بهترین رومیزی‌ها برای سفره هفت‌سین
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر استرکی_1
دکتر ولدخانی_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر ولدخانی_3
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_4
دکتر ولدخانی_4
دکتر استرکی_2
دکتر ولدخانی_2
اپیلاسیون نانا 2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۳۰۲۷۱۸
۱۷ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۶
۳۱۹۴۴
خیلی‌ها هستند که تا صدای در کردن توپ سال نو را می‌شنوند یادشان می‌افتد سفره هفت سین بچینند و تازه همان موقع است که به تکاپو می افتند تا کاسه و بشقابی جور کنند و اجزای سفره‌شان را یکی‌درمیان در آن بچینند.
وب سایت چیدانه: خیلی‌ها هستند که تا صدای در کردن توپ سال نو را می‌شنوند یادشان می‌افتد سفره هفت سین بچینند و تازه همان موقع است که به تکاپو می افتند تا کاسه و بشقابی جور کنند و اجزای سفره‌شان را یکی‌درمیان در آن بچینند. معمولاً هم در این مواقع یکی دوتا از سین‌ها از قلم می‌افتند و به‌همان سفره کج و کوله و ناقص رضایت می‌دهند.

 اما این‌بار و این سال قبل از هرچیزی سراغ یک رومیزی خوش آب و رنگ بروید و آن را جلوی چشمتان بگذارید تا کلی انرژی برای چیدن سفره هفت سین بهتان بدهد. سفره‌ی سفره هفت‌سین اولین سینی است که باید به آن فکر کنید تا سال نو را با سفره هفت‌سینِ منحصربه‌فرد و خاص خودتان آغاز کنید. با عیدانه چیدانه همراه باشید...

سری به گنجه مادربزرگ

یکی از سنتی‌ترین و ویژه‌ترین رومیزی‌ها یا به‌اصطلاح سفره‌ای که می‌توانید برای زیر کار در نظر بگیرید، پارچه ترمه است. ترمه‌ها قیمت‌های متنوعی دارند. اما پیشنهاد می‌کنیم قبل از اینکه سراغ خرید آن بروید، سری به خانه مادربزرگتان بزنید و از او بخواهید تا کمد پارچه‌های قدیمی‌اش را برایتان باز کند حتماً پارچه یا بقچه یا حتی رویه‌ی یک پشتی از این جنس را آنجا پیدا خواهید کرد.

 اما اگر چیزی دست‌تان را نگرفت و قصد کردید که خودتان پارچه ترمه را بدوزید، حتماً برای آن یک آشتر هم‌رنگ تهیه کنید. نوار‌های قیطان تزئینی در دور رومیزی‌های ترمه هم زیبایی کار را زیاد می‌کنند. هرچند که اگر سری به ترمه‌سراها در بازار بزرگ بزنید می‌توانید انواع و اقسام رومیزی‌های ترمه را ببینید و از آن‌ها ایده بگیرید.

7 رومیزی برای جلوه گری سفره هفت سین عید!سفره‌ای لطیف و رویایی

استفاده از پارچه‌های حریر آن‌هم در رنگ‌های متنوعی که دارد، جلوه ویژه‌ای به سفره هفت سین‌تان می‌دهد. حتما پارچه‌های حریر را دو یا سه‌برابر اندازه میزتان در نظر بگیرید تا بتوانید به آن حجم بدهید و ظروف هفت سین را در میان پف پارچه بچینید.

بخشی از پارچه حریر را هم برای آویزان شدن از میز درنظر بگیرید. برای این‌کار می‌توانید از چند رنگ در یک طیف استفاده کنید. مثلاً استفاده از حریری به رنگ سورمه‌ای، آبی، و سبز و سبز کله‌غازی در کنار هم می‌توانند ترکیب هم‌خوانی با کاسه‌های سفالی آبی لاجوردی تان باشند.

7 رومیزی برای جلوه گری سفره هفت سین عید!شماره دوزی، هنر امروزِ با سلیقه‌ها

اگر اهل دوخت و دوز هستید، و عاشق نوستالژی، پیشنهاد می‌کنیم تا یک رومیزی شماره‌دوزی را شروع کنید. کافی است یک پارچه با بافت درشت مانند پارچه‌های از جنس کتان را انتخاب کنید و یک طرح ساده را مانند یک گل یا طرح‌های منظم کاشی را روی آن پیاده کنید و سپس به کمک یک کارگاه، سطح مورد نظر را شماره دوزی کنید. خوبی این رومیزی این است که می‌تواند یک اثر هنری شود و برای سال‌های بعد یا فرزندتان به یادگار بماند. رومیزی‌های منحصربه‌فرد قلاب‌بافی هم گزینه‌های خوبی هستند.

اگر که این‌بار سراغ نخ‌های نایلونی جدیدی برای این کار بروید، رومیزی قلاب بافی‌تان بسیار ویژه از آب در می‌آید. هرچند که پیشنهاد می‌کنیم این ایده را بگذارید برای هفت‌سین سال آینده؛ یا اینکه اگر دستتان حسابی در قلاب‌بافی سریع است، زود دست‌به‌کار شوید.

7 رومیزی برای جلوه گری سفره هفت سین عید!رومیزی و کوسن‌ها را با هم سِت کنید!

شما می‌توانید همراه با رومیزی‌ای که برای هفت‌سین‌تان درنظر می‌گیرید، به ست کردن آن با کوسن‌ها هم فکر کنید. کوسن‌ها و رومیزی‌ها جزو اشیای نسبتاً ارازان قیمت اما مهم در ساختار طراحی داخلی یک فضا هستند و در بسیاری از موارد می‌توانند با حضورشان، محدودیت‌هایی که در تغییر فضا دارید را به حداقل برسانند.

 مثلاً زمانی که در موقعیتی نیستید که بتوانید مبلمان جدید بخرید یا رویه مبل‌ها را تعویض کنید، با هزینه‌‌ای کم و کمی خلاقیت می توانید تغییری جدی در فضای خانه ایجاد کنید. پس با یک تیر چند نشان بزنید.

هم سفره‌هفت سین بچینید و هم یک تغییر رنگ در ساختار اتاق پذیرایی‌تان بدهید. یادتان باشد کوسن ها از جمله وسایلی هستند که با حضورشان رنگ و جلوه ویژه ای به چیدمان خانه تان می دهند. استفاده از آن ها شبیه یک میان‌بُر آسان برای تغییر رنگ فضا است.

7 رومیزی برای جلوه گری سفره هفت سین عید!یک رومیزی با گل‌های بهاری یا رومیزی چندتکه

بهار از راه رسیده و می‌خواهید هرچه رنگ که دم دستتان می‌رسد را توی فضای اتاق پذیرایی سرریز کنید. اما مبلمان دودی و چوبی و کف تیره اجازه چندانی به شما نمی دهند.

اما کار نشد ندارد، تنها کافی است پارچه‌های رنگی یا پارچه هایی با طرح گل‌های ریز را در یک‌جا جمع کرده باشید. اصلا مهم نیست از هر پارچه چقدر دارید، حتی یک تکه ده در ده سانت هم ممکن است کلی به کارتان بیاید.

می توانید از تکنیک چهل تکه دوزی (شما بخوانید سر هم کردن پارچه ها یا حتی وصله پینه کردن) آن ها استفاده کنید. چند تکه پارچه را کنار هم بگذارید و یک رومیزی چهل تکه بدوزید. بهتر است پشت پارچه‌های نخی را لایی بچسبانید تا استحکام بیشتری داشته باشند.

 برای ست کردن بیشتر رومیزی هفت‌سین‌تان با اتاق پذیرایی، می‌توانید یک تکه از پارچه گل‌دارتان که در زمینه رومیزی از آن استفاده کرده‌اید را خیلی ساده قاب کنید، بهتر است برای این قاب، از فریم‌های پهن چوبی استفاده کنید تا کارتان نمای بهتری داشته باشد.

7 رومیزی برای جلوه گری سفره هفت سین عید!روبان دوزی روی سفره هفت سین کنار سیب و سرکه

اگر اهل هدیه دادن هستید، احتمالاً باید توی کمدتان یک سبد پر روبان‌های رنگ و وارنگ داشته باشید. روبان‌هایی که احتمالا خیلی از رنگ‌هایش ناقص شده است و دیگر به‌کارتان نمی‌آید.

 پس دست‌به کار شوید و یک رومیزی بسیار ساده را با گره‌های روبانی درست کنید. کار خیلی ساده است و کافی است یک پارچه با زمینه رنگ‌های روشن مانند لیمویی یا سبز ملایم را انتخاب کنید و در چهار گوشه‌ی آن با روبان گره‌هایی بزنید.

 یک سوزن پهن و بلند را که روبان از آن رد می‌شود را بردارید، انتهای روبان را گره بزنید و سوزن را از زیر پارچه  به روی آن بیاورید. با پیچاندن روبان به دور سوزن و فرو کردن دوباره آن به درون پارچه می‌توانید یک رُز کوچک بدوزید.

برای برگ هم کافی است تا روبان را مانند یک کوک ساده از ابتدای برگ مورد نظرتان به انتهای آن بدوزید و لبه‌های روبان را با دستتان فرم بدهید و یا برای ثابت ماندن، آن را اتو بزنید. بعد از اینکه طرح مورد نظرتان را روی پارچه اجرا کردید، می‌توانید از تورهای کنفی یا پنبه‌ای در دورتا دور آن بدوزید.

7 رومیزی برای جلوه گری سفره هفت سین عید!سری به کشوی روسری‌ها بزنید!

گاهی استفاده از یک روسری قدیمی یا یک پارچه که خاطرات فراوانی را برای ما یا اعضای خانواده‌مان زنده می‌کند، بیشتر از هررومیزی دیگری به‌خانه‌مان می‌آید و مناسب یک سفره هفت‌سینِ جانانه است. روسری‌های ترکمن یا روسری‌هایی که دورتادور آن منگوله های ریزی هستند حتماً به کارتان می‌آید.

7 رومیزی برای جلوه گری سفره هفت سین عید!
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
سفیر بار ساقدوش_3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
سفیر بار ساقدوش_4
سفیر بار ساقدوش_2
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_تزریق چربی موبایل
کیان برنا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر
شفا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
شاخه نبات_ فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر