نسخه پزشک ایرانی جهانی شد +عکس
۳۱۶۲۳۵
۲۳ فروردين ۱۳۹۵ - ۰۱:۱۲
۲۶۲۲۱
علیرضا صلحی - پزشکی است که چندی قبل یکی از‌ نسخه‌هایش دست به دست در شبکه‌های اجتماعی چرخید، در این نسخه متنی از طرف پزشک به داروخانه نوشته شده بود که هزینه‌ دارو از بیمار گرفته نشود و با درج شماره تلفن خود عنوان کرده بود که هزینه را خود متقبل می‌شود.
خبرگزاری تسنیم: علیرضا صلحی - پزشکی است که چندی قبل یکی از‌ نسخه‌هایش دست به دست در شبکه‌های اجتماعی چرخید، در این نسخه متنی از طرف پزشک به داروخانه نوشته شده بود که هزینه‌ دارو از بیمار گرفته نشود و با درج شماره تلفن خود عنوان کرده بود که هزینه را خود متقبل می‌شود.

هنوز هم دستان الهی در این سرزمین همیشه جاوید وجود دارد و عده‌ای از مردان و زنان سپیدپوش بدون کوچکترین نگاه مادی گرایانه و به قصد شفای بیماران حاضرند از منفعت خود بگذرند و در قبالش سلامت بیمار را در جلوی چشمان خود ببینند که این اتفاقات زیبا در جهان کمتر رخ می‌دهد.

مدتی قبل در شبکه‌های اجتماعی نسخه یک پزشک تبریزی خبرساز شد، در این نسخه متنی از طرف پزشک به داروخانه نوشته شده بود که هزینه‌ دارو از بیمار گرفته نشود و با درج شماره تلفن خود عنوان کرده بود که هزینه را خود متقبل می‌شود.

نسخه پزشک ایرانی جهانی شد +عکس

این فرد نیکوکار نامش دکتر علیرضا صلحی، است که علی رغم بی‌میلی به انجام مصاحبه درباره اقدام خیرخواهانه خود عنوان کرد: من معتقدم کار خیر باید در همه صنف‌ها صورت پذیرد اما حرفه پزشکی به دلیل حساسیت‌هایی که در زنده نگه داشتن جان یک بیمار دارد و به طور مستقیم با سلامت مردم ارتباط دارد شاید این اتفاق بیشتر باید در این صنف صورت پذیرد.

وی ادامه داد: من حقیقتاً نمی‌خواستم کاری را که در حق این بیمار انجام داده بودم رسانه ای شود اما اگر این مصاحبه منجر به این شود تا دیگر همکاران بنده در عرصه سلامت در مقابل بیماران کم بضاعت از خود رأفت و مهربانی نشان دهند این کار را انجام می‌دهم؛ البته فکر می‌کنم هر پزشکی هم در موقعیت بنده بود این کار را می‌کرد چرا که وظیفه شرعی و عرفی هر پزشکی است که به بیماران کم بضاعت به هر طریقی خدمت رسانی کند و این شاید کمترین کاری بود که من در حق این بیمار انجام دادم.

وی ادامه داد: کار خیرخواهانه یک پزشک هم جنبه فردی دارد که رضایت خداوند و ثوابی است که برای او نوشته می‌شود و هم جنبه اجتماعی دارد از این حیث که یک کار خیر و خوب در جامعه شیوع پیدا خواهد کرد و من معتقدم پزشکان می‌توانند این کار خیر را در جامعه ترویج دهند؛ البته این اتفاق باید در همه صنف‌ها صورت بگیرد اما در حرفه پزشکی به دلیل حساسیت‌هایی که در زنده نگه داشتن جان یک بیمار دارد و مستقیماً با سلامت مردم ارتباط دارد شاید بیشتر باید اتفاق بیفتد.

پزشک خیرخواه زیاد داریم

این پزشک تصریح کرد: من خیلی از پزشکان را می‌شناسم که تقبل خیلی از هزینه‌های هنگفت بیمار خود را بر عهده گرفتند که این نشان دهنده آن است که پزشکانی خیرخواه در کشور حضور دارند که فقط برایشان سلامت بیمار اهمیت دارد.

وی به واقعه‌ای که در مرکز درمانی خود اتفاق افتاده بود اشاره کرد و به بسیج پزشکی گفت: در مرکزی که ما هستیم بیمارانی که برای درمان به ما مراجعه می‌کنند اگر دفترچه داشته باشند حدود 2 هزار و 760 تومان از آنها هزینه دریافت می‌کنیم و اگر دفترچه نداشته باشند به صورت آزاد و مبلغ 9 هزار و 200 تومان از بیماران ویزیت دریافت می‌شود؛ بنده در حال طبابت بودم که متوجه شدم بین بیمار و متصدی پذیرش در پرداخت پول بحثی رخ داده است و گویا بیمار دفترچه بیمه ندارد، در اینجا بود که بنده از متصدی پذیرش خواستم که در کامپیوتر همان هزینه آزاد را ثبت کند و بعد خودمان این اختیار را داریم که ویزیت را عودت کنیم؛ وقتی بیمار وارد اتاقم شد خیلی صمیمی شروع به گفتن مشکلات خود و بیکاری اش کرد و این نکته مهم را بگویم که خیلی اظهار ناراحتی می‌کرد از اینکه نمی‌تواند تمام هزینه‌ها را متحمل شود.

صلحی ادامه داد: این بیمار علاوه بر دیابت، فشار خون و چربی خون هم داشت؛ وقتی بیمار سرگرم چکاب توسط پزشک تغذیه بود، متوجه شدم که قاعدتاً با این وضع این بیمار نمی‌تواند هزینه‌های دارو را متقبل شود؛ به همین خاطر برای اینکه بیمار خجل زده نشود تصمیم گرفتم به حروف لاتین در نسخه از داروخانه تقاضا کنم که هزینه‌ای از بیمار نگیرد و به شماره همراه من برای دریافت هزینه تماس بگیرند اما متوجه شدم که بیمار سواد هم ندارد و این موضوع کار من را آسوده‌تر کرد و من در نسخه‌ای که شماره همراه خودم را درج کرده بودم از داروخانه چنین تقاضایی کردم.

وی خاطرنشان کرد: جالب است بدانید مدتی گذشت اما از طرف داروخانه تماسی صورت نگرفت و بعد عکس این نسخه از طریق شبکه اجتماعی توسط یکی از دوستان بنده که در آن داروخانه کار می‌کرد فرستاده شد و خودم بهت زده بودم و بسیار تعجب کردم و نمی‌خواستم این کارم رسانه‌ای شود که این اتفاق صورت گرفت و تمام هزینه‌های دارو را نیز داروخانه متقبل شد.
انتشار یافته: 23
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
01:43 - 1395/01/23
خداحفظت کنه باشرف .
Iran, Islamic Republic of
07:41 - 1395/01/23
یکم پزشکای دیگه هم یاد بگیرن که دیگه بعضیا شون حتی مریض رو معاینه هم نمی کنن.
Iran, Islamic Republic of
07:47 - 1395/01/23
خدادو شکر هنوز هستند کسایی که دستاشون گرما بخشه
به نظرم همه ما تو اطرافمون هستند کسایی که مستحق کمک کردند ، اینجوری مطمئن میشی که کمکی که میکنی میرسه دسته مستحقش
Iran, Islamic Republic of
07:50 - 1395/01/23
درودبه شرفت آقای دکتر اینوبدون دستان انسانهای شریف دردستان خداست که هرموقع نیازمندی رادیدخداوند این دستان رامامورکمک به انسانها میکنه وهرکس لیاقت چنین دستانی راندارند...خداوندعمرباعزت توام باسلامتی کامل بشماوامثال شماعنایت بفرماید آمین یا رب العا لمین
Iran, Islamic Republic of
07:51 - 1395/01/23
احسنت به مردم سرزمين عزيزمون ايران
همون كساني كه با تمام مشكلات و سختي هايي كه مطمئنا همه ما تو زندگي هامون داريم به وقت سختي دست همديگرو ميگيريم.
اميدوارم اين خبر خوب تو سال جديد از جامعه پزشكي سرآغاز بقيه اخبار پزشكي تو ايران عزيز باشه
-
09:15 - 1395/01/23
هه! از طرف دیگر چقدر عزیزان ما با خطاهای پزشکان بیدتعهد وبیسواد جام مرگ را سر کشیدند! حالا یک نیلوفر در مرداب پیدا شده خود پزشکان بزرگش میکنند
پاسخ ها
dadyar
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۶ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
انقدر شییطنت دیدیم به همه چیز شک میکنیم میگم شاید یه تبلیغ باشه برای جلب اعتماد وجلب مشتری بیشتر .خدا میدونه امیدوارم اینجوری نباشه
Iran, Islamic Republic of
09:36 - 1395/01/23
درود به شرف و غیرت آریایی این دکتر عزیز
Iran, Islamic Republic of
05:24 - 1395/01/24
درودبرانسلنیت دکترباوجدان وایرانی نوع دوست پسرم به پای مادری که همچو شیری تربیت کردباید بوسه زد. مادر64ساله ازاصفهان
Iran, Islamic Republic of
09:12 - 1395/01/24
تمامی گلهای قشنگ دنیا نثار قدمت ، دکتر عزیز و دوست داشتنی ، درود بر پدر و مادر عزیزی که همچو فرزندی را تربیت نموده اند . رحمت خداوند بر مادر بزرگواری که تو در دامان او پرورش یافته ای . وجودت محفوظ و بدور از بلایا باد ، سفره ات رنگین و نعمت و رحمت الهی روز بروز بر تو پزشک مسلمان ایرانی با شرف و عزت فزونی باد. آوازه ات جهانی باد دکتر فداکار .
Iran, Islamic Republic of
09:23 - 1395/01/24
بقیه پزشکا که واسه یک قرون همه چیزشونو میدن یاد بگیرن
Iran, Islamic Republic of
16:45 - 1395/01/24
یکی مثل این آقا اینجوری کمک میکنه یکی دیگه هم در خمینی شهر بخیه چانه بچه رو بخاطر بی پولی طرف میکشه
Iran, Islamic Republic of
20:56 - 1395/07/22
درود بر شما رحمت به شیرت باعث افتخار جامعه پزشکی
Iran, Islamic Republic of
22:58 - 1395/07/22
شیر مادرت حلالت باشه
Iran, Islamic Republic of
15:58 - 1395/08/25
الان همون پزشک خیر زده خانوادشو کشته که!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج