اگر جهان تمام شود، به کجا می‌توان پناه برد؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
کلاسینو_1
سفیر بار ساقدوش_1
لاله زار مال_1
ریزخور_1
اپیلاسیون نانا 1
کلاسینو_3
سفیر بار ساقدوش_3
اپیلاسیون نانا 3
ریزخور_3
لاله زار مال_3
کلاسینو_4
اپیلاسیون نانا 4
ریزخور_4
سفیر بار ساقدوش_4
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 2
سفیر بار ساقدوش_2
کلاسینو_2
ریزخور_2
لاله زار مال_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۲۸۲۹۱۴
۱۳ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۱
۹۱۵۱
مکانهایی برای زیستن در شرایط بغرنج
آب و هوای ماه دسامبر در برخی نقاط جهان تحت تاثیر پدیده النینیو بود. سیل و تغییرات آب و هوایی در بخش‌های اعظم برزیل، اروگوئه، پاراگوئه، آرژانتین و حتی انگلستان مشاهده شد.
وبسایت فرادید: آب و هوای ماه دسامبر در برخی نقاط جهان تحت تاثیر پدیده ال نینیو بود. سیل و تغییرات آب و هوایی در بخش‌های اعظم برزیل، اروگوئه، پاراگوئه، آرژانتین و حتی انگلستان مشاهده شد. اگر به این مسائل، توفان‌ها، افزایش دمای زمین و انواع آلودگی‌ها را اضافه کنیم، آیا جهان هنوز هم جای زندگی کردن است؟ حال این سوال مطرح می‌شود که کجای زمین محل بهتری برای زندگی در شرایط بسیار خطرناک است؟
 
اگر جهان تمام شود، به کجا می‌توان پناه برد؟

به گزارش بیزینس اینسایدر، تغییرات اقلیمی که بشر خود عامل آن است، زمین را تحت تاثیر خود قرار داده است. به تازگی نیز به طور رسمی اعلام شده که زمین نسبت به سال 1900 میلادی یک درجه سلسیوس گرم‌تر شده که این مسئله تاثیرات چشمگیری بر روی کره زیبای ما داشته است. در مجموع می‌توان گفت که زمین حالش خوب نیست!
 
بشر تاکنون از بحران‌های مالی به طرق مختلف نجات یافته، اما مشخص نیست که این بار هشدار «آخرالزمانی قوم مایاها» چگونه از آب دربیاید. اما هر چه باشد، زمین در سال 2016 شرایط دشواری را متحمل خواهد شد و کارشناسان از همین حالا هشدارهای لازم را داده‌اند.
 
اما به فرض اینکه زمین از نظر اقلیمی رو به نابودی برود، هنوز هم نقاطی هستند که می‌توان بدون هیچ دغدغه‌ای در آنجا زندگی کرد. این مناطق تقریبا باثبات‌ترین مناطق روی کره زمین از نظر اقلیمی هستند.
 
ایسلند

ایسلند صدها کیلومتر با نزدیکترین خشکی فاصله دارد. از این رو می‌توان آن را منزوی‌ترین کشور جهان نامید؛ در چنین شرایطی، هجوم هرگونه عامل خارجی به داخل این کشور بسیار دشوار است.
 
اگر جهان تمام شود، به کجا می‌توان پناه برد؟

این کشور همچنین از نظر منابع بسیار غنی است و می‌تواند در شرایط حساس بر روی پای خود بایستد. انرژی تامین شده از حرارت مرکزی زمین به لطف وجود آتش‌فشان‌های فراوان و حیات دریایی غنی باعث شده تا ایسلند از هر نظر باثبات باشد.
 
مجمع‌الجزایر تریستان دا کونا

جزیره تریستان در جنوب اقیانوس اطلس دورترین نقطه مسکونی در جهان است. این جزیره در دهه ۱۸۰۰ میلادی به مستعمرات انگلستان افزوده شد. در صورتی که قصد سفر به آنجا را داشته باشید، باید بدانید که نزدیکترین خشکی با آن ۲۰۰۰ بیش از 2000 کیلومتر فاصله دارد. این را هم بدانید که جمعیت این جزیره زیر 300 نفر است و از ورود افراد جدید استقبال می‌کنند. ماهیگیری صنعت اصلی جزیره است.
 
گوآم

این کشور برای آمریکایی‌ها خوب است، چرا که می‌توانند در دیده‌بانی دورافتاده‌ی ایالات متحده در اقیانوس آرام بدون مشکل زندگی کنند. آمریکا برای تعلیم نیروی نظامی خود از این کشور استفاده‌های زیادی می‌کند. دورافتاده بودن آن یک امتیاز برایش محسوب می‌شود. اقتصاد گوام از طریق گردشگری و دولت ایالات متحده تامین می‌شود.
 
چیانگ مای

سفره منطقه زیبای چیانگ مای در شمال تایلند کار دشواری نیست. مارک فابر، سرمایه گذاری سوئیسی نیز این منطقه را برای زندگی انتخاب کرده است. جالب است بدانید که فابر از به هیچ وجه شخص خوش‌بینی نیست. پس خیالتان راحت باشد.
 
دنور

دنور به ذخایر نفتی خود شهرت دارد، پس هیچگاه نگران سوخت نخواهید بود. اگر جنگی رخ دهد، دنور از جمله شهرهایی است که تمام تدابیر امنیتی برای آن اتخاذ خواهد شد. از سوی دیگر، دنور بیش از یک کیلومتر از سطح دریا فاصله دارد و توسط کوه‌ها محاصره شده است. گرمایش جهانی هم حتی بر دنور تاثیر چندانی نمی‌گذارد.
 
قطب جنوب

امکان زندگی در قطب جنوب در شرایط عادی برای انسان نزدیک به صفر است، اما در واقع به همین دلیل است که می‌تواند به پناهگاهی امن برای انسان تبدیل شود. کافی است غذای کافی برای زمستان به همراه داشته باشید تا به شرایط آنجا عادت کنید و خودتان بتوانید شکار کنید. البته بهتر است به قطب جنوب به چشم پناهگاه موقتی نگاه کرد. البته باید شانس بیاورید که گرمایش جهانی تا حدی نباشد که سطح آب بالا بیاید و شما را گرفتار کند.
 
پونچاک جایا

پونچاک جایا نام کوهی است به ارتفاع ۴٬۸۸۴ متر که در رشته‌کوه سودیرمان در استان پاپوآی اندونزی که در غرب جزیره گینه نو قرار دارد. بد نیست بدانید که بزرگترین معدن طلای جهان در این جزیره وجود دارد، بنابراین همیشه کار خواهید داشت و پول نیز فراوان خواهد بود. علاوه بر آن، سومین معدن بزرگ مس جهان نیز در همین کوه قرار دارد.
 
اگر جهان تمام شود، به کجا می‌توان پناه برد؟

کیپ تاون

اقتصاد کیپ تاون به عنوان دومین شهر پرجمعیت کشور آفریقای جنوبی واقعا قوی است. در شرایط سخت می‌توان به آن اتکا کرد، چرا که برخلاف شهر دیگر این کشور تحت نفوذ کشورهای غربی نیست.
 
برن

برن پایتخت کشور سوئیس است که توسط کوه‌های آلپ محاصره شده و نوعی حفاظ طبیعی دارد. سوئیس به دلیل سیاست‌های بی‌طرفانه خود نشان داده که می‌توان با خیالی آسوده در آن زندگی کرد. در جنگ جهانی سوم احتمالی، به احتمال فراوان می‌توان همچون دفعات پیشین آسایش و امنیت را در این شهر مشاهده نمود.
 
خاک سوئیس نیز از نظر کشاورزی یکی از حاصلخیزترین خاک‌های کشورهای اروپایی است که خود می‌تواند نویدبخش روزهای خوب باشد.
 
اگر جهان تمام شود، به کجا می‌توان پناه برد؟

جزیره نکر

جزیره نِکِر جزیره خصوصیِ ریچارد برانسون است. اگر شرایط بد پیش رفت، بهتر است با او تماس بگیرید. او احتمالا اجازه خواهد داد تا شما هم در جزیره‌اش سکونت کنید، چرا که همیشه سعی کرده آدم خوبی باشد.
 
تیرا دل فوئگو

تیرا دل فوئگو (سرزمین آتش) مجمع‌الجزایری واقع در جنوبی‌ترین بخش سرزمین اصلی آمریکای جنوبی در میان تنگه ماژلان است. الگوهای وزش باید باعث شده تا به محلی امن برای سکونت در برابر تابش پرتوها تبدیل شود. انزوا و منابع طبیعی غنی نیز قطعا به کمک شما خواهد آمد.
 
یوکان

یوکان کوچکترین و غربی‌ترین قلمروی کانادا است. نام این قلمرو برگرفته از رود یوکان به معنی رود بزرگ در زبان گویچینی است. اگر شرایط تغییر کند، اقتصاد یوکان به شما کمک می‌کند.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سوییچ ایران_1
ادیب_1
شیرآلات زمانی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
خرید باکس 1
عارفی_1
دکتر نائبی_1
عارفی_3
شیرآلات زمانی_3
سوییچ ایران_3
ادیب_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
دکتر نائبی_3
خرید باکس 3
دکتر نائبی_4
خرید باکس 4
عارفی_4
سوییچ ایران_4
شیرآلات زمانی_4
ادیب_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
عارفی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
خرید باکس 2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نائبی_2
سوییچ ایران_2
ادیب_2
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
انجمن پرستاری ایران_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
کلینیک النا_فوتر موبایل
کالازم_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی بانو_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
اورانوس_فوتر2
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی بانو_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
انجمن پرستاری ایران_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
تنورستان_فوتر
کالازم_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر