انتقادهای بهزیستی از خداحافظ بچه!
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
ایرانیان - f تبلت1111
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_3
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_2
دکتر نداف کرمانی 2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۲۹۴۰۶
۱۱ مرداد ۱۳۹۱ - ۱۳:۱۴
۶۲۳۱
با انتشار بيانيه سازمان بهزيستي در انتقاد از مضمون سريال خداحافظ بچه و موج جديد انتقادات به اين سريال،عوامل سريال روزهاي سختي خواهند داشت

برترین مجله اینترنتی ایران

هفت صبح: با انتشار بيانيه سازمان بهزيستي در انتقاد از مضمون سريال خداحافظ بچه و موج جديد انتقادات به اين سريال،عوامل سريال روزهاي سختي خواهند داشت

بحث شكايت و شكايت كشي صنوف مختلف از فيلم‌ها و سريال‌هاي سينما و تلويزيون داستان كهنه‌اي است كه بارها و بارها در سال‌هاي اخير تكرار شده، گاهي شدت داشته و گاهي هم خيلي آتش افروز نبوده است! امسال هم داستان شاكي شدن نظام پرستاري و بهزيستي و بعضي انتقاد‌هاي تند و تيز از مضمون سريال «خداحافظ بچه» بعد از گذشت چند قسمت از پخش آن به اوج خود رسيده است، به اندازه‌اي كه بهزيستي اطلاعيه‌اي داده و نسبت به نوع پيام‌رساني سريال انتقادهاي شديدي را وارد كرده و يكسري مواردي قانوني كه گويا در سريال لحاظ نشده را متذكر شده است.

يكي از نكات جالب توجه در اطلاعيه بهزيستي اشاره به بحث دوربين مداربسته موجود در شيرخوار‌گاه‌هاي سراسر كشور است و به اعتقاد اين سازمان خداحافظ بچه  نحوه ورود و خروج به شيرخوار‌گاه‌هاي كشور را بسيار آسان توصيف كرده كه گويا اصلا اين‌گونه نيست. اين اطلاعيه نكات جذاب ديگري هم دارد از جمله اينكه در شیرخوارگاه‌ها ورود افراد تحت عنوان متقاضی فرزندپذیری و افراد خیر به محل زندگی کودکان ممنوع است يا در حال حاضر حدود 87 درصد از کودکان به علت داشتن پدر و مادر و جدپدری غیرقابل واگذاری هستند و مدت توقف کودکان واجد شرایط فرزندخواندگی بسیار محدود است و بحث انتخاب بچه در شيرخوارگاه توسط بازيگران فيلم امري نادرست و غلط است كه هيچ كدام از اين موارد در سريال رعايت و لحاظ نشده تا طبق نظر سازمان بهزيستي پيام اين سريال كاملا غلط به مخاطب برسد. اما جدا از اين اطلاعيه نكته جالبي كه وجود دارد اين است كه در خداحافظ بچه باز هم نام يكي از پرحاشيه‌ترين و ريسك‌پذير‌ترين آدم‌هاي چند سال اخير تلويزيون به چشم مي‌خورد؛عليرضا افخمي. افخمي از آن دسته آدم‌هاي تلويزيوني است كه هر گاه با هر سمتي در سريالي مشاركت داشته آن سريال در كانون توجه قرار گرفته و معمولا در كانون توجه قرار گرفتن با خودش هزار و يك دردسر مي‌آورد.

كمي به ذهنتان فشار بياوريد، حدود يك دهه پيش افخمي سريالي ساخت كه پخش آن سريال با فاجعه دردآوري همراه شد. داستان گروگانگيري جواناني كه به سبك شخصيت‌هاي «تب سرد» بچه‌اي را دزديده بودند آغاز حاشيه‌هاي افخمي در تلويزيون بود. حاشيه‌هاي افخمي براي سريال «او يك فرشته بود» هم كه لازم به گفتن نيست، سريالي كه باعث شد تا چند سال سريال‌هاي تلويزيوني تمام و كمال ماورايي شوند! كمي كه جلوتر مي‌آييم سريال «اغما» يادمان مي‌آيد؛ سريالي كه افخمي نويسندگي‌اش را به عهده داشت.

در «اغما» پرستاران و جامعه پزشكي به همه چيز سريال اعتراض كردند، پارسال را هم كه به خاطر داريد در زمان پخش سريال «پنج كيلومتر تا بهشت» كه خودش آن را كارگرداني كرده بود پسري به سبك شخصيت اصلي فيلم و براي اينكه تبديل به يك روح شود دست به حلق آويز كردن خودش زد كه متاسفانه اين حركت پسر با مرگ او همراه شد.  امسال هم در خداحافظ بچه افخمي نقش مشاور پروژه را دارد و بايد اين بار با سازمان بهزيستي، نظام پزشكي و البته بعضي موضع‌گيري‌ها و قضاوت‌ها در خصوص سريالش مواجه شود. اولين قضاوت و موضع بحث‌برانگيز را هم خبرگزاري فارس ديروز با تيتر «آموزش شیوه‌های مختلف خلاف‌کاری در سریالی به نام خداحافظ بچه» روي سايت خود قرار داد.

جالب‌ترين قسمت اين موضع‌گيري آنجايي است كه منتقد اين سايت مي‌گويد:«ما تاکنون آموخته‏ایم که چگونه خود را جای دیگران جا بزنیم و با مدرک دیگری آزمایش خلاف بدهیم بدون اینکه شرمنده باشیم (اشاره به آزمایش نازایی به نام شخص دیگر)، آموختیم چگونه گواهی زایمان را از سایت بیمارستان‏ها پیدا کنیم و جعل آن را دستمایه قرار دهیم و اصولا در شهرمان جاعل این کار راحت پیدا می‏شود، آموختیم چگونه از شیرخوارگاه بچه بدزدیم، آموختیم چگونه یک مکان را برای دزدی از آن شناسایی کنیم و چگونه به درون خانه ‏های دیگران برویم و آموزه‏ های دیگری که نقل آن باعث اطاله کلام می‏شود و باتوجه به اینکه تازه به نیمه مجموعه رسیده ‏ایم، دوره ‏ها و آموزه‏ های دیگری احتمالا در راه داریم.» با چنين نگرشي افخمي و منوچهر هادي كارگردان سريال بايد منتظر واكنش‌هاي تند و تيز‌تري در ادامه سريال و تا پايان پخش آن در ماه رمضان باشد. تا‌كنون كه افخمي از همه شكايت‌ها جان سالم به در برده بايد ديد اين بار چه اتفاقي براي او و سريالش خواهد افتادانتقاد بهزیستی از خداحافظ بچه!

سازمان بهزیستی در اطلاعیه ای به انتقاد از سريال خداحافظ بچه پرداخت كه در بخشي از آن آمده است. بر این اساس دفتر امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور به عنوان متولی امر سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی و نظارت بر اجرای امور کودکان تحت سرپرستی بر خود لازم می‌داند نسبت به جریاناتی که این مدت در سریال «خداحافظ بچه» مبنی بر فرزندخواندگی اتفاق افتاده است، نکات قابل تأملی را متذکر شود.

براساس دستورالعمل تخصصی مراقبت و پرورش کودکان تحت سرپرستی سازمان بهزیستی کشور، سپردن دائم کودکان به خانواده‌های واجد شرایط به عنوان فرزندخوانده از حساسیت ویژه‌ای برخوردار و منوط به هماهنگی‌های سازمان بهزیستی، اداره سرپرستی قوه قضائیه، نیروی انتظامی، سازمان پزشکی قانونی، وزارت بهداشت و ... است و مرجع وحدت‌رویه کارشناسان آئین‌نامه اجرایی فرزندخواندگی است که در آن با اشاره به مراحل انجام، شرایط زوجین منقاضی را تشریح کرده است.

مطابق فرآیند انجام کار، مسئولان و کارشناسان خانه‌های نوزادان، نونهالان و نوباوگان ضمن ارائه خدمت به کودکان تحت مراقبت صرفاً پس از معرفی کمیته فرزندخواندگی ملزم به راهنمایی زن و شوهر منقاضی برای انتخاب و نهایتاً تحویل کودک هستند و هرگونه فعالیت در زمینه فرزندخواندگی بدون اطلاع کمیته مذکور ممنوع می‌باشد که در این سریال لحاظ نشده و تمامی مراحل متمرکز در شیرخوارگاه بوده است. پس از انجام مصاحبه اولیه با متقاضیان به منظور بررسی اجمالی وضعیت قانونی و اجتماعی متقاضیان مبنی بر فرزندپذیری و در صورت تأیید معرفی به دادگاه برای تشکیل پرونده قضایی و سپس معرفی به مرجع انتظامی جهت اخذ گواهی عدم سوء پیشینه و سازمان پزشکی قانونی جهت آزمایشات مبنی بر تأیید صحت جسمانی و روانی آنان صورت می‌گیرد؛ در حالی که در سریال «خداحافظ بچه» مصاحبه‌ای که در شیرخوارگاه صورت گرفت شباهتی به مصاحبه اولیه نداشته و صرفاً اخذ اطلاعات در خصوص مراحل فرزندخواندگی از جانب متقاضیان بود.

مطابق ماده 62 قانون مجازات اسلامی افرادی که دارای سوء پیشینه کیفری می‌باشند، محرومیت از حقوق اجتماعی به مدت زمان معینی دارند که تشخیص آن بر عهده اداره تشخیص هویت است نه مددکار و یا مشاور مصاحبه‌کننده.

 همچنین در شیرخوارگاه‌ها ورود افراد تحت عنوان متقاضی فرزندپذیری، افراد خیر به محل زندگی کودکان ممنوع است. حتی در صورت طی مراحل انجام کار و تأیید صلاحیت‌های تخصصی و اجتماعی اولین دیدار با کودک موردنظر خارج از شیرخوارگاه معمولاً در بخشی مجزا از سایر کودکان صورت می‌پذیرد و حضور افراد مجاز حتی کارشناسان ناظر در شیرخوارگاه به منظور رعایت نکات بهداشتی با پوشش استریل امکان‌پذیر می‌شود.
انتشار یافته: 19
در انتظار بررسی:1
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
13:40 - 1391/05/11
خيلي سريال افتضاحيييييييييييييييههههههههههههه
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
13:42 - 1391/05/11
سلام.
بد اموزی و نکات منفی (مثل اموزش روش های مختلف دزدی) توی این سریال بیداد میکنه.این سریال واقعا سریال ضعیفی هست.
یادمون نره که این دسته از سریال ها با درون مایه هایی که دارند بیشترین تاثیر رو روی فرزندانمون دارند.
UNITED STATES
15:14 - 1391/05/11
سریالی به غایت ضعیف با محتوایی پیش پا افتاده و فاقد ارتباط منطقی بین قسمت های مختلف داستان، فیلنامه ضعیف، اتفاقاتی که در زندگی واقعی شاید بسیار دشوار باشند در این سریال به راحتی رخ می دهند مثلا ورود به جایی مثل شیرخوارگاه.
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
15:49 - 1391/05/11
ماکه اصلا"نمی دیدیم ولی چون ازش خیلی تعریف می شد تماشاکردیم.باپخش این سریال والّابچه ها به خودشون شک می کنن که آیا پدرمادری که دارندپدرومادرواقعی شون هست یانه!!!!!!!!
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
15:59 - 1391/05/11
سریالش واقعا مسخرس ...هیشکی به خاطر بچه انقدر خودشو به بد بختی وفلاکت نمی کشونه ...واقعا مزخرفه با این که پارسالیم مسخره بود ولی باز قابل تحمل تر از این بود
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
16:20 - 1391/05/11
سريال جالبي نيست ولي...
يعني سرمونو مثل كبك كرديم تو برف خفنا !!!
يعني چي كه بد آموزي داشت و ياد گرفتيم جعل سند ميكنن و با شناسنامه يكي ديگه آزمايش ميدن و...
خداييش اگه اينا رو تو اين سريال نميديديم اين چيزا رونميدونستيم ؟؟؟
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
16:36 - 1391/05/11
نظری نداریم
پاسخ ها
ali
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۲:۳۰ - ۱۳۹۱/۰۵/۱۱
حرکت جالبی بودا ولی خیلی خنک بود!!
خنک چال!!
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
17:41 - 1391/05/11
به نظر من هیچ زن و شوهری به خنگی زن و شوهرتو سریال نیستن آخه کدوم آدم عاقلی می تونه به فکر دزدی بچه باشه اونم از شیرخوارگاه یا بیمارستان مگه شهر هرته
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
18:54 - 1391/05/11
افتضااااااااااااااااااااااااااااااااااااح...
فقط همینو میشه گفت
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
18:55 - 1391/05/11
بیننده باید عاقل باشه.از بس که از سریال ها انتقاد کردیم و دست و پای عوامل تولید رو بستیم نتیجه همین شد که فیلم و سریال ها اینقدر روز به روز ضعیف و ضعیف تر شدن.یامثل بعضی فیلما واسه گرفتن جایزه های جهانی لایه های سیاسی یا ضد دین وفرهنگ بهش اضافه کنن.
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
22:31 - 1391/05/11
خیلی خنک بود !!
خنک چال!!
پاسخ ها
فاطمه
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۵۹ - ۱۳۹۱/۰۵/۱۲
ببخشید خنک چال دیگه چه صیغه ایه؟؟؟
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
13:17 - 1391/05/12
عالیییییییییییییییییییییییییی بود.
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
13:32 - 1391/05/13
افتضااااااااااااااااااااااااااااااااااهست
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
15:19 - 1391/05/13
باز خدارو شکر عین سریالای پارسالی توهم وروح توش نیست.!!!
یه کم خلاقیت داشته باش نویسنده جان!!!!
سریالش خیلی نچسبه.خیلی یخه.خیلی فکاهیه.خنده بازاریه واسه خودش.
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
17:11 - 1391/05/13
سریال خیلی ضعیف و باعث شرمندگیه واقعاً برای کارگردانش متاسفم فوقالعاده احمقانه است ...
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
18:05 - 1391/05/13
seryal k vaghean daghhone,vali y soal?akhe in morteza y dost dare k hameia jal mikone yani in zano shohar b fkreshon nemirese k y madrake adame soe sabeghe vas shohare jal konana
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
00:41 - 1391/05/16
وا!راست میگی غزل جون!!!
سریال پر از سوتی هست به خد!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
فرش ریحان 1
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_1
فرش ریحان 3
فرش تارنگ_3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_4
فرش ریحان 4
فرش تارنگ_4
اپیلاسیون نانا 4
فرش ریحان 2
اپیلاسیون نانا 2
فرش تارنگ_2
شیرآلات زمانی_2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
شفا_فوترموبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
فرش تارنگ_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
چوب و هنر _فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
شفا_فوتر
کالابرد_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
دکتر عارفی - فوتر
استیل رگال_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
چوب و هنر _فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
بانک کتاب پایتخت_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر