اسامی اعدامی‌ های جدید در عربستان
۳۲۵۱۹۹
۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۸
۹۴۵۴
ده ها تن از بازداشت شدگان در زندانهای عربستان که اکثر آنان از منطقه شیعه نشین قطیف هستند، در صف اعدام قرار دارند.
پایگاه خبری العالم: ده ها تن از بازداشت شدگان در زندانهای عربستان که اکثر آنان از منطقه شیعه نشین قطیف هستند، در صف اعدام قرار دارند.

منابع حقوقی اعلام کردند که پرونده این افراد، در 4 وضعیت قرار دارد:

1- کسانیکه حکم اعدام آنها تأیید شده و پادشاه سعودی نیز با اعدام برخی از آنان موافقت کرده است. این افراد 5 نفر هستند که 2 نفر از آنان هنگام بازداشت 17 ساله بودند و یکی هم 15 ساله بود. 4 نفر از این افراد از اهالی منطقه شیعه نشین قطیف هستند.

2- کسانی که حکم اولیه اعدام آنها از سوی دادگاه کیفری صادر شده است. این افراد 6 نفر هستند که یکی از آنان هنگام بازداشت 18 ساله بود. همه این افراد به جز یک نفر که اردنی است، از اهالی منطقه شیعه نشین قطیف هستند.

3- کسانی که دادستانی کل خواستار اعدام آنها شده و دادگاه کیفری درحال بررسی پروندۀ آنان است. این افراد 15 نفر و همگی از اهالی منطقه شیعه نشین قطیف هستند. 4 نفر از این افراد هنگام بازداشت 19 ساله و 2 نفر هم 18 ساله بودند.

4- کسانی که حکم اولیه اعدام آنها در مرحله فرجام خواهی رد شد، ولی دوباره حکم اعدام آنها صادر شده است و اکنون در انتظار نتیجه فرجام خواهی جدید هستند. 2 نفر در چنین وضعیتی قرار دارند که یکی از آنان فلسطینی و دیگری سعودی است.

سازمان سعودی اروپایی حقوق بشر، اسامی این 4 گروه از اعدامی عربستانی را منتشر کرد.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج