال این کشور را در برابر دیدگان مردم این شهر کامل تخریب کرد.

اخبار رسیده از کشور نیجریه، از ادامه اقدامات دولت و ارتش این کشور برای تخریب ساختمان‌های متعلق به جنبش اسلامی نیجریه حکایت دارد.

ارتش نیجریه دو هفته پیش با یورش به مکان‌‌های اجتماع مسلمانان، حدود هزار نفر از مسلمانان (شیعه) این کشور را به شهادت رساند و صدها نفر دیگر را مجروح کرد.

در حمله ارتش به سه مکانِ حسینیه بقیة الله، خانه «شیخ ابراهیم زکزاکی» و دارالرحمه‌ی شهر زاریا، چند عضو ارشد جنبش اسلامی نیز به همراه سه پسر دیگر شیخ ابراهیم زکزاکی (رئیس جنبش اسلامی) به خیل شهدا پیوستند.

خبرها حاکی از آن است که هفته گذشته نیز نظامیان نیجریه اقدام به تخریب کامل و حذف بقایای حسینیه بقیة‌الله در شهر «زاریا» در ایالت کادونا کرده‌اند. فرماندار این ایالت در توجیه این اقدام ادعا کرده است ساخت مکان مذکور، در دولت تصویب نشده بوده است.

ادعای مقامات نیجریه مبنی بر غیرقانونی‌ خواندن آن ساختمان و مکان‌های دیگری که متعلق به جنبش اسلامی این کشور هستند، در شرایطی بیان می شود که به غیر از این مراکز، خانه شیخ زکزاکی نیز مورد تخریب و تاخت‌وتاز ارتش قرار گرفته است.

منابع خبری همچنین به‌تازگی از تخریب یک ساختمان تازه‌خریداری شده‌ی متعلق به شیعیان، توسط دولت، خبر داده‌اند. مردم و فعالان مسلمان معتقدند ادامه این قبیل اقدامات سبب افزایش عزم و اراده درمیان کسانی خواهد شد که مورد ستم واقع شده‌اند.

به‌رغم ادعای ارتش نیجریه مبنی بر زنده بودن رهبر معنوی شیعیان نیجریه و همسر وی، و همچنین انتقال آنان به یک مکان امن، هفته گذشته، «چیدی اودینکالو» رییس کمیسیون حقوق‌بشر نیجریه در گفتگو با رسانه‌ها اعلام کرده بود در جریان حمله نیروهای نظامی به خانه‌ این روحانی 63 ساله، چهار بار به سمت وی شلیک شده است. این مقام نیجریایی همچنین از شهادت همسر شیخ در جریان حمله مذکور خبر داده بود اما این خبر هنوز رسما تایید نشده است.

سه پسر دیگرِ شیخ ابراهیم زکزاکی سال گذشته در راهپیمایی روز قدس، بدست نیروهای پلیس به شهادت رسیده بودند. زکزاکی، بعنوان رهبر معنوی شیعیان نیجریه تاکنون دستکم 10 بار به زندان افتاده است.

برخی منابع خبری درگذشته اعلام کرده‌ بودند درنتیجۀ فعالیت‌های تبلیغیِ شیخ ابراهیم در نیجریه، چیزی حدود 8 تا 12 میلیون نفر به جمع شیعیان اهل‌بیت پیامبر(ص) در این کشور پیوسته‌‌اند.

شیخ زکزاکی هفت پسر و دو دختر داشت که سه پسر او در راهپیمایی روز قدس سال 2014 (پارسال) و سه پسر او در جریان یورش به منزل وی در زاریا به شهادت رسیدند و اکنون «محمد» و دو دخترش «نصیبه» و «سهیلا» زنده هستند.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
سفیر بار ساقدوش_1
شیرآلات زمانی_3
سفیر بار ساقدوش_3
استخدام_3
سفیر بار ساقدوش_4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
سفیر بار ساقدوش_2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
شاخه نبات_ فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
شفا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر
فنی آتل_فوتر
کیان برنا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
آیلین_تزریق چربی
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر