تیغ زنی پدر زن با حقه های سینمایی
۲۸۷۴۶۲
۲۶ دی ۱۳۹۴ - ۰۸:۴۶
۳۰۷۹۳ 
داماد جوان، برای فرار از بدهی‌های خود، سناریوی عجیبی را اجرا کرد. این مرد ٣٣ساله برای گرفتن پول از پدرزن ثروتمندش، نقشه یک آدم‌ربایی ساختگی را به شیوه فیلم‌های سینمایی اجرا کرد.
روزنامه شهروند: داماد جوان، برای فرار از بدهی‌های خود، سناریوی عجیبی را اجرا کرد. این مرد ٣٣ساله برای گرفتن پول از پدرزن ثروتمندش، نقشه یک آدم‌ربایی ساختگی را به شیوه فیلم‌های سینمایی اجرا کرد.

ربودن داماد

چند روز مرد میانسالی به یکی از کلانتری‌های پایتخت مراجعه کرد و شکایتی درباره ربوده شدن دامادش را پیش‌روی کارآگاهان پلیس قرار داد. او در مورد جزییات ماجرا به ماموران گفت: «امروز صبح یک تلفن ناشناس به من شد که مردی آن سوی خط می‌گفت دامادم را ربوده‌اند و در ازای آزادی‌اش تقاضای پول دارند. از آنجایی که من در بازار آهن کار می‌کنم و مرد ثروتمندی هستم، تصور می‌کنم گروگانگیران با آگاهی از ثروتمند بودن من دست به این آدم‌ربایی زده‌اند و چون دامادم همیشه در بازار کمک حال من بوده و با من کار می‌کرده، او را ربوده‌اند تا در ازای آزادی‌اش پول ٤٠٠میلیونی را پرداخت کنم. آنها گفتند اگر پای پلیس را وسط بکشم، قطعا دامادم را به قتل می‌رسانند ولی من پیش از انجام هرگونه اقدامی تصمیم گرفتم شکایت کنم.»

بازداشت آدم‌ربا

با اعلام این شکایت، پرونده‌ای در این رابطه تشکیل و به دستور احمد بیگی بازپرس شعبه هفتم دادسرای جنایی تهران، تحقیقات دراین‌باره آغاز شد. ماموران در نخستین گام از تجسس‌های خود به ردیابی تلفن همراه شاکی پرداختند و درنهایت موفق به شناسایی آدم‌ربا شدند. درنهایت این مرد پس از شناسایی، در یک عملیات ازسوی ماموران دستگیر شد ولی پس از بازداشت این آدم‌ربا، اثری از داماد ربوده‌شده، پیدا نشد. بنابراین مرد جوان تحت بازجویی‌های پلیسی و قضائی قرار گرفت.
اعترافات عجیب

این مرد در بازجویی، اعترافات عجیبی را پیش‌روی پلیس قرار داد و پرده از راز یک آدم‌ربایی ساختگی و نقشه زیرکانه داماد جوان برداشت. او به ماموران گفت: «من هیچ مردی را گروگان نگرفته‌ام. ماجرا از این قرار بود که یک روز دوست صمیمی‌ام به نام وحید به سراغ من آمد و گفت پدرزنم مرد ثروتمندی است.

او گفت که با یک نقشه حساب‌شده، می‌توانیم از این مرد پول زیادی به جیب بزنیم. برای همین سناریویی طراحی کرد و از من خواست تا با پدرزنش تماس بگیرم و بگویم که دامادش را ربوده‌ام. او گفت با اینکار پدرزنم پول زیادی در ازای آزادی او می‌پردازد.

در این مدت هم وحید خودش را گم و گور کرد و به من گفت پس از تماس با پدرزنش درخواست ٤٠٠‌میلیون تومان پول کنم. وحید گفت اگر بتوانم این پول را از پدرزنش بگیرم، من هم سهم زیادی در آن خواهم داشت. برای همین به خاطر مبلغ زیاد این پول وسوسه شدم و قبول کردم که اینکار را انجام دهم ولی اصلا تصورش را نمی‌کردم که گیر بیفتم. چون وحید این اطمینان را به من داده بود که هیچ‌وقت پدرزنش موضوع را با پلیس درمیان نمی‌گذارد و سعی می‌کند بی‌سروصدا این مشکل را حل کند.»

آدم‌ربایی ساختگی برای فرار از بدهی

با این اعترافات، تحقیقات کارآگاهان برای داماد فراری آغاز شد و درنهایت این مرد پنجشنبه‌شب گذشته درحوالی میدان خراسان و در مخفیگاه خود در دام پلیس گرفتار شد.

او که از دستگیرشدن خود، به شدت شوکه شده بود، در بازجویی‌ها به ناچار به جرم خود اعتراف کرد و گفت: «خیلی‌وقت بود که بدهی‌های زیادی داشتم و نمی‌دانستم چطور می‌توانم آنها را پرداخت کنم. مشکلات مالی‌ام روز به روز بیشتر می‌شد و به هر دری می‌زدم، فایده‌ای نداشت. به خاطر این موضوع زندگی‌ام داشت از هم می‌پاشید، درصورتی که پدرزنم آن‌قدر ثروت داشت که این پول‌ها برایش مثل پول خرد بود. با این حال اصلا کمکم نمی‌کرد و با وجود این‌که می‌دید تا چه اندازه گرفتار شده‌ام، باز هم اهمیتی نمی‌داد.

حتی همیشه سعی کردم که با کار زیاد و کمک به پدرزنم در بازار بتوانم توجه او را جلب کنم تا شاید او هم کمکی به من کند ولی فایده‌ای نداشت تا این‌که تصمیم گرفتم هرطور شده پول بدهی‌هایم را جور کنم و از پدرزنم پول بگیرم. برای همین بدون درنظر گرفتن عواقب کارم، به دوستم پیشنهاد دادم تا موضوع ربوده‌شدنم را مطرح کند. می‌خواستم از این طریق از پدرزنم پول بگیرم و از آنجایی که او مرد پرمشغله‌ای بود، تصور نمی‌کردم وقت خود را با شکایت و پیگیری تلف کند. با خودم گفتم چون مبلغ درخواستی کم است، او قبول می‌کند و این پول را پرداخت می‌کند اما نمی‌دانستم که دستم رو می‌شود و نقشه‌ام لو می‌رود.»

با اعترافات این مرد بازپرس احمد بیگی دستور تحقیقات بیشتر در این زمینه را صادر کرد و دو متهم نیز با قرار قانونی روانه بازداشتگاه شدند.
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:18 - 1394/10/26
تو توقع داشتی پدرزنت واسه ازادی تو پول بده چه رویایی
Iran, Islamic Republic of
09:19 - 1394/10/26
عقل که نیست جان در عذاب است
Iran, Islamic Republic of
10:54 - 1394/10/26
واااااییی دلم سوخت بحال دامادبیچاره خوب مرد خسیس چرا کمکش نکردی مجبور شده این کارو انجام بده بیا اینم از پدر زن پول دار به چه درد میخوره؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
15:22 - 1394/10/26
چرا باید دل بسوزه. بردش پیش خودش کار بهش داده. دخترشم داده بهش. اماده خوری هم میکنه. حقوقشم حتما سره برج بهش میده . هنو قانع نی یارو.یارو هنو طلب کاره چ خصلتهایی بدی ما ادما داریم .
Iran, Islamic Republic of
22:30 - 1394/10/26
همینه که میگن ثروت مندها نباید با ادمهای گدا گشنه وصلت کنن دیگه همیشه مایه ابروریزی هستن.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۹
متاسفم برای طرز تفکرت دوست عزیز.
الان حدقل به 50 میلیون ایرانی توهین کردی.
Iran, Islamic Republic of
12:26 - 1394/10/27
اگه برادوست داشتن و خدا ازدواج کردی خدا همه چیز میده اگه برای مال پدر زن ازدواج کردی هیچ نداری جز ناراحتی غم افسوس کسی که در دنیا خیرش به کسی نرسد وقتی مرد باز چیزی بتو نمیرسه من که با سختی تجربه کرده ام شما این تجربه دردناک نداشته باشید
Iran, Islamic Republic of
19:02 - 1394/10/27
اگرپدرزنت به این سادگی پول خرج میکردپولدارکه نمیشد.چندسال قبل درشهرمابه همین شکل پسرخانواده برای گرفتن پول ازپدرخسیسش خودش خودش دزدیدوازمکانی دورافتاده به پدرش زنگ میزدوباتعغیرصدایش مبلغ 20میلیون ازپدرش درخواست پول کردبعدازچندروزپدره کیسه ای روباکاغذپرکردوبه محلی که پسرش آدرس داده بودرفت کیسه روجایی که گفته بودگذاشت وخودش پنهان شدپسره به گمان اینکه پدرپول آورده گ ذاشته و رفته پولهاروبرداشت وپابه فرارگذاشت پدره وقتی متوجه شدکسی همراه پسرش نیست به کلانتری رفت وازپسرشکایت کردوگفت 20میلیون پرداخت کردم پسرم کلاه سرم گذاشته پسرروبازداشت کردندوپدراسرارداشت باید20میلیونی که داده ام پس بدی پسرهرچه دادفریاد میکردباباداخل کیسه مشتی کاغذبوده پدرمیگفت پسره ناباب 20میلیون تاندی رضایت نمیدم خلاصه بعدازدوماه دادگاه زندان20ملییون گرفت ورضایت داد
Iran, Islamic Republic of
00:48 - 1394/11/12
اخر داستان. پدرزن رضايت ميدهد، در راه به او مى گويد: پس چرا بخودم نگفتى كه اينهمه مشكلات دارى، پدر زن بخاطر زندگى دخترش پول را به او ميدهد و اين بود نقشه اصلى بقيه اش فيلم بود.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج