شمع تولد 43 سالگی تئاترشهر خاموش شد
۲۹۲۱۰۲
۰۹ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۱:۱۴
۲۷۱۴۳
استاد کاشی‌کار مجموعه تئاتر شهر شمع‌های 43 سالگی تئاتر شهر را خاموش کرد.
خبرگزاری ایسنا: استاد کاشی‌کار مجموعه تئاتر شهر شمع‌های 43 سالگی تئاتر شهر را خاموش کرد.

در شامگاه هشتمین روز از جشنواره بین المللی تئاتر فجر مراسم کوچکی به مناسبت 43 سالگی تئاتر شهر در سالن اصلی این مجموعه برگزار شد.

در این مراسم که علی مرادخانی، معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز حضور داشت پوستر اولین نمایشی که در تئاتر شهر روی صحنه رفته بود با حضور بازیگر آن، داریوش فرهنگ به نمایش درآمد. داریوش فرهنگ که 43 سال به همراه گروهی به کارگردانی آربی آوانسیان در نمایش باغ آلبالو حضور داشت بیان کرد: 43 سال قبل روی همین صحنه تالار اصلی نمایش باغ آلبالو را به همراه بازیگرانی چون سوسن تسلیمی، مهدی هاشمی و پرویز پورحسینی اجرا کردیم، این افتخار را داشتم که در افتتاح این مجموعه شرکت کنم.

وی یادآور شد: ما گروه تئاتری به اسم پیاده داشتیم که مرتب در این مسیر پیاده روی می کردیم و پرسه می‌زدیم تا اینکه دیدیم آجر به آجر ساختمان این بنا بالا می رود و خوشحال بودیم که مملکت ما صاحب تئاتر می شود.

داریوش فرهنگ با بیان اینکه اگر تئاتر شهر نبود اینجا یک شهر غم‌زده بود گفت: می شود با اختلاس های هزار میلیاردی پول این مردم را خورد اما اندیشه آن‌ها را نمی شود از بین برد. اندیشه و شخصیت ملت با تئاتر و تماشاگران آن است که معنی می یابد.

در بخش دیگری از این مراسم که در سالن اصلی تئاتر شهر و پس از پایان اجرای نمایش رعنا به کارگردانی کوشک جلالی و تماشاگران آن برگزار می شد، پس از رونمایی از پوستر اولین نمایش تئاتر شهر از کاشی‌کار این مجموعه که سال‌ها قبل کاشی‌های تئاتر شهر را طراحی کرده بود دعوت شد تا شمع‌های کیک تولد 43 سالگی این مجموعه را خاموش کند.

اصغر کاشی تراش اصفهانی با حضور روی سن تالار اصلی تئاتر شهر و تشکر از اینکه او را برای حضور در این مراسم قابل دانسته‌اند بیان کرد: هنر هر جوری که باشد خوب است و همیشه حرف اول را می‌زند.

پریسا مقتدی مدیر مجموعه تئاتر شهر نیز در سخنانی کوتاه بیان کرد: افتخار می کنم در روزگاری به سر می‌برم که تجربه کارکردن و مسئولیت پذیرفتن در این بنای مدون را بر عهده گرفتم.

علی مرادخانی نیز در این برنامه گفت: امسال به کمک دکتر نوبخت بودجه هنر را به دو برابر افزایش دادیم و بخش اعظم آن به خاطر تئاتر مصرف خواهد شد.

در پایان این مراسم کوتاه که با اجرای محمد جعفریان مدیر روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر همراه بود کیک تولد تئاتر شهر توسط داریوش فرهنگ بریده شد. در این مراسم هنرمندانی همچون حسین مسافر آستانه، خسرو احمدی، جواد عزتی و ناصر وحدتی هم حضور داشتند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج