کاخ سفید: ایران قابل مقایسه با کره نیست
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
ادیب_1
شیرآلات زمانی_3
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
ادیب_2
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۲۸۴۶۶۱
۱۷ دی ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۹
۲۷۳۷۲
سخنگوی کاخ سفید اظهار داشت: در موضوع اتمی، کره شمالی و ایران تفاوت‌های عمده‌ای دارند.
باشگاه خبرنگاران جوان: سخنگوی کاخ سفید اظهار داشت: در موضوع اتمی، کره شمالی و ایران تفاوت‌های عمده‌ای دارند.

"جاش ارنست،" سخنگوی کاخ سفید، در نشست خبری اظهار داشت: وضعیت کره شمالی با ایران کاملا متفاوت است؛ آنان در زمان دولت قبل به سلاح اتمی دست یافته بودند و "باراک اوباما،" رئیس جمهور آمریکا وضع فعلی را از رئیس جمهور پیشین به ارث برد. آنچه درباره ایرانی ها صدق می کند این است که آنان گام هایی را به شکلی قابل راستی آزمایی برداشته اند تا مشخص شود به سلاح اتمی دست نمی یابند. تحولاتی چشمگیر در اجرای برجام در طول تعطیلات صورت گرفته است که ایرانیان اعلام کردند 25 هزار پوند اورانیوم غنی شده را از کشورشان خارج کرده اند، این مساله با الزمات آنان بر اساس توافقنامه بین المللی که مانع از رسیدن آنان به سلاح اتمی می شود، همخوانی دارد. این وضع را با کره شمالی که وقتی رئیس جمهور روی کار آمد، آنها به سلاح اتمی رسیده بودند، مقایسه کنید.
 
ارنست در ادامه گفت: در برخورد ما با ایرانیان که در مقایسه با کره شمالی، کشوری به مراتب بزرگتر با اقتصادی به مراتب پیشرفته تر بود و روابط گسترده تری با جهانیان داشت، موضوع عملی تر و دشوار تر بود و کار بیشتری را برای منزوی کردن ایران طلب می کرد. کار سختی بود که "هیلاری کلینتون،" وزیر امور خارجه پیشین، بخش هایی از این کار را انجام داد تا شرکای دیگر آمریکا را قانع کند تحریم هایی را علیه ایران وضع کنند و با وارد کردن این فشار به ایران، به آنها انگیزه ای دادیم تا به الزامات بین المللی خود پای بند باشند. این را نیز باید در نظر داشته باشیم که کره شمالی تنها کشوری است که در پانزده سال گذشته، آزمایش اتمی صورت داده است.
 
ارنست افزود: هرگونه اقدام برای آزمایش بمب اتمی مانند آنچه که کره شمالی صورت داد، اقدامی تحریک کننده و نقض آشکار قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل به شمار می آید. براساس گزارش های مربوط به همین آزمایش اتمی بود که آمریکا و ژاپن نشست شورای امنیت سازمان ملل را خواستار شدند. این نشست تمام شده و قرار است اقداماتی بیشتر ضد کره شمالی در رابطه با نقض الزامات بین المللی این کشور در نظر گرفته شود. موضوعی که در میان است، کره شمالی همچنان منزوی ترین کشور دنیاست و انزوای آنان با ادامه اقدامات فزاینده برای اقدامات تحریک کننده بیشتر نیز می شود.
 
وی ادامه داد: این مساله نه فقط شامل آزمایش بمب اتمی بلکه شامل برخی آزمایش های مربوط به موشک های بالستیک نیز می شود که در سالهای اخیر، توجهات را به خود جلب کرده است. کاری که آمریکا با رهبری اوباما توانسته است بکند این است که نه فقط باعث افزایش انزوای کره شمالی شده، بلکه توانسته است اتحاد جامعه جهانی را نیز مبنی بر اینکه کره شمالی می بایست به این اقدامات پایان بدهد، پای بند به شبه جزیره کره عاری از سلاح های اتمی باشد، تقویت کرده است.
 
وی درباره آزمایش بمب هیدروژنی کره شمالی گفت: تحلیل های اولیه که در بدو امر و بعد از انتشار گزارش های مربوطه صورت گرفت، با ادعای کره شمالی درباره آزمایش موفقیت آمیز بمب هیدروژنی همخوانی ندارد. رویدادی در بیست و چهار ساعت گذشته رخ نداده است که دولت آمریکا را قانع کند ارزیابی ما را درباره توانمندی فنی و نظامی کره شمالی تغییر بدهد. این را نیز باید بیفزایم که ما به انجام کارهای ضروری برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر درباره آزمایش اتمی که کره شمالی شب گذشته صورت داده است، ادامه می دهیم. تا کنون تحلیل های گسترده خصوصی در آمریکا و دیگر کشورها صورت گرفته است که شامل بدبینی های گسترده و قابل درکی درباره ادعاهای رژیم کره شمالی است.
 
ارنست افزود: شکی نیست که ما همچنان به دنبال کردن مساله و نظارت بر اوضاع با داده ها و اسناد قابل دسترس ادامه می دهیم ولی تحلیل های اولیه با ادعاهایی که کره شمالی درباره آزمایش موفقیت آمیز بمب هیدروژنی مطرح کرده است، همخوانی ندارد.
 
سخنگوی کاخ سفید در ادامه افزود: شایان ذکر است که نه فقط متحدان ما در شرق آسیا مانند کره جنوبی و ژاپن این اقدام کره شمالی را رد می کنند؛ بلکه دیدگاه مشترک ما در کشورهایی مانند چین و روسیه نیز تکرار می شود، کشورهایی که دیدگاه های ما همواره با آنها یکسان نیست. بیانیه های تندی را نیز از سوی این کشورها می بینیم و این نشان می دهد که منافع آمریکا را می توان با تعاملات اصولی، متمرکز و قوی توسعه داد و این کاری است که ما همچنان به آن ادامه خواهیم داد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_1
دکتر نائبی_1
دکتر نائبی_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_4
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_4
سفیر بار ساقدوش_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
دکتر نائبی_2
دکتر صالحی_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
کلینیک النا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
پارسیان طب - فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
روشا فارمسی_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت _فوتر
پارسیان طب - فوتر
آیلین_تزریق چربی
دکتر آزاد خواه_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر
اورانوس_فوتر2
فنی آتل_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
تنورستان_فوتر
کلینیک النا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر