هیجان صفر در بازار ارز
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
استخدام_1
کتاب لند_1
دکتر استرکی_3
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 3
استخدام_3
استخدام_4
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_4
دکتر استرکی_4
کتاب لند_2
دکتر استرکی_2
اپیلاسیون نانا 2
استخدام_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۳۱۸۶۱۶
۲۹ فروردين ۱۳۹۵ - ۰۷:۰۴
۵۱۰۲
هفته آخر فروردین با واکنش‌های متفاوت بازارهای داخلی به گفته‌های اخیر رئیس‌کل بانک مرکزی شروع شد. روز شنبه، اظهارات هفته گذشته ولی‌الله سیف در شورای روابط خارجی آمریکا بیش از هر خبر دیگری مورد توجه بود، اما بازارهای سهام و ارز واکنش‌های ناهمسانی به این مواضع داشتند.
روزنامه دنیای اقتصاد: هفته آخر فروردین با واکنش‌های متفاوت بازارهای داخلی به گفته‌های اخیر رئیس‌کل بانک مرکزی شروع شد. روز شنبه، اظهارات هفته گذشته ولی‌الله سیف در شورای روابط خارجی آمریکا بیش از هر خبر دیگری مورد توجه بود، اما بازارهای سهام و ارز واکنش‌های ناهمسانی به این مواضع داشتند.

روز گذشته در حالی که شاخص کل بورس هزار و 603 واحد یعنی نزدیک به 2 درصد کاهش را تجربه کرد، در بازار ارز، خبری از هیجان نبود تا دلار از دامنه مشخص 3 هزار و 470 تا 3 هزار و 493 تومان خارج نشود. در اولین روز هفته، شاخص ارزی تنها 5 تومان رشد کرد و به قیمت 3 هزار و 480 تومان رسید، البته روز پنج‌شنبه نیز این انتظار در بازار وجود داشت که دلار روز شنبه افزایش قیمت را تجربه کند، همان طور که نیز در گزارش پیشین خود به این امر اشاره شده بود. به این ترتیب، می‌توان گفت نوسان جزئی روز شنبه واکنش طبیعی بازار بوده و از اخبار بیرونی تاثیر نپذیرفته است، البته دیدگاه‌های دیگری نیز در بازار وجود داشت. به عنوان مثال، برخی فعالان اعتقاد داشتند که عرضه قوی بازارساز موجب شدکه بازار ارز در مقایسه با بازار بورس نوسان چندانی را تجربه نکند.

این در حالی است که گروه دیگری معتقد بودند که اگر بازیگران بازار تصور کنند که روند قیمت افزایشی است، وارد بازار خواهند شد و دلار موجود در آن را جمع و دپو خواهند کرد، امری که به افزایش‌های هیجانی قیمت کمک خواهد کرد. روز شنبه بازار سکه نیز شاهد نوسان چندانی نبود و سکه تمام بهار آزادی با رشد جزئی هزار تومانی به قیمت یک میلیون و 28 هزار تومان رسید.

چرایی واکنش منطقی دلار

روز گذشته تقاضا در بازار ارز کمی تحرک بیشتری نسبت به روزهای انتهایی هفته گذشته داشت. با این حال، این تقاضا به میزانی نبود که بازار را با نوسان خاصی مواجه کند. بررسی‌ها نیز نشان می‌دهد که از آذر سال 93، بازار ارز شاهد جمع آوری ارز از سوی معامله‌گران ارزی نبوده است و این دسته نتوانسته اند نقش اصلی را در بازار ایفا کنند،‌ عاملی که موجب شده نوسانات شاخص ارزی کاهش یابد. آخرین بار در آذر سال 93 بود که عرضه ارز بازارساز در نتیجه تقاضای زیاد معامله‌گران ارزی بی‌ثمر شد تا دلار با یک شوک افزایشی مواجه شود. برخی فعالان بازار اعتقاد دارند زیان‌هایی که از دی ماه 93 در نتیجه رفتارهای سفته‌بازانه معامله‌گران ارزی در آذر 93 گرفتار این دسته شد، باعث شده این دسته رفتارهای سفته‌بازانه را کنار بگذارند.

با این حال، دسته دیگری اعتقاد دارند که بازار ارز نسبت به بازارهای دیگر در تحلیل عوامل بیرونی با احتیاط بیشتری عمل می‌کند، عاملی که موجب می‌شود درجه هیجان در بازار ارز نسبت به بازارهای دیگر کمتر باشد. روند بازار در 10 روز گذشته نیز نشان داده که دامنه 3 هزار و 470 تا 3 هزار و 493 تومان دامنه معقولی است که معامله‌گران اعتقاد دارند دلار در آن نوسان خواهد کرد. در واقع خود معامله‌گران اعتقاد دارند که دلار به زودی از این بازه خارج نخواهد شد، البته دسته دیگری در بازار اعتقاد دارند که تقاضا به‌صورت سنتی از ماه اردیبهشت وارد بازار خواهد شد و بازار در اواخر فروردین با تقاضای خاصی مواجه نیست. با این حال، دلار در اواخر فروردین سال‌های 93 و 94 افزایش قیمت را تجربه کرده است، موضوعی که موجب می‌شود ادعای دسته مذکور تا حد زیادی رد شود.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
بهمن پور_داخلی1
تاپ لپتاپ_1
شیرآلات زمانی_1
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
تاپ لپتاپ_3
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_4
تاپ لپتاپ_4
تاپ لپتاپ_2
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_تزریق چربی موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر
فنی آتل_فوتر
شفا_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
آیلین_فوتر کاشت ابرو
دکتر عارفی - فوتر
آیلین_تزریق چربی
رستوران باغ بهشت _فوتر
کیان برنا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر