«خانه‌های سرد» قاتل 9 هزار نفر انگلیسی
۳۱۰۰۸۵
۰۳ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۸
۶۷۱۷ 
بر اساس نتایج مطالعات صورت گرفته توسط کالج دانشگاه لندن( یو سی ال) که در روز دوشنبه منتشر شد، برآورد می شود 9 هزار نفر در انگلیس و ولز در زمستان سال گذشته به دلیل عوارض ناشی از زندگی در خانه های سرد جان باخته اند.
خبرگزاری ایرنا: بر اساس نتایج مطالعات صورت گرفته توسط کالج دانشگاه لندن( یو سی ال) که در روز دوشنبه منتشر شد، برآورد می شود 9 هزار نفر در انگلیس و ولز در زمستان سال گذشته به دلیل عوارض ناشی از زندگی در خانه های سرد جان باخته اند.

براساس نتایج یاد شده، در زمستان یادشده درمجموع 43 هزار و 900 نفر در انگلیس و ولز فوت کرده اند که مرگ یک پنجم آنها به دلیل عوارض ناشی از سرمای شدید خانه های آنها بوده است.

کالج دانشگاهی لندن می گوید این بالاترین میزان مرگ و میر ناشی از زندگی در خانه های سرد در انگلیس و ولز در طی 15 سال گذشته بشمار می آید.

بدترین آمارهای مربوط به مرگ ومیر در فصل زمستان در انگلیس و ولز مربوط به 1999- 2000 میلادی است که در جریان آن 48 هزار و 440 نفر در انگلیس مردند.

به گفته محققان این دانشگاه انگلیس، زندگی در خانه های سرد می تواند خطر بیماری های تنفسی، حملات قلبی و سکته مغزی را افزایش دهد.

گروه های مدنی انگلیس پیش از این هشدار داده بودندکه بالا بودن هزینه های سوخت در انگلیس سبب می شود که اقشار ضعیف برای صرفه جویی در برخی اوقات شبانه روز مجبورند که سیستم گرمایشی خانه های خود را خاموش نگه دارند.

گروه خیریه 'ایج' انگلستان تخمین زده است که هزینه فقر سوخت، برای سیستم بهداشت عمومی این کشور سالانه به 1.3 میلیارد پوند می رسد.

روزنامه تایمز در دی ماه گذشته در گزارشی با اشاره با بالا بودن قیمت برق در انگلیس نوشته بود براساس برآوردهای صورت گرفته در زمستان سرد این کشور نزدیک به 5 میلیون مستمری بگیر قادر به پرداخت هزینه های برق مصرفی شان نیستند.

تایمز افزود: بررسی های صورت گرفته نشان می دهند که 65 درصد از این افراد به دلیل خاموش کردن دستگاه های گرمایشی منازلشان در معرض خطر بیماری قرار دارند.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج