واکنش بهزاد فراهانی به حرکت «گلشیفته»
۲۸۵۱۵۸
۱۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۵
۶۴۰۸۴ 
شقایق فراهانی در پاسخ به این سوال رشیپور که پرسید؛ گفتی پدر شما غیرتی است، واکنشش نسبت به کار گلشیفته چی بود؟ گفت: غیرتی بودن با داشتن باورهای سنتی فرق دارد. پدر من سنتی است و حالا وقتی با چنین داستانی روی کره زمین مواجه می شود ، دارد امتحان خودش را پس می‌دهد.
خبرآنلاین: شقایق فراهانی روبه روی رضا رشیدپور نشست و به پرسش‌های مجری برنامۀ «دید درشب» پاسخ گفت.

او که از ابتدای این برنامه نگران بخش نمایش عکس‌ها بود و می‌ترسید که چهره ها را نشناسد در نهایت به رضا رشیدپور گفت که مخاطبان احتمالا فکر می کنند تو پارتی بازی کرده‌ای و تصاویر چهره های خیلی آشنا را برای من نمایش دادی.

واکنش بهزاد فراهانی به حرکت «گلشیفته»

بخشی از صحبت‌های شقایق فراهانی در این برنامه، بدین شرح است:

-امسال پر کار بودم اما 4 کارم در جشنواره پذیرفته شده که عبارتند از «کفش‌هایم کو» به کارگردانی کیومرث پوراحمد، «آبنبات چوبی»به کارگردانی حسین فرحبخش، «نیمه شب اتفاق افتاد» کار تینا پاکروان  و «نقطه کور» به کارگردانی مهدی گلستانه.

-درباره ی خانم اسکویی اطلاعی ندارم، مگر از ایران رفته‌اند.

-من جای هیچکدام [از بازیگرانی که به خارج رفته‌اند] نبودم، آن‌ها دنبال آرزوهایشان می‌روند، برای برخی [این آرزوها] بر آورده می‌شود، برای برخی نه.

-[درپاسخ به سوالی دربارۀ نقش پدرش در حضور او، برادرش و گلشیفته در سینما] در زمان شروع کار خب، سایه پدر هست، اواسط کار هم اعتبارشان. اما بعدش هر کدام ما سعی کردیم راه خودمان را پیدا کنیم.

- اگر پدرم بازیگر مهمی نبود شاید من هم بازیگر مهمی نمی‌شدم.

-[در پاسخ به سوالی دربارۀ سوء استفاده کردن از نام پدر] یکبار کمیته ما را در خیابان گرفت، آن موقع سریال «امام علی» پخش می‌شد، من گفتم دختر معاویه‌ام، باور نکردند و ما را بردند درِ خانه، پدرمن هم غیرتی، خلاصه  آمدند و...

-بعد از ماجرای گلی [گلشیفته] فضا سخت تر شد اما نامحسوس بود، من یک سال پیشنهاد نداشتم، سال قبلش پرکارترین بازیگر بودم و سیمرغ هم نگرفتم.

-دربارۀ سیمرغ گاهی تر و خشک با هم می سوزد، برخی به حق سیمرغ می‌گیرند و برخی هم به نوبت. ما در خانواده،  پی‌ِ سیمرغ نگرفتن را به تنمان مالیده‌ایم.

- زشت بود که به آقای عبدی سیمرغ ندهند، خیلی سال پیش باید جایزه را می گرفتند.

- مثل همه آدم ها من هم اشتباه داشته‌م، سه سال ممنوع کار بودم.

-وقتی آقای ملاقلی‌پور روی صحنۀ فیلم شارلاتان آمد، من می لرزیدم. نه این که ازش بترسم تحت تاثیر موقعیتش در کارش و سینما بودم. جزو آرزوهام بود که با آقای ملاقلی‌پور کار کنم. یادم هست وقتی فیلم  «میم مثل مادر» را در جشنواره دیدم  میخکوب شدم و بعد با خودم می گفتم که این آدم دیگر می‌خواهد چی بسازد.

- [درپاسخ به سوالی در مورد این که اگر جای گلشیفته بود از ایران می‌رفت؟] من جای گلشیفته نبودم، سال 88 زمانی که به خیلی از هنرمندان [برای انتخاب‌هایشان] انتقاد می‌شد، می گفتم خدایا من را در شرایط آن‌ها قرار نده که بخواهم اشتباه کنم.

-یک جاهایی به گلشیفته حسادت کردم، نه به خودش در  نقشی که بازی کرده، بلکه  به آن شرایطی که برایش پیش آمد.

- زمانی که خودت به خودت در کائنات رای ندهی، کائنات هم به تو رای نمی دهد. آن موقع خودم، خودم را به اندازۀ حالا دوست نداشتم. پر از خشم بود، خشم‌هایی که مربوط به کودکی و شرایط زندگی‌ام بود.

- این نگاه مربوط به سن نیست، از آگاهی است، برای کسی ممکن است این آگاهی در 23 سالگی اتفاق بیفتد، برای یک نفر در 14 سالگی، و یک نفر هم ممکن است پیر شود و بمیرد و به آگاهی نرسد.

-الان برخی از کارها[انتخاب نقش و پیشنهاد سینمایی] را دلی نجام می دهم، برخی را برای پول و برخی را به خاطر رودبایستی. به برخی از پیشنهادها هم اکیدا نه می‌گویم.

- تاریخ یک حافظه ای دارد که کارهای خوب را نگه می‌دارد. مردم حق دارند بگویند چرا این کار[بازی نقش در فیلم] را انجام دادی. برخی از فیلم‌های بد هم مخاطب خود را دارد، کسانی هستند که این فیلم‌ها را دوست دارند.

-چند تا بازیگر دارید که دستمزد بالا دارند، خانه دارند، کاری دارند و می‌دانند زندگی‌شان زمان پیری و از کار افتادگی هم  تامین هست.

- تعداد بازیگرانی که دستمز بالا می‌گیرند زیر 10 نفر است.

-  سینما فاسد نیست، کسی که پیشنهادی به او می شود، خودش جاذب پیشنهاد هست.

- سواد برای بازیگر هم مهم هست و هم نیست، پارادوکس است در واقع. برخی از بازیگرای مهم ما با استعداد خودشان آمدند و تحصیلات نداشتند.  من نقاشی خواندم و لیسانسم را هم نتوانستم بگیرم. سواد عمومی اما خیلی مهم است. برای یک بازیگر، یه عقیدهۀ من آشنایی با روانشناسی و جامعه شناسی  هم مهم است.

-من عاشق برتولوچی[کارگردان ایتالیایی] هستم، عاشق کوروساوا هستم، ولی ممکن است عکسشان  را به من نشان بدهید، نشناسم. نمی دانم چه ریختی هستند، لزومی ندارد که آدم همه را بشناسد.

- هنرمند مورد علاقۀ من سوسن تسلیمی و فائقه آتشین هستند.

- فوتبالی نسیتم و واقعا تیم‌ها و بازیکنان را نمی‌شناسم، اما به خاطر پدرم استقلالی‌ام.

- خانواده‌ام با بازیگر شدن من مخالف نبودن با بازیگر شدن گلی مخالف بودند، آن موقع گلی موسیقی کار می‌کرد و پیانو می‌زد و خیل هم موفق بود در کارش. من گلی را به سینما بردم.

-  [من و گلی] برای هم خواهران خیلی خوبی هستیم.

- سر سریال «کلاه پهلوی» یادم هست که یک شب هر کاری می‌کردم نمی‌توانستم دوتا دیالوگ را بگویم. همه خسته شدند، سرد بود، من اضطراب داشتم و خلاصه نشد.من در واقع خرد شدم، شکستم، و وقتی به خانه آمدم اگر سامی پسرم را نداشتم، خودکشی می کردم. فردای آن روز نهار دعوت داشتم خانه گلشیفته، یادم هست که او طوری با من حرف زد که آرام شدم خیلی حرفه ای مرا راهنمایی کرد و گفت این اتفاقات مال بازیگر است و پیش می‌اید حتی خود من بارها شده که سر فیلمبرداری رفته ام و گفته‌ام امروز نمی‌توانم بازی کنم.

- خیلی با تکنولوژی عجین نیستم و تازه یکسال هست که موبایل تاچ گرفته‌ام، اینستاگرام دارم، اما واقعا بلد نیستم مطلب بگذارم و دوستانم کمک می‌کنند.

-پدرم همیشه تا صبح کتاب می خواند و مدام می زد تو سرمن که من هم یه مقدار کتاب بخوانم. شاید به همین خاطر من دور شدم از کتاب خوندن، اما در این دنیا مجازی خیلی چیزها را دارم می‌خوانم، به نظرم خیلی بد نیست؛ آن هم این‌قدر که دارند از آن بد می گویند.

-سال 82 ممنوع کار شدم. دلیلش این بود که جمعی از عزیزان هنرمند با هم بودیم. آقای انوشیروان ارجمند هم بود و خیلی اتفاقا زحمت کشید.

- [در پاسخ به این سوال رشیدپور که گفتی پدر شما غیرتی است، واکنشش نسبت به کار گلشیفته چی بود؟] غیرتی بودن با داشتن باورهای سنتی فرق دارد. پدر من سنتی است و حالا وقتی با چنین داستانی روی کره زمین مواجه می شود ، دارد امتحان خودش را پس می‌دهد. پدر و مادرم مارا طوری بار آوردند که هر کس بتواند تصمیم خوش را بگیرد. ما با هم بحث می‌کنیم و حرف می‌زنیم اما در نهایت تصمیم خودمان را می‌گیریم و همه هم به این تصمیم احترام می‌گذاریم.

-من آقای روحانی را مثل اقای خاتمی دوست دارم، وقتی ایشان رئیس جمهور شدند احساس امنیت کردم و بعدش هم اتفاقات خوبی برای ما افتاد، مثل همین [برطرف شدن] تحریم‌ها.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 28
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:29 - 1394/10/19
خانم فراهانی کدوم تحریم لغو شد کاش اعلام می کردید نماینده رییس جمهور
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۰۰ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۰
شما دندون سر جیگر بذار تحریمم لغو میشه.
خبرخون
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۳ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۰
شاید امید به رفع تحریم ها را اشاره کرده اند
تارا
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۲
حتی معنی کلمات رو ه نمیدونن.فرد سنتی کسی هست که به ارزش های اصیل مملکتش پایبنده....
تو کل تاریخ ایران حتی قبل اسلام رو هم در نطر بگیریم و قبل از اسلامی شدن همه ی زنان ایرانی پوشیده بودن....فرد سنتی اجازهنمیده دختر افکار مدرن غربی رو در پیش بگیره.فراهانی نه سنتیه نه غیرتی....
Iran, Islamic Republic of
19:55 - 1394/10/19
خدایا هیچ پدر و مادری رو اینطور ی امتحان نکن
Iran, Islamic Republic of
21:28 - 1394/10/19
خانم فراهانی روحانی راهمانندخاتمی دوست دارد.چه جالب.
پاسخ ها
mina
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۵۰ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۰
اشتباه مثبت دادم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۲
این همه حرف زد فقط به خط اخر گیر دادین.
Iran, Islamic Republic of
21:40 - 1394/10/19
من که از حرفاش سر در نیاوردم !!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
23:05 - 1394/10/19
شما تا اين آقاي فراهاني رو دق نياريد ول نميكنيد متاسفم براي فرهنگمون كه از آزار دادن ديگران لذت ميبريم
Iran, Islamic Republic of
08:21 - 1394/10/20
یک شب هر کاری می‌کردم نمی‌توانستم دوتا دیالوگ را بگویم...سرد بود،... شکستم، و وقتی به خانه آمدم اگر سامی پسرم را نداشتم، خودکشی می کردم!!!!
اين حرفهاي كسيه كه به عنوان يه هنرمند هنرمند زاده دعوت شده!
Iran, Islamic Republic of
08:23 - 1394/10/20
یک شب هر کاری می‌کردم نمی‌توانستم دوتا دیالوگ را بگویم....سرد بود... شکستم، و وقتی به خانه آمدم اگر سامی پسرم را نداشتم، خودکشی می کردم!!!
اينا حرفهاي كسيه كه به عنوان يه هنرمند هنرمندزاده دعوت شده! خودكشي به خاطر نگفتن دوتا ديالوگ!!!
Iran, Islamic Republic of
09:45 - 1394/10/20
بنده خدا حول شده بود نمی دونست چی میگه
Iran, Islamic Republic of
09:48 - 1394/10/20
هر كس تصميم خودش را و مي گيرد و ما در نايت به تصميم او احترام مي گذاريم واقعاً يعني چي؟؟؟ من سر در نمي آورم . شايد يكي بچه اي مي خواهد خودش را به چاه بياندازد شما احترام مي گذاريد؟؟؟ اين نشانگر اين است كه ايمان و اعتقادات در خانواده شما جايگاهي ندارد؟ و خودكش شما هم منشاء همان بي اعتقادي است. خوب معلوم است كه شما الان احساس امنيت مي كنيد و درك درستي از اطرافتون نداريد.نقش هاي هم كه بازي مي كنيد خيلي به شخصيت شما مي خورد.
Iran, Islamic Republic of
09:58 - 1394/10/20
ایشان در این مصاحبه مدعی شدند کسانی که پیشنهادات غیراخلاقی برای ادامه کار در سینما دریافت کردند خودشان جاذب آن بوده اند!
بعد ببینید چطور سنگ خواهرش رو با آن افتضاحات به سینه میزند!
دلم میسوزد برای بعضی آنهایی که با کمال متانت در عرصه هنر کار کردند و از شانس در مقابل چنین پیشنهاداتی قرار گرفتند و امتناع کرده و نتوانستند پیشرفت کنند، نه اینکه بقیه هنرپیشه ها به این دلایل پیشرفت کرده باشند اما قطعا به اندازه اینها بدشانس نبودند.
Iran, Islamic Republic of
10:10 - 1394/10/20
معنی غیرت رو هم فهمیدیم!
Iran, Islamic Republic of
10:48 - 1394/10/20
آقاى روحانى را دوست داريد به خاطر برداشته شدن تحريمها؟؟؟ واقعاً خنده دار بود!!!!
پاسخ ها
تارا
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۸ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۲
اینا چه میدونن تحریم چیه...تابع یه مشت آدم بی تعهد هستن و هرچی اونا بگن بدون چون و چرا و راست و دروغیش قبول میکنن
Iran, Islamic Republic of
10:48 - 1394/10/20
آقاى روحانى را دوست داريد به خاطر برداشته شدن تحريمها؟؟؟ واقعاً خنده دار بود!!!!
Iran, Islamic Republic of
15:20 - 1394/10/20
روحانی مچکریم که تحریم ها را لغو ومملکت را 100 روزه گل و بلبل کردی و عزت را به پاسپورت ایرانیان برگرداندی
پاسخ ها
user
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۲ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۰
الان این چه ربطی به موضوع داشت
Iran, Islamic Republic of
19:09 - 1394/10/20
ایشون که میفرمایند بازیگرانی که پیشنهاد غیراخلاقی دریافت کردند خودشون جاذب بودند به نظرتون چرا آقای رشیدپور نظرشونو درباره سام درخشانی پرسید؟ حیف که نظرات سانسور میشه...
Iran, Islamic Republic of
20:05 - 1394/10/20
آفرین بر جوانان این مرز و بوم که اینقدر حواسشان جمع هست و چنین جوابهای دقیقی به این خانم که واقعاً ؟!! بماند.
Iran, Islamic Republic of
22:33 - 1394/10/20
برترینها با خودت چند چندی ؟؟؟؟؟
نه به اینکه همه نظرات راجب احمدی نژاد رو سانسور میکنی نه به اینکه هرکی هرچی به دهنش می رسه نثار روحانی می کنه شماها چاپ می کنید؟
راسته که می گن هرکی خوب باشه بقیه از خوبیش سواستفاده می کنند!!!!!!!
شرم آوره 
پاسخ ها
مدیر پایگاه با سلام، انتقاد اگر با توهین همراه نباشد در مورد هر شخصیتی قابل انتشار است
زهرا
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۱ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۱
واقعااااااااااااااااااااااا
ایشالله که همین طور باشه که می فرمایید!!!
تارا
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۲
اگه منظور از خوب روحانیه ماکه خوبی ای توش ندیدیم.یه انتقادم ازش بکنی همه حرفی بهت میزنه.برم بابا چشماتو بستی حمایت میکنی...فعلا که دولت داره تمام پروژه های دولت قبلو تموم میکنه و هیچ اقدامی که خودشون شروع کننده باشن .نکردن
Iran, Islamic Republic of
09:25 - 1394/10/21
، این بیت مال صائب‌تبریزی است؛ که گفته است:
چوب را آب فرو می‌نبرد دانی چیست
شرم دارم ز فرو بردن پرورده خویش
یعنی که آب چوب را به این دلیل در خود فرو نمی‌برد که ماحصل و پرورده خود اوست. آب درخت را فرو نمی‌برد چون درخت فرزند آب است
اين در جواب دوستانى كه از بى غيرتى پدر گلشيفته گله دارند. كدومتون تا حالا حرفى از بهزاد فرهانى در باب گلشيفته شنيديد؟ اگر روش ميشد كه دفاع كنه از دخترش اون موقع راحت ميگفتيم بى غيرته! اما الان ببينيد ايشون اصلاً شرم داره از حرف زدن در باب گلشيفته
Iran, Islamic Republic of
09:25 - 1394/10/21
، این بیت مال صائب‌تبریزی است؛ که گفته است:
چوب را آب فرو می‌نبرد دانی چیست
شرم دارم ز فرو بردن پرورده خویش
یعنی که آب چوب را به این دلیل در خود فرو نمی‌برد که ماحصل و پرورده خود اوست. آب درخت را فرو نمی‌برد چون درخت فرزند آب است
اين در جواب دوستانى كه از بى غيرتى پدر گلشيفته گله دارند. كدومتون تا حالا حرفى از بهزاد فرهانى در باب گلشيفته شنيديد؟ اگر روش ميشد كه دفاع كنه از دخترش اون موقع راحت ميگفتيم بى غيرته! اما الان ببينيد ايشون اصلاً شرم داره از حرف زدن در باب گلشيفته
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج