اشتباهات فاحش داوری در بازی های دیشب
۲۹۲۳۰
۱۰ مرداد ۱۳۹۱ - ۱۰:۲۱
۳۸۸۶
شب اول هفته سوم لیگ برتر کاملا تحت تاثیر اشتباهات فاحش و تاثیرگذار داوری بود. تیم داوری بازی پرسپولیس و گهر دو اشتباه مهم در این بازی داشت که هر دو اشتباه در نیمه دوم انجام شد.

مجله اینترنتی برترین ها

تماشا: شب اول هفته سوم لیگ برتر کاملا تحت تاثیر اشتباهات فاحش و تاثیرگذار داوری بود. تیم داوری بازی پرسپولیس و گهر دو اشتباه مهم در این بازی داشت که هر دو اشتباه در نیمه دوم انجام شد.

در همان دقایق ابتدایی نیمه دوم برخورد توپ با دست مدافع گهر درون محوطه جریمه با اعتراض کریم انصاری فرد همراه بود اما داور به راحتی از کنار این صحنه گذشت. هوشنگ نصیرزاده کارشنا سداوری در رابطه با این صحنه گفت: «برخورد دست با توپ به عمد اتفاق افتاده و باید یک پنالتی به سود پرسپولیس اعلام می شد. در دقیقه 70 بازی نوبت به پنالتی گهر رسید تا نادیده گرفته شود.این بار هم به نظر می رسید فشنگچی با دستش توپ را در محوله جریمه کنترل کرده و اعتراض شدید مهدی تارتار کاملا به جا بوده اما نصیرزاده نظر داور را تایید کرد و صحنه را پنالتی تشخیص نداد.صحنه مشکوک سوم روی اخراج پولادی رقم خورد. البته نصیرزاده اخراج پولادی را صحیح دانست: «خطاهای مکرر، دو خطا در فاصله کوتاه باعث شد او با کارت زرد جریمه شود.»

 اما تاثیرگذارترین اشتباه حق وردی و کمک اولش رفعتی در انتهای بازی اتفاق افتاد. جایی که ضربه محمد پروین بعد از برخورد به زیر طاق دروازه پرسپولیس، داخل دروازه فرود آمد اما تیم داوری متوجه گل شدن توپ نشد. تارتار که از این اشتباه به ستوه آمده بود، این بار به اعتراض هایش شدت داد و از زمین بازی اخراج شد اما نمایش حسن اکرمی، داور بی تجربه بازی صبا – ملوان دست کمی از شوی تیم داوری بازی پرسپولیس – گهر نداشت.

او در این بازی دو بازیکن صبا را از زمین اخراج کرد. دو پنالتی بر علیه این تیم گرفت و از یک صحنه مشکوک به پنالتی به سود صبا به آسانی عبور کرد تا فریاد یحیی گل محمدی، مربی محجوب و خوش اخلاق صبا دربیاید.

اکرمی ابتدا برخورد مسعود حق جو با رافخایی را پنالتی تشخیص داد و مدافع صبا را با کارت قرمز جریمه کرد اما نمایش صحنه آهسته این برخورد نشان داد که جریمه پنالتی درست بوده اما کارت قرمز کاملا اشتباه.

بزرگ ترین اشتباه داور در این بازی اعلام پنالتی دوم به سود ملوان بود، آن هم از روی خطایی که کاملا بیرون محوطه جریمه اتفاق افتاد اما تیم داوری این خطا را درون محوطه و پنالتی تشخیص داد و در لحظاتی که صبا برای بازگشت به بازی دست و پا می زد، مهر «بازنده» را بر پیشانی بازیکنان این تیم کوبید.
برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:1
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
14:14 - 1391/05/11
مشكوكه، اون از گل سايپا به استقلال اينم از گل گهر به پرسپوليس
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج