قند خون خود را با لباستان کنترل کنید!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
کتاب لند_1
سمپاشی امحا_1
لایکو_1
اپیلاسیون نانا 1
سمپاشی امحا_3
اپیلاسیون نانا 3
لایکو_3
کتاب لند_3
سمپاشی امحا_4
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_4
لایکو_4
لایکو_2
کتاب لند_2
سمپاشی امحا_2
اپیلاسیون نانا 2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۳۱۳۲۹۶
۱۵ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۷
۸۳۹۷
معمولا همه‌ی ما پیرامون خود فرد یا افرادی را می‌شناسیم که به بیماری دیابت مبتلا باشند. بیمارانی که دیابت حاد دارند هر روز باید به روش تزریق دارو، میزان قند خون خود را تنظیم کنند.
وبسایت ساعت 24: معمولا همه‌ی ما پیرامون خود فرد یا افرادی را می‌شناسیم که به بیماری دیابت مبتلا باشند. بیمارانی که دیابت حاد دارند هر روز باید به روش تزریق دارو، میزان قند خون خود را تنظیم کنند. کشف جدید پژوهشگران در ساخت یک پچ پوشیدنی، کار بیماران دیابتی را ساده‌تر کرده است.

افراد مبتلا به دیابت، روزی چند بار نوک انگشتان‌شان با سوزن خراش بر می‌دارد تا سطح گلوکز خون آن‌ها با دستگاه‌های فعلی اندازه‌گیری قند خون چک شود. کنترل مداوم قند خون یک بیمار دیابتی کاملا لازم و ضروری است؛ چرا که با افزایش میزان قند خون با گذر زمان، خطر بروز دیگر عارضه‌های این بیماری افزایش پیدا می‌کند.

با لباستان، قند خون خود را کنترل کنید!

در طول چند سال گذشته، محققان به دنبال روشی بودند که تشخیص میزان قند خون بیماران دیابتی را راحت‌تر نشان دهد. اکنون، یک تیم پژوهشی بین‌المللی با سرپرستی "دا-هیونگ کیم" از موسسه‌ی علوم پایه‌ی سئول، پچ دوگانه‌ای را تولید کرده‌اند که علاوه بر نمایش میزان گلوکز خون، در هنگام افزایش قند، داروی مورد نظر را به بدن بیمار انتقال می‌دهد. نتایج حاصل از این پژوهش در ژورنال Nature Nanotechnology منتشر شده است.

این پچ چگونه کار می‌کند؟

در این تکنولوژی از گرافن استفاده شده است. گرافن ماده‌ای به شدت قوی و انعطاف پذیر است که از اتم‌های کربن تشکیل شده و اغلب در گجت‌های پوشیدنی مورد استفاده قرار می‌گیرد.در پژوهش‌های گذشته هم محققان برای ساخت پچ‌های مشابه از گرافن استفاده می‌کردند؛ اما ویژگی‌های خاص گرافن باعث می‌شد که تشخیص تغییرات قند خون با مشکل مواجه شود. در مطالعه‌ی اخیر، پژوهشگران برای رفع این مشکل از ذرات طلا استفاده کردند. به این ترتیب که شبکه‌ی مشبکی از طلا بر روی سطح گرافن قرار دادند.

از این رو، وقتی فرد دیابتی عرق می‌کند، دستگاه عرق را در خود ذخیره کرده و سنسورهای داخلی پچ با اندازه گیری pH عرق و تغییرات دمایی، میزان گلوکز موجود در خون را نمایش می‌دهد. چنانچه این میزان گلوکز بالاتر از حد استاندارد تعریف شده برای دستگاه باشد، گرم‌کننده‌های موجود در پچ شروع به حل کردن لایه‌ی پوششی می‌کنند تا میکروسوزن‌ها آزاد شوند و داروی "متفورمین" را به بدن انتقال دهند (اگر کنجکاو هستید که بدانید میزان درد ناشی از تزریق این میکروسوزن‌ها در چه حد است، یک خارش ناچیز را تصور کنید). میزان قند خون می‌تواند به صورت وایرلس، به تلفن همراه منتقل شده و فرد، عدد آن را در گوشی خود بخواند.

محققان امیدوار هستند که این گجت ترکیبی قند خون بیماران را به صورت منظم در حالت طبیعی نگه دارد و نوسانات آن را کنترل کند.

گام های بعدی

محققان اثر این پچ‌ها را روی دو موش دیابتی و دو مرد بالغ مبتلا به دیابت بررسی کردند. گام بعدی پژوهشگران، بررسی این پچ‌ها بر روی تعداد افراد بیشتر است؛ ضمن این که در بخش انتقال دارو به بدن انسان، باید میزان دوز دارو به اندازه‌ی لازم و بسته به نیاز بیمار باشد.

"ریچارد گای"، استاد علوم دارویی دانشگاه باث انگلستان، در اخبار و گزارشات مربوط به این یافته‌ی جدید می‌گوید: این پچ به سمتی پیش می‌رود که به یک کشف مطلوب و رضایت‌بخش تبدیل شود؛ چرا که هیچ‌گونه بازخورد مهاجمانه‌ای از خود نشان نداده است.

با این حال، دکتر گای به این نکته اذعان کرده است که تحقیقات بیشتری باید انجام شود تا پاسخ یک سری از سوالات کلیدی و مهم کشف شود. برای مثال آیا این پچ می‌تواند در مقابل تعریق زیاد مقاومت کند؟ آیا دستگاه توانایی نمایش قند خون را به صورت ۲۴ ساعته دارد؟ و مهم‌تر از همه این که سیستم انتقال دارو می‌تواند در حجم معقولی از تعداد میکروسوزن‌ها عمل کند؟

اگر پژوهشگران بتوانند پاسخی برای این سوالات پیدا کنند، بهبود قابل توجهی در شرایط بیماران دیابتی ایجاد خواهد شد.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
بهمن پور_داخلی3
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
بهمن پور_داخلی2
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
کیان برنا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر
شفا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
تدبیرکالا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
کیان برنا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2