هاشمی: اگر به خواسته های مردم توجه شود، برای آینده انقلاب جای نگرانی نیست
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر ولدخانی_1
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر ولدخانی_3
دکتر ولدخانی_4
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر ولدخانی_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر استرکی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۳۱۹۸۴۸
۳۱ فروردين ۱۳۹۵ - ۲۰:۵۸
۱۱۸۹۹
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد:اگر به مردم و خواسته های عمومی آنان توجه شود، برای آینده انقلاب جای نگرانی نیست.
روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام: هاشمی رفسنجانی تصریح کرد:اگر به مردم و خواسته‌های عمومی آنان توجه شود، برای آینده انقلاب جای نگرانی نیست.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، صبح امروز در ادامه سلسله جلسات اعضای شورای هم‌اندیشی قرآنی که با حضور محققین و پژوهشگران در مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد، مسایل مربوط به تدوین قوانین منسجم را از ضرورت‌های کشور دانست و با ابراز نارضایتی از قانون‌نویسی بعضی از سازمان‌ها، نهادها و شوراهای عالی و یا پاسخگو نبودن به توجیهات قانونی یا شرعی برخی تصمیمات، گفت: باید تعریف جامعی از قانون شود تا تفاوت‌های آن با تصویب‌نامه‌ها و بخشنامه مشخص شود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با اشاره به مباحث مربوط به آغاز بررسی و تدوین سیاست‌های کلی قانونگذاری در این مجمع، گفت: از پژوهشگران و اندیشمندان جامعه هم خواسته‌ایم که اگر نظر، پیشنهاد و انتقادی دارند، از طریق رسانه‌ها و دبیرخانه بگویند تا موقع بحث در جلسات مورد توجه باشد.

هاشمی رفسنجانی، در بخش بعدی سخنان خویش و در پاسخ به سؤال یکی از اعضا که «تحلیل شما از اوضاع منطقه چیست؟»، به تفرقه‌های اخیر بین کشورهای منطقه اشاره کرد و گفت: مجموعه اتفاقات، ابهام سیاسی دارد و می‌بینیم که بسیاری از تحلیلگران، شرایط منطقه را «بن بست» تعبیر می‌کنند.

وی اختلافات کشورهای اسلامی را باعث رنجش خاطر همه دلسوزان اسلام و آسودگی‌خاطر رژیم جعلی صهیونیستی دانست و با اشاره به اتفاقات اجلاس سران کشورهای اسلامی در ترکیه، گفت: اجلاسی که فلسفه وجودی آن رفع اختلاف میان مسلمانان و ایجاد وحدت و همدلی بین آنان بود، متأسفانه در این دوره به ضد خود تبدیل شد و به اختلافات دامن زد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با ابراز تأسف از تروریست شناختن حزب‌الله، این موضع را طرحی کاملاً برنامه‌ریزی شده برای تقویت پایه‌های اسرائیل دانست و گفت: با تجهیز روزافزون صهیونیست‌ها به سلاح‌های پیشرفته، می‌خواهند ارتباطات شیعیان لبنان با ایران را مخدوش کنند تا راحت‌تر بتوانند طرح‌های شیطانی خود را اجرا کنند.

هاشمی رفسنجانی با اشاره به اتفاقات مربوط به روابط ایران و عربستان و موانعی که بر سر راه حج امسال ایجاد کرده‌اند، ادامه داد: اختلافات این دو کشور که همکاری آنها می‌تواند اعتبار جهان اسلام را در مجامع بین‌المللی بالا ببرد، مسلمان را ضعیف کرده که نهایتاً سود آن را صهیونیست‌ها و دشمنان اسلام می‌برند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با تحلیل مسایل مربوط به برجام، بر انضباط دیپلماتیک سیاست خارجی کشور براساس مصالح مردم و منافع ملی برای احقاق حقوق مردم ایران تأکید کرد و با برشمردن بایدها و نبایدهای سیاست‌های خارجی، گفت: میدان دادن به تندروها در هر کشوری اداره آن کشور را در هر دو بعد داخل و خارجی مشکل می‌کند.

وی کنش‌ها و واکنش‌های سیاسی بعضی‌ها با انتخابات هفتم اسفند و تبلیغات و القائات قبل و بعد از اعلام نتایج را تجربه‌ای عبرت‌آموز دانست و گفت: نباید جلوی رویکرد افکار عمومی که انتخابات مظهر تبلور آن است، ایستاد و اگر در مسایل سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی جامعه به مردم و خواسته‌های عمومی آنان توجه شود، بنا به گفته امام و رهبری، برای آینده انقلاب جای نگرانی نیست.

هاشمی رفسنجانی با بیان این جمله که «مردم ایران وفاداری به نظام و ظرفیت خوبی برای پذیرش واقعیت‌ها دارند»، گفت: می‌توانیم با تکیه بر این ظرفیت که مهمترین سرمایه انقلاب در همه مقاطع مبارزه، پیروزی، تثبیت، مقابله با شورش و تجزیه طلبی‌ها، دفاع مقدس و سازندگی بود، به آینده امیدوار باشیم.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با یادآوری مباحث مربوط قانونگذاری در اوایل انقلاب اسلامی، به تشریح روند اقدامات مربوط به قانونگذاری در نظام جمهوری اسلامی پرداخت و گفت: اوایل کار در شورای انقلاب که بحث می‌کردیم، به این نتیجه رسیده بودیم که اگر در موضوعی، فقط یک فقیه جامع الشرایط نظر داده باشد، می‌تواند مورد استناد باشد.

هاشمی رفسنجانی با یادآوری خاطره‌ای از یکی از جلسات درس مرحوم آیت‌الله بروجردی درباره استناد به روایات در فتاوا، گفت: آگاهی با شرایط صدور و عمل به زمان و مکان در استناد به روایات از ضرورت‌های اجتهاد، به خصوص فقه سیاسی است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تشریح چرایی و چگونگی تأسیس مجمع تشخیص مصلحت نظام توسط امام راحل و تداوم رویکرد اعضا و ماهیت جلسات، گفت: در فقه، با مبانی روشن قابل اثبات است که مصلحت می‌تواند در بسیاری از مسایل محور باشد.
برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
23:19 - 1395/01/31
از اینکه جنابعالی به فکر آینده ما هستی کمال تشکر را قبلا داریم .!!!!!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
سفیر بار ساقدوش_1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_3
سفیر بار ساقدوش_3
استخدام_3
استخدام_4
سفیر بار ساقدوش_4
شیرآلات زمانی_4
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
سفیر بار ساقدوش_2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
کیان برنا_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
شفا_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
تدبیرکالا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
کلینیک النا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
آیلین_تزریق چربی
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر
کیان برنا_فوتر