هفت پروژه بزرگ دنیا
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
زمردی_داخلی1
اپیلاسیون نانا 1
ریزخور_1
سفیر بار ساقدوش_1
کلاسینو_1
لاله زار مال_1
دکتر نداف کرمانی 1
اپیلاسیون نانا 3
ریزخور_3
دکتر نداف کرمانی 3
سفیر بار ساقدوش_3
زمردی_داخلی3
کلاسینو_3
لاله زار مال_3
دکتر نداف کرمانی 4
اپیلاسیون نانا 4
سفیر بار ساقدوش_4
ریزخور_4
کلاسینو_4
زمردی_داخلی4
لاله زار مال_4
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر نداف کرمانی 2
ریزخور_2
کلاسینو_2
زمردی_داخلی2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۲۸۱۵۸
۲۷ تير ۱۳۹۱ - ۱۲:۳۹
۱۹۳۰۰
بشر جست و جوگر آنقدر در مسیر پیشرفت خود جلو رفته است که حتی می تواند برای خودش در وسط دریا جزیره هایی به شکل های دلخواه بسازد یا تونل هایی زیرزمینی بسازد که مسافران را از کشوری به کشور دیگر می رساند.

مجله اینترنتی برترین ها

همشهری سرنخ: انسانی که روزگاری در حسرت پرواز بود حالا به تاریک ترین و پرابهام ترین نقاط علم رسیده است. بشر جست و جوگر آنقدر در مسیر پیشرفت خود جلو رفته است که حتی می تواند برای خودش در وسط دریا جزیره هایی به شکل های دلخواه بسازد یا تونل هایی زیرزمینی بسازد که مسافران را از کشوری به کشور دیگر می رساند. توانایی ها و پیشرفت های امروزه بشر و 7 مهندسی اعجاب برانگیز که پروژه های «مگا» نامیده می شوند، ما را به این فکر فرو می برد که در آینده، دنیا چه شکلی خواهد شد.

شتاب دهنده عظیم هاردونشتاب دهنده عظیم هاردون بزرگترین و پیچیده ترین دستگاهی است که با هزینه ای در حدود 9 میلیارد دلار تاکنون توسط بشر ساخته شده است. این شتاب دهنده می تواند پروتون ها را با سرعتی بیش از 99/99 درصد سرعت نور به حرکت در آورده و به هم بکوباند که بر اثر این برخورد دمایی بیش از 100 هزار بردبر دمای خورشید در مقیاس کوچک ایجاد می شود. به گفته مهندسان طراح، این دستگاه می تواند شرایط پس از انفجار بزرگ یا همان بیگ بنگ را در مقیاس میکروسکوپی شبیه سازی کند. این دستگاه در عمق 100 متری زمین و در تونلی حلقوی به طول 27 کیلومتر در مرز سوئیس و فرانسه قرار دارد.مریخیکی از عظیم ترین پروژه های تاریخ مهندسی جهان در جایی غیر از کره خاکی و روی سیاره مریخ انجام می شود. سیاره ای که با داشتن آب و همچنین اکسیژن از لحاظ شرایط زندگی خیلی شبیه به کره زمین است و این موضوع از زمان کشف، همیشه مورد توجه دانشمندان بوده است. دانشمندان فکر می کنند که برخورد ستاره های دنباله دار با این سیاره، علت به وجود آمدن آب در آن است.

این دانشمندان به دنبال راهی هستند تا این نوع آب را روی زمین هم تولید کنند. طرح دیگری که در آستانه عملی شدن روی سیاره مریخ است قرار دادن آینه های بزرگی در مدار این سیاره است تا نور خورشید را به دریاهای یخ بسته این سیاره متمرکز کند و از این راه آب مایع و گاز دی اکسید کربن به دست بیاید تا به این وسیله تاثیرات گازهای گلخانه ای را روی زمین کاهش دهند.جزیره ای که ساخته نشدسرمایه گذاران این پروژه، سفارش ساخت مجموعه جزایری را در آب های گرم خلیج فارس دادند که هر کدام به شکل کشور یا قاره ای است. به این ترتیب هر کسی می تواند با خرید یک جزیره در این منطقه، ادعا کند که به نوعی صاحب آن کشور است اما ساخت این مجموعه جزایر که تعدادش به 300 جزیره می رسید به دلیل بحران اقتصادی دنیا، آنطور که سرمایه گذارانش انتظار داشتند، پیش نرفت.

تا اواخر تابستان 2009، تنها یکی از جزیره ها که متعلق به یکی از شیوخ دبی بود کامل شد و بقیه جزیره ها نصفه نیمه در دریا رها شدند تا اینکه بالاخره خبر رسید پس از مذاکرات متوالی سرمایه گذاران و مهندسین، این پروژه بالاخره به طور رسمی لغو شد.تونل زیردریایی ژاپن و کرهعظیم ترین پروژه آسیا با نام تونل دوستی کره و ژاپن به مرحله بهره برداری نزدیک می شود. خبری خوب و پرافتخار برای مردمان قاره کهن. این تونل، شهر کاراتسو در جنوب غربی ژاپن را به بندر بوسان در جنوب کره جنوبی وصل می کند تا قطاری سریع السیر مسافتی در حدود 128 کیلومتر را در داخل آن بپیماید.

این مسافت سه برابر تونل مانش بین فرانسه و انگلیس است. گفته می شود اگر این پروژه عملی شود پیوند سیاسی خوبی بین این دو کشور که مدت ها بود روابطشان رو به تیرگی گذاشته بود برقرار می شود.تونل گات هارد10 سال، زمان کمی برای افتتاح طولانی ترین تونل زیرزمینی دنیا نبود. این تونل با 5/153 کیلومتر طول در زیر رشته کوه های آلپ حفر شد تا قطاری با سرعت 250 کیلومتر در ساعت در آن حرکت کند و مردم را در زمانی کمتر از یک ساعت و نیم از شهر زوریخ سوئیس به میلان ایتالیا برساند.

گات هارد شامل دو تونل موازی هر کدام به طول 57 کیلومتر است. دولت سوئیس برای تکمیل این تونل بالغ 10 میلیارد دلار هزینه کرده است و پیش بینی شده است که پس از راه اندازی آن، روزانه 300 قطار بتوانند از آن تردد کنند.

حفاری آخرین صخره تونل گات هارد که در حضور وزیر حمل و نقل سوئیس صورت گرفت، به طور مستقیم از طریق تلویزیون سوئیس برای تمامی کشورهای اروپایی پخش شد. با وجود اینکه سوئیسی ها پس از 10 سال حفاری تونل را به پایان رساندند اما انتظار نمی رود این تونل بتواند تا سال 2016 به طور رسمی فعالیت خود را آغاز کند.

این پروژه باعث کاهش آلودگی و ازدحام در مناطق کوهستانی آلپ خواهد شد. پیش از تونل گات هارد، تونل 53 کیلومتری سیکان ژاپن که متصل کننده دو جزیره هونشو و هوکایدو است و همچنین تونل 50 کیلومتری حفاری شده زیر کانال مانش که انگلیس و فرانسه را به هم متصل می کند، طولانی ترین تونل های جهان محسوب می شدند.ایستگاه فضایی خورشیدییکی از مشکلات و چالش هایی که مهندسان در ساخت و این ایستگاه فضایی با آن روبرو بودند پیدا کردن مدار دایره ای شکل خیلی بزرگ بود اما این تنها مشکلی نبود که مهندسان و طراحان ژاپنی این پروژه با آن روبرو بودند. دریافت هزینه 21 میلیار دلاری که دولت ژاپن باید آن را می پرداخت، از دیگر مشکلاتی بود که این پروژه برای عملی شدن باید آنها را پشت سر می گذاشت. ایستگاه اصلی این پروژه بقعد از پشت سر گذاشتن هفت خان رستم، بالاخره توانست در مداری به فاصله 36 هزار کیلومتری زمین ساخته شود.پل تنگه برینگاگر به تاریخ فعالیت های مهندسی نگاهی بیندازیم متوجه می شویم که از ابتدای تاریخ بشری، پلی مانند آنچه مهندسان در تنگه برینگ ساخته اند ساخته نشده است. طراحان این پل علاوه بر نوع سازه، به دلیل نمای عالی و منحصر به فردش جایزه طراحی حرفه ای را در رقابت های سال 2009 برنده شدند.

این پل که در منطقه ای متعلق به دوران یخبندان ساخته شده است، به طور شگفت انگیزی فاصله بین اقیانوس آرام شمالی و قطب شمال را کاهش می دهد. در این طرح، پل به گونه ای طراحی شده که مسیری برای عبور وال ها و پستانداران بزرگ دریایی باقی بماند. اگر مهندسان پل را اینگونه طراحی نمی کردند ممکن بود نبودن فضای کافی برای عبور حیوانات باعث عصبانیت آنها و حتی حمله آنها به پل شود.
برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
22:56 - 1391/05/13
مطالب خیلی عالیه.میتونیم ازمطالب سایت استفاده کنیم.البته با ذکر منبع
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
دکتر نائبی_1
عارفی_1
سوییچ ایران_1
خرید باکس 1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
خرید باکس 3
سوییچ ایران_3
عارفی_3
شیرآلات زمانی_3
دکتر نائبی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
دکتر نائبی_4
عارفی_4
شیرآلات زمانی_4
سوییچ ایران_4
خرید باکس 4
شیرآلات زمانی_2
عارفی_2
خرید باکس 2
سوییچ ایران_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
دکتر نائبی_2
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
زمردی_فوتر موبایل اصلی
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
تدبیرکالا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_تزریق چربی
پارسیس_فوتر ساختمان
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو