مراکز خرید دبی (2)
۳۲۳۴۵۴
۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۰۸:۳۵
۱۵۵۴۳
به غیر از جشنواره‌ بزرگ خرید دبی که در ژانویه به مدت یک ماه برپاست، هر وقت دیگری در سال هم مرکز خریدهای متنوع با قیمت‌های خوب و حراج‌های فصلی متعددشان، آماده‌اند تا مسافران را با دست پر و جیب خالی به خانه بفرستند.
برترین ها: در دبی از صبح علی‌الطلوع تا نیمه‌شب می‌توان چرخید و ویترین‌ها را دید و خرید کرد؛ برای همین است که همیشه بیشترین مسافران را از بین عاشقان خرید دارد. به خاطر بازارها و مراکز خرید بزرگش، به دبی مرکز خرید خاور میانه می‌گویند. مراکز خرید دبی فقط به عنوان جایی برای خرید ساخته نشده‌اند بلکه هدف آن‌ها، ساخت نمونه‌ای کوچک از شهر است که فرهنگ عربی را هم معرفی کند و هر بازدیدکننده بتواند یک روز کامل را در آن سپری کند.

مطلب مرتبط:


به غیر از جشنواره‌ بزرگ خرید دبی که در ژانویه به مدت یک ماه برپاست، هر وقت دیگری در سال هم مرکز خریدهای متنوع با قیمت‌های خوب و حراج‌های فصلی متعددشان، آماده‌اند تا مسافران را با دست پر و جیب خالی به خانه بفرستند. بعید نیست که تمام سفر شما در مراکز خرید دبی بگذرد، به قدری تعدادشان زیاد است و فروشگاه‌های متعددی دارند که در یک مسیر کوتاه در حد پنج تا ده دقیقه راه رفتن هم حتما یک مرکز خرید می‌بینید و برای دیدن همه‌ی آن‌ها قطعا وقت کم می‌آورید.

11. مرکزخرید ايکاء (IKEA)

مراکز خرید دبی

ايکاء بزرگترين فروشگاه مبلمان‌ و اثاثيه منزل است . فروشگاه جديد ايکاء چهار برابر بزرگتر از فروشگاه قديمي آن است که در فستيوال سيتي‌ دبي هموار گردد. در مارس 2001  ، IKEA يک فروشگاه جديد در مارينا‌ مال، ابوظبي‌ باز کرد. مارينا‌ مال بر ابو‌ظبي‌ مارينا‌ برتري دارد و يکي از معتبرترين مراکز خريد در ابوظبي‌ به شمار مي‌آيد.12. لامسي پلازا

مراکز خرید دبی

لامسي‌ پلازا‌، مرکز خريد خانوادگي ممتاز دبي بيش از 150که نيازهاي کل خانواده را برطرف مي‌سازند. برخي از مارکهاي مشهور لامسي‌ پلازا‌ عبارتند از داماس‌، پاريس گالري، ناين‌ وست‌، باسيني‌، نيومي‌ و مادر‌کير. خريد در لامسي‌ پلازا‌ ارزش زيادي را براي پول شما قائل مي‌شود. لامسي‌ مکاني کامل و مناسب براي آوردن کودکان است . بچه‌ها را مي‌توان تحت نظارت و مراقبت کارکنان فوق‌العاده لايقي قرار داد که در لو لو‌ الدوگنگ‌، يکي از امن‌ترين و تميزترين مراکز بازي و اکتشاف کودکان در دبي، آموزش ديده‌اند. اين مرکز خريد همچنين با جاي دادن ابر‌فروشگاه المايا‌، فروش محدوده وسيعي از کالاها و انواع غذا با قيمتهاي فوق‌العاده جالب در خود، لامسي‌ پلازا‌ را به يک مقصد تک‌توقفي تبديل مي‌سازد که در آن، مشتريان مي‌توانند به همه چيز دسترسي داشته باشند .

 لامسي‌ پلازا‌ تنها مرکز خريد در دبي است که در آن، خريداران به ازاي‌ هر درهم خرج شده در هر يک از خرده فروشيها‌ يک اير‌ مايل دريافت مي‌کنند و براي آنها شانس جمع‌آوري هزاران اير‌ مايلز‌ وجود دارد تا در ازاي‌ آنها، جوايز شگفت‌آوري اهدا شود. جدا از خريد، بازديد‌کنندگان همچنين مي‌توانند فود‌ کورت‌ لامسي‌ پلازا‌ را که يکي از کاملترين‌ فود‌ کورتهاي‌ امارات‌ متحده عربي است، امتحان نمايند. اين فود‌ کورت‌ بيش از 17 خوراک مختلف را در محوطه‌اي که مي‌تواند تا 700 نفر را همزمان در خود جاي دهد، عرضه مي‌کند. لامسي‌ پلازا‌ در 17 مارس 1997 توسط اعليحضرت شيخ احمد بن سعيد آل مکتوم افتتاح شد و در مرکز شهر واقع است و با هدف تأمين نيازهاي گوناگون مشتريان "زير يک سقف‌” است. آدرس: منطقه عود ميثاء – خيابان زعبيل13. مرکز خرید برجمان

مراکز خرید دبی

اين مرکز زيبا در سه طبقه با زيربنايي حدود92 هزار متر مربع بنا شده است و بيش از 19 فروشگاه را در خود جاي داده است. طبقه همکف اختصاص به پارکينگ اتومبيل ها دارد و طبقات اول و دوم آن مملو از فروشگاه هاي مختلف مي باشد. شما بسياري از مارک هاي معروف جهان را در اين مرکز مشاهده خواهيد کرد. مجموعه کاملي از فروشگاه هاي عرضه کننده لباس، لوازم الکترونيکي، دکوراسيون و غيره در اين مرکز وجود دارند. بخشي تحت عنوان Fun City براي بازي کودکان در نظر گرفته شده است. رستوران ها و بخش عرضه کننده غذاهاي Fast food نيز از بخش هاي پرطرفدار اين مرکز مي باشد.

در حال حاضر، طرح توسعه اين مرکز در حال انجام مي باشد. بزودي اين مرکز وسعتي برابر با چهار برابر وسعت کنوني پيدا خواهد نمود. در طرح توسعه، ساخت مرکز اداري، سالن کنفرانس، مجموعه اي از آپارتمان ها، سالن تاتر، باشگاه بدن سازي و مجموعه اي از سالن هاي سينما در نظر گرفته شده است.  آدرس: تقاطع خيابان مرکز تجاري و خيابان خالد بن وليد
  


14. مرکز الغرير دبی

مراکز خرید دبی

اين مرکز در يک نوسازي ، تعداد فروشگاه هاي خود را در سال 2003 به 400 فروشگاه افزايش داده و مجموعه هاي ديگري نيز به اين مرکز خريد، اضافه شده است. اين مرکز با وسعتي حدود 90 هزار متر مربع در بر گيرنده بيش از 400 فروشگاه مي باشد. اين مرکز فروشگاه در دو طبقه بنا شده است.8 سالن سينماي گراند ساين سيتي ( Grand Cinecity )، چندين رستوران، واحدهاي عرضه کننده غذاهاي Fast food ، کافي نت و سوپرمارکت معروف اسپينيز از ديگر بخشهاي اين مرکز خريد مي باشند. در کنار اين مرکز، يک پارکينگ چند طبقه، مجموعه اي از آپارتمانها و مجموعه اداري اين مرکز قرار دارند. آدرس: تقاطع خيابان رقه و عمر بن الخطاب


 
15. وافي سيتي مال

مراکز خرید دبی

مرکز خريد وافي يکي از لوکس ترين مراکز خريد در دبي مي باشد. قيمت ها نيز به همين جهت تا حدودي با ساير مراکز خريد متفاوت مي باشد. اين مرکز با بيش از 300 فروشگاه و با مساحتي حدود 520 هزار متر مربع يکي از ديدني ترين و لوکس ترين مراکز خريد در دبي مي باشد. اين مرکز در چهار طبقه بنا شده است. معماري اين مرکز الهام گرفته از معماري مصر و ساير آثار باستاني اين کشور مي باشد. چندين هرم شيشه اي خيره کننده قرار گرفته در سقف اين مرکز که به طرز بسيار زيبايي طراحي و رنگ آميزي شده اند و چنين مجسمه از فراعنه مصر در بيرون مرکز بر زيبايي خاص اين مرکز افزوده اند. در کنار بوتيک ها و فروشگاه هاي لوکس اين مرکز، تعدادي رستوران و کافي شاپ و يک مجموعه تفريحي نيز در نظر گرفته شده است. مرکز تفريحي و سرگرمي اين مرکز که در طبقه سوم آن قرار دارد، يکي از محل هاي بسيار جذاب براي کودکان و نوجوانان مي باشد.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   
 


16. مرکز خريد اژدها

مراکز خرید دبی

اين مرکز خريد شامل نمايشگاه ها ، مراکز خريد و رستورانها است .که 4000شرکت فعال در زمينه محصولات چيني در آن مشغول به کار هستند .اين مرکز خريد به چندين بخش بازرگاني و خدماتي و اداري تقسيم شده است .جاذبه اصلي آن معماري نادر آن است 150000 مترمربع در آن طرف مرکز خريد به بخش اول پروژه بين المللي نخل اختصاص دارد.
                                                                                                                                                                                                                                                                        


17. مرکز خرید اربیان دبی

مراکز خرید دبی
 
مرکز خرید اربیان دبی از بهترین مراکز خرید دبی است که امکانات تفریحی و رفاهی خوبی را برای کسانی که به آنجا میروند فراهم میکند. کسانی که برای خرید به این محل میروند  می توانند پس از خرید اجناسشان پس از ۲۰۰ فروشگاه این مراکز خرید ، در رستوران های این مرکز غذا میل کنند.از دیگر تفریحاتی که برای مراجعه کنندگان در نظر گرفته شده میتوان به  تماشای فیلم در سینما و سایر فعالیت های سرگرم کننده اشاره کرد. در مرکز خرید اربیان دبی علاوه بر این فعالیت ها، تمامی سرویس هایی که در طول روز به آنها نیاز پیدا می کنید، وجود دارد. در این مرکز خرید می توانید مالیات خود را پرداخت کنید، فعالیت های بانکی خود را انجام دهید، بسته های پستی خود را ارسال کنید و در کنار همه این کارها به خریدهای خود نیز بپردازید.
بازارهای سنتی دبی

18. سوق مدینه جمیرا

مراکز خرید دبی

کلمه‌ی «سوک» که در اسم این مرکز خرید دیده می‌شود همان «سوق» به معنی بازار سنتی روباز است. جمیرا منطقه‌ای لوکس در دبی است که در آن سعی شده در منطقه‌ای به وسعت چهل هکتار فضای یک شهر سنتی عربی بازسازی شود. مرکز خرید بزرگ سوق مدینه جمیرا، در همین منطقه در انتهای جاده‌ «جمیره»، درست بعد از برج‌العرب قرار گرفته است و آن را به سبک بازارهای سنتی عربی ساخته‌اند. در فروشگاه‌ها و مغازه‌های سطح بالای این مجموعه، هر چیزی که بخواهید، از لباس و جواهرات و عتیقه‌جات گرفته تا بهترین انواع روغن زیتون و ادویه را پیدا می‌کنید. اینجا غذاخوری‌های خوبی هم دارد و همیشه شلوغ است.19. بازار طلای دبی

مراکز خرید دبی

بازار طلای دبی یا همان «سوق الذهب» فقط یک بازار نیست. اینجا جزء میراث فرهنگی و نمادهای تاریخی این شهر است و خیلی از گردشگران اینجا را یادگار واقعی دبی سنتی و قدیمی می‌دانند. به همین دلیل، شاید تعداد گردشگران در این بازار از تعداد خریداران بیشتر باشد. اینجا، مخصوصا غروب ها، پاتوق توریست هاست و توی خیابان های باریک کنار بازار هم مغازه‌هایی را پیدا می‌کنید که قلیان و قهوه و چای می‌فروشند. بنابراین، حتی اگر اهل خرید طلا نیستید هم سری به این بازار بزنید تا چهره دبی قدیم را هم ببینید. جالب است بدانید که بر اساس برآوردها، در هر زمانی که وارد بازار شوید بیش از ده تن طلا در این بازار موجود است.20. بازار الکرامه

مراکز خرید دبی

بازار الکرامه از آن دسته بازارهای سنتی و قدیمی دبی است که هنوز هم گردشگران زیادی را به خودش می‌کشاند. تا چند سال پیش اینجا پر بود از ارزان‌فروشی‌هایی که از شیر مرغ تا جان آدمیزاد را به قیمت بسیار ارزان می‌فروختند اما حالا این مغازه ها کمتر شده‌اند و در عوض پای فروشگاه‌های امروزی‌تر به الکرامه باز شده است. با این همه حال و هوای دبی قدیم را هنوز هم در این بازار می‌شود تجربه کرد. الکرامه از حدود ساعت ۱۰ صبح باز است، اما بیشتر گردشگران شب‌ها را برای گشتن توی این بازار ترجیح می‌دهند. اگر دنبال اجناس ارزان‌قیمت هستید اینجا جای مناسبی برای خرید است.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج