بخشش بعد از دو بار رفتن پای چوبه دار
۲۸۶۱۶۳
۲۲ دی ۱۳۹۴ - ۰۶:۳۸
۲۶۵۰۸
پسر جوان که در یک درگیری مرتکب قتل شده ‌بود، هرچند ازسوی مادر مقتول بخشیده‌ ‌شد، اما خانواده‌اش تاوان سنگینی به‌دلیل این بخشش دادند.
روزنامه شرق: پسر جوان که در یک درگیری مرتکب قتل شده ‌بود، هرچند ازسوی مادر مقتول بخشیده‌ ‌شد،  اما خانواده‌اش تاوان سنگینی به‌دلیل این بخشش دادند. 

این مرد جوان که دوبار پای چوبه‌دار رفته ‌بود، روز گذشته در شعبه ١٠ دادگاه کیفری استان تهران، محاکمه شد. در ابتدای جلسه رسیدگی، نماینده دادستان تهران، درخواست رسیدگی به پرونده به لحاظ جنبه عمومی جرم کرد و گفت: متهم که کوروش نام ‌دارد، آبان‌ماه سال ٩١ در خیابان، با جوانی به نام کریم درگیر شده و او را به‌قتل رسانده‌ است. او با وارد آوردن ضربه‌ای بر گردن مقتول، باعث مرگ مرد جوان شده و پزشکی قانونی، نیز این مسئله را تأیید کرده ‌است؛ بنابراین به‌عنوان نماینده دادستان تهران، درخواست رسیدگی به این پرونده را دارم.

در ادامه متهم در جایگاه حاضر شد. او اتهام قتل عمدی را قبول کرد و گفت: شب حادثه، من به همراه خانواده‌ام سر سفره شام ‌بودیم که صدای درگیری شنیدیم. من به همراه پدرم و برادرم بیرون رفتیم و دیدیم که پسرعموی حامد درحال دعوا با کریم است. نمی‌دانم علت درگیری چه بود و چه اتفاقی افتاده ‌بود. فقط می‌دانم این دعوا از قبل شروع شده ‌بود و آن‌طورکه پسرعمویم می‌گفت، آنها قبل از این حادثه، در یک قهوه‌خانه دعوا کرده ‌بودند.

 متهم ادامه‌ داد: درگیری بالا گرفت. پدر و برادرم در حمایت از پسرعمویم وارد دعوا شدند. عمویم و پسرعموهای دیگرم هم آمدند و این دعوا بالا گرفت. از طرف کریم هم خیلی‌ها آمده‌ بودند. من برای اینکه به این دعوا پایان بدهم، به خانه رفتم و یک کارد میوه‌خوری که اتفاقا سر سفره هم بود، برداشتم و با خودم به خیابان بردم.

فکر می‌کردم اگر کریم چاقو را ببیند، موضوع را تمام می‌کند، اما او بدتر حمله کرد. درحین درگیری نمی‌دانم چه اتفاقی افتاد که یک ضربه به گردنش وارد شد. من اصلا متوجه ضربه‌ای که زده ‌بودم نشدم و نمی‌دانم چطور این ضربه بر بدنش وارد شد. بعد از فوتش بود که من را بازداشت کردند.

متهم گفت: مادر مقتول که تنها ولی‌دم اوست، درخواست قصاص کرد و حکم نیز صادر و تأیید شد. من را پای چوبه ‌دار بردند. خیلی عذاب کشیدم، شب قبل از اجرا خیلی شب سختی است. وقتی پای چوبه‌دار رفتم، التماس کردم. پیرزن به من گفت که یک ‌میلیارد تومان می‌خواهد و رضایت می‌دهد. پدرم متعهد شد این پول را تأمین کند؛ اما بعد از دو ماه، مادر مقتول دوباره گفت پشیمان شده و می‌خواهد حکم را اجرا کند.

 هرچه پدر و مادرم التماس کردند، فایده نداشت، دوباره من را پای چوبه‌ دار بردند و همان لحظات را تجربه کردم. این‌بار مادر مقتول گفت دو ‌و ‌نیم ‌میلیارد تومان می‌خواهد و پدرم متعهد شد که پول را تأمین کند. پدرم، عمویم و پسرعموهایم برای نجات من خانه‌هایشان را فروختند. چندین دستگاه آپارتمان فروخته شد تا من نجات پیدا کنم و حالا همه اعضای خانواده‌ام مستأجر شده‌اند.

 ما تاوان سنگینی پرداختیم. من سه سال است که در زندان هستم و خواهش می‌کنم با توجه به وضعیتی که پیش آمده ‌است، در حکمی که به لحاظ جنبه عمومی صادر می‌کنید، به من کمک کنید.  با پایان جلسه رسیدگی، هیأت قضات وارد شور شدند تا نظر نهایی خود را درباره این پرونده بدهند.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:44 - 1394/10/22
مادرمقتول کار بزرگی کرد که اورابخشید اما از آن پول خیری نخواهد دید

آخر عمر که فرارسد اگر اهل بهشت باشیم شیطان مارا رها نخواهد کرد وممکن است همه زحمات بهدر رود واهل جهنم شویم بخشش باید برای خدا باشد نه مال دنیایی ؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
10:00 - 1394/10/22
عجب بخششی ؟ انسان اگر بخشش می کند باید به خاطر خدا باشد نه برای خانمان سوزی یک طایفه و آفرین به این همبستگی که این مبلغ را تهیه کردند.
Iran, Islamic Republic of
11:56 - 1394/10/22
چون احمق مردن هم بر تو حرومه باس انداختت وسط اقیانوس
Iran, Islamic Republic of
12:45 - 1394/10/22
دو و نیم میلیارد ؟
عجب مادری !!!!
اگه نمیخواستی رضایت بدی میگفتی نمیدم دیگه چرا از آب گل آلود ماهی گرفتی ؟
Iran, Islamic Republic of
14:02 - 1394/10/22
عجب پير زن پول دوست و دندون گرد وبي رحمي . 2.5ميليارد تومن !!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
15:08 - 1394/10/22
دو و نیم میلیارد گرفته بعد میگین بخشش.
Iran, Islamic Republic of
01:49 - 1394/10/23
عجب بخششی؟!

اینگونه پول گرفتن اینگونه معنی هم میدهد..
اگه برای رضای خدابودمیشد مقداری گرفت..
این رقم نشانه بی ایمانی وفروش اعضای بدن فرزندش
است..وپیش پروردگارذره ای ارزش ندارد...
انصاف خوب چیزیست...
Iran, Islamic Republic of
09:35 - 1394/10/23
براي جدا كردن طرفين رفته چاقو آورده! بيا ، كلي آدم رو بدبخت كردي فقط بخاطر يه لحظه جوگير شدن. مادره رو بگو هر روز نرخ رضايت رو ميبرده بالا
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج