کاخ سفید: ایران قابل مقایسه با کره نیست
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
ریزخور_1
کلاسینو_1
سفیر بار ساقدوش_1
سفیر بار ساقدوش_3
ریزخور_3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
کلاسینو_3
کلاسینو_4
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
سفیر بار ساقدوش_4
ریزخور_4
لاله زار مال_2
کلاسینو_2
اپیلاسیون نانا 2
ریزخور_2
سفیر بار ساقدوش_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۲۸۴۶۶۱
۱۷ دی ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۹
۲۷۳۶۵
سخنگوی کاخ سفید اظهار داشت: در موضوع اتمی، کره شمالی و ایران تفاوت‌های عمده‌ای دارند.
باشگاه خبرنگاران جوان: سخنگوی کاخ سفید اظهار داشت: در موضوع اتمی، کره شمالی و ایران تفاوت‌های عمده‌ای دارند.

"جاش ارنست،" سخنگوی کاخ سفید، در نشست خبری اظهار داشت: وضعیت کره شمالی با ایران کاملا متفاوت است؛ آنان در زمان دولت قبل به سلاح اتمی دست یافته بودند و "باراک اوباما،" رئیس جمهور آمریکا وضع فعلی را از رئیس جمهور پیشین به ارث برد. آنچه درباره ایرانی ها صدق می کند این است که آنان گام هایی را به شکلی قابل راستی آزمایی برداشته اند تا مشخص شود به سلاح اتمی دست نمی یابند. تحولاتی چشمگیر در اجرای برجام در طول تعطیلات صورت گرفته است که ایرانیان اعلام کردند 25 هزار پوند اورانیوم غنی شده را از کشورشان خارج کرده اند، این مساله با الزمات آنان بر اساس توافقنامه بین المللی که مانع از رسیدن آنان به سلاح اتمی می شود، همخوانی دارد. این وضع را با کره شمالی که وقتی رئیس جمهور روی کار آمد، آنها به سلاح اتمی رسیده بودند، مقایسه کنید.
 
ارنست در ادامه گفت: در برخورد ما با ایرانیان که در مقایسه با کره شمالی، کشوری به مراتب بزرگتر با اقتصادی به مراتب پیشرفته تر بود و روابط گسترده تری با جهانیان داشت، موضوع عملی تر و دشوار تر بود و کار بیشتری را برای منزوی کردن ایران طلب می کرد. کار سختی بود که "هیلاری کلینتون،" وزیر امور خارجه پیشین، بخش هایی از این کار را انجام داد تا شرکای دیگر آمریکا را قانع کند تحریم هایی را علیه ایران وضع کنند و با وارد کردن این فشار به ایران، به آنها انگیزه ای دادیم تا به الزامات بین المللی خود پای بند باشند. این را نیز باید در نظر داشته باشیم که کره شمالی تنها کشوری است که در پانزده سال گذشته، آزمایش اتمی صورت داده است.
 
ارنست افزود: هرگونه اقدام برای آزمایش بمب اتمی مانند آنچه که کره شمالی صورت داد، اقدامی تحریک کننده و نقض آشکار قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل به شمار می آید. براساس گزارش های مربوط به همین آزمایش اتمی بود که آمریکا و ژاپن نشست شورای امنیت سازمان ملل را خواستار شدند. این نشست تمام شده و قرار است اقداماتی بیشتر ضد کره شمالی در رابطه با نقض الزامات بین المللی این کشور در نظر گرفته شود. موضوعی که در میان است، کره شمالی همچنان منزوی ترین کشور دنیاست و انزوای آنان با ادامه اقدامات فزاینده برای اقدامات تحریک کننده بیشتر نیز می شود.
 
وی ادامه داد: این مساله نه فقط شامل آزمایش بمب اتمی بلکه شامل برخی آزمایش های مربوط به موشک های بالستیک نیز می شود که در سالهای اخیر، توجهات را به خود جلب کرده است. کاری که آمریکا با رهبری اوباما توانسته است بکند این است که نه فقط باعث افزایش انزوای کره شمالی شده، بلکه توانسته است اتحاد جامعه جهانی را نیز مبنی بر اینکه کره شمالی می بایست به این اقدامات پایان بدهد، پای بند به شبه جزیره کره عاری از سلاح های اتمی باشد، تقویت کرده است.
 
وی درباره آزمایش بمب هیدروژنی کره شمالی گفت: تحلیل های اولیه که در بدو امر و بعد از انتشار گزارش های مربوطه صورت گرفت، با ادعای کره شمالی درباره آزمایش موفقیت آمیز بمب هیدروژنی همخوانی ندارد. رویدادی در بیست و چهار ساعت گذشته رخ نداده است که دولت آمریکا را قانع کند ارزیابی ما را درباره توانمندی فنی و نظامی کره شمالی تغییر بدهد. این را نیز باید بیفزایم که ما به انجام کارهای ضروری برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر درباره آزمایش اتمی که کره شمالی شب گذشته صورت داده است، ادامه می دهیم. تا کنون تحلیل های گسترده خصوصی در آمریکا و دیگر کشورها صورت گرفته است که شامل بدبینی های گسترده و قابل درکی درباره ادعاهای رژیم کره شمالی است.
 
ارنست افزود: شکی نیست که ما همچنان به دنبال کردن مساله و نظارت بر اوضاع با داده ها و اسناد قابل دسترس ادامه می دهیم ولی تحلیل های اولیه با ادعاهایی که کره شمالی درباره آزمایش موفقیت آمیز بمب هیدروژنی مطرح کرده است، همخوانی ندارد.
 
سخنگوی کاخ سفید در ادامه افزود: شایان ذکر است که نه فقط متحدان ما در شرق آسیا مانند کره جنوبی و ژاپن این اقدام کره شمالی را رد می کنند؛ بلکه دیدگاه مشترک ما در کشورهایی مانند چین و روسیه نیز تکرار می شود، کشورهایی که دیدگاه های ما همواره با آنها یکسان نیست. بیانیه های تندی را نیز از سوی این کشورها می بینیم و این نشان می دهد که منافع آمریکا را می توان با تعاملات اصولی، متمرکز و قوی توسعه داد و این کاری است که ما همچنان به آن ادامه خواهیم داد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
عارفی_1
خرید باکس 1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
شیرآلات زمانی_1
سوییچ ایران_1
دکتر نائبی_1
ادیب_1
دکتر نائبی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
عارفی_3
شیرآلات زمانی_3
خرید باکس 3
ادیب_3
سوییچ ایران_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
دکتر نائبی_4
عارفی_4
خرید باکس 4
شیرآلات زمانی_4
سوییچ ایران_4
ادیب_4
دکتر نائبی_2
عارفی_2
سوییچ ایران_2
ادیب_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
خرید باکس 2
شیرآلات زمانی_2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
انجمن پرستاری ایران_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی بانو_فوترموبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کالازم_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی ادیب_فوتر
تنورستان_فوتر
اورانوس_فوتر2
تدبیرکالا_فوتر
انجمن پرستاری ایران_فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
فنی آتل_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_فوتر بلفارو
شفا_فوتر
کالازم_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر