بوگاتی ویرون، قدرتمندتر و پرسروصداتر از همیشه
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
لایکو_1
سمپاشی امحا_1
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_3
سمپاشی امحا_3
لایکو_3
لایکو_4
سمپاشی امحا_4
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_4
لایکو_2
سمپاشی امحا_2
کتاب لند_2
اپیلاسیون نانا 2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۳۲۵۸۱
۰۵ مهر ۱۳۹۱ - ۱۶:۵۱
۱۵۰۶۷
نعره‌های وحشنتاک بوگاتی سخت دلربا است. وقتی پدال گاز این ابر ماشین 16 سیلندر که می‌تواند 200 1اسب بخار قدرت تولید کند را فشار می‌دهید انگار یک خرس خاکستری چند تنی را خشمگین می‌کنید! برترین ها: نعره‌های وحشنتاک بوگاتی سخت دلربا است. وقتی پدال گاز این ابر ماشین 16 سیلندر که می‌تواند 200 1اسب بخار قدرت تولید کند را فشار می‌دهید انگار یک خرس خاکستری چند تنی را خشمگین می‌کنید! با عوض کردن دنده‌ها انگار از این موتور توربوشارژ صدای خشمگین یک دیوانه در زنجیر به گوشتان می‌رسد! همه این صداها وقتی شنیدنی‌تر می‌شود که از 320 کیلومتر در ساعت بگذرید. انگار که پا به دنیای دیگری گذاشته باشید. "گرند اسپرت ویتس" آخرین نمونه بوگاتی ویرون است که این‌بار سرعت را در کنار لذت صدای کرکننده موتور به شما هدیه می‌کند.    این نیروگاه از کجا آمد؟

اگر بخواهیم پروژه کارخانه بوگاتی برای ساخت این ویرون جدید را به طور ساده و خلاصه مرور کنیم، باید بگوییم آن‌ها یک بوگاتی ویرون گرند اسپرت کانورتیبل را دوباره طراحی کرده‌اند و با تیونینگ از آن یک سوپر اسپرت دیگر ساخته‌اند. این ماشین اطلاعات فنی مشابهی با دیگر بوگاتی‌ها دارد اما آنقدر شگفت انگیز است که آدم از تکرار آن‌ها خسته نمی‌شود؛ 1 هزار و 200 اسب بخار توان از یک موتور 8 لیتری 16 سیلندر خورجینی. ماشین جدید کارخانه بوگاتی می‌تواند در دور موتورهای بین 3 هزار تا 5 هزار دور در دقیقه 1106 نیوتن‌متر نیروی گشتاوری تولید کند؛ و انصافا معنای واقعی سوپر اسپرت را به همه می‌فهماند. از آنجا که برای تولید نیروی بیشتر به سوخت و همینطور هوای بیشتری نیاز دارید، سیستم پمپ بنزین این ماشین هم دوباره طراحی شده است تا بتواند پاسخگوی موتور دیوانه این ماشین باشد!همه این نوآوری‌ها مدیون یکی از مهندسان کارخانه بوگاتی به نام جنز شولنبرگ است. ایده‌های او به ویرون قدرت می‌بخشد. شولنبرگ می‌گوید: "هوایی که بوگاتی ویرون جدید برای سوزاندن بنزین در یک ساعت مصرف می‌کند از کل هوایی که انسان در طول یک ماه تنفس می‌کند بیشتر است." این اعداد و ارقام کاملا واقعیت دارد چرا که اگر یک بوگاتی ویرون گرند اسپرت ویتس با دور موتور حداکثر، تخته گاز حرکت کند می‌تواند 4/26 گالن بنزین یعنی 100 لیتر را فقط در 8 دقیقه دود کند!   بررسی اصول آیرودینامیک

البته تفاوت‌هایی بین آنچه کارخانه بوگاتی بیرون می‌دهد و تعریف‌های متداولی که از یک سوپر اسپرت وجود دارد هست. با برداشتن سقف ویرون شکل حرکت هوا روی بدنه ماشین تغییر می‌کند که مهندسان بوگاتی سعی کردند.با اعمال اصلاحاتی شرایط آیرودینامیکی ماشین را بهبود دهند و از مقاومت هوا کم کنند. برای مثال اسپویلر عقب ماشین که وظیفه جهت دادن و منحرف کردن هوا را به عهده دارد به طور هوشمند می‌داند که سقف روی ماشین هست یا به عقب رفته است و با توجه به آن زاویه‌اش را تغییر می‌دهد. به این ترتیب در سرعت‌های بالا نیروی مورد نیازی که باید در پایین وجود داشته باشد تامین می‌شود.

   بدون سقفش کندتر است

البته با وجود همه این تدابیر باز هم بین حالتی که سقف وجود دارد و حالتی که بالای ماشین باز است تفاوت هست. در حالت بدون سقف سرعت را می‌توان تا نزدیک 411 کیلومتر در ساعت افزایش داد ولی در حالتی که سقف وجود ندارد این عدد 36 کیلومتر در ساعت کوچکتر است. تغییر دیگر در ویرون جدید انتقال محل گردش روغن خنک کننده دیفرانسیل عقب از سمت راست ماشین به زیر دیفیوزر عقب است. فنرهای گرند اسپرت ویتس هم به نسبت قبل کمی نرم شده‌اند تا کمی از سختی ماشین بکاهند. همانطور که شما هم می‌دانید ویتس بسیار سریع است. ولی تفاوتی که این ماشین با ویرون‌های قبل از خودش دارد افزایش چشمگیر شتابش است. بر اساس اعداد و ارقامی که بوگاتی درباره این ماشین منتشر کرده است صفر تا صد آن کمتر از 6/2 ثانیه است و این یعنی معجزه! به این ترتیب بوگاتی پاسخ منتقدانی که می‌گویند شتاب ماشین‌های این کارخانه در مقایسه با حداکثر سرعتش پایین است را می‌دهد. گفته‌اند این ماشین در شروع حرکت می‌تواند مسافتی بیش از 400 متر را در کمتر از 10 ثانیه طی کند. زمانی که برای رساندن سرعتش از صفر به 200 کیلومتر در ساعت نیاز دارد فقط 1/7 ثانیه است و در عرض 16 ثانیه به 300 کیلومتر در ساعت می‌رسد.   رقبا کجای جدول جا دارند؟

نیسان با مدل GT-R توانست زمان رسیدن به 160 کیلومتر در ساعت را شدیدا کاهش دهد ولی این‌طور که معلوم است ویتس قرار است همه رقبا را با بی‌رحمی جا بگذارد. در واقع عددهایی که بوگاتی در شتاب به آن رسیده است رکوردهایی است که پورشه 911 و کوروت به جای گذاشته‌اند و حالا بوگاتی هم مانند آن‌ها با دنده سه از صد کیلومتر در ساعت می‌گذرد. ولی فراموش نکنید که بوگاتی 2 تن وزن دارد و این مانند آن است که در دوی ماراتن یک دونده 120 کیلویی پا به پای قهرمانان دنیا بدود!   یک، دو، سه پرواز

واقعا باید گفت که ویتس درک انسان را از دنیا عوض می‌کند! وقتی با ماشین در جاده حرکت می‌کنید لحظه‌ای به کنار جاده نگاه کنید و بعد سرتان را به جلو بچرخانید و افق را ببینید؛ ماشینی با پوشش فیبرکربن با همین سرعت از کنار شما رد می‌شود و به سرعت ناپدید می‌شود. کافی است بشمارید: یک! دو! سه! بوگاتی شما را به 57 کیلومتر در ساعت، 148 کیلومتر در ساعت و 200 کیلومتر در ساعت می‌رساند. در میان دیگر ماشین‌ها می‌تواند مانند ذره بیگانه‌ای از مکان و زمان از همه عبور کند.کنترل بوگاتی نقطه ضعفش بود که آن هم در مدل‌های جدیدتر تا حد زیادی بهبود یافته است. در سرعت هم که حرفی برای گفتن نمی‌ماند، فقط کافی است کمی در مصرف بنزین دست و دلباز باشید و بگذارید این ماشین گرسنه تا می‌خواهد بنزین بسوزاند؛ آن وقت است که می‌توانید مطمئن باشید به اوج لذت رانندگی رسیده‌اید و در جاده هیچ کس همتای شما نخواهد بود. دلیلی بر خرابی آسفالت‌ها

در سرعت‌های معمولی، در حین حرکت در شهر یا اتوبان‌هایی که سرعت مجاز در آن‌ها محدود است هم بوگاتی همان سواری را به شما می‌دهد که ماشین خوش‌دستی مثل GT-R  ارائه می‌دهد، به همان نرمی است با این تفاوت که می‌دانید اگر پدال زیر پایتان را فشار بدهید در یک لحظه بوگاتی آسفالت را می‌کند! ویرون 7 دنده دارد که به صورت اتوماتیک- دستی تعویض می‌شوند. سیستم کلاچش هم دوبل است. این سیستم کامل را کارخانه فنی مهندسی ریکاردو در انگلستان برای آن ها طراحی کرده است و واقعا روی ویرون خوش نشسته است. 

  فقط سرعت نیست

طراحی سیستم پیشران و تعلیق‌اش واقعا هارمونی مثال زدنی دارد. در حین اینکه شتاب می‌گیرید و خواهان سرعت بیشتر هستید مانند بسیاری دیگر از ماشین‌ها در حالی که دندان‌هایتان را روی هم فشار می‌دهید احساس نمی‌کنید با آن کشتی می‌گیرید و کلافه نیستید. در عین حال هم وقتی با آن آهسته رانندگی می‌کنید آرامش دارید و حس از دست دادن توانایی‌های ماشین به شما دست نمی‌دهد. می‌توانید در حالی که سقف را کنار زده‌اید بیش از 300 کیلومتر در ساعت سرعت بروید بدون اینکه حالت موهایتان بهم بریزد.  راحتی ماشین واقعا بی‌نظیر است. سیستم تهویه‌اش معرکه است و در هر فصلی درون ماشین را بهار می‌کند. خیلی‌ها معتقدند بوگاتی ویرون ماشینی است که فقط سرعت می‌رود و به هیچ درد دیگری نمی‌خورد ولی این واقعا بی‌انصافی است. حداقل می‌شود گفت در طول زمان و با بیرون دادن مدل‌های مختلف و با پیشرفت‌هایی که اتفاق افتاد بوگاتی خلاف این را ثابت کرد. حالا ویتس را می‌شود گل سرسبد همه بوگاتی‌ها دانست.

  رکورددار بوگاتی‌ ویرون

پیر آنری رافانل، یکی از قهرمان‌های بازنشسته دنیای رانندگی که راننده رسمی تست کننده ماشین‌های بوگاتی است می‌گوید: تنها چیزی که ویرون را از گذشتن از مرز 435 کیلومتر در ساعت باز می‌دارد لاستیک‌هایش است. رافانل که توانست در ماه جولای سال 2010 در پیست بوگاتی با سوپر اسپورت این کارخانه به رکورد 431 کیلومتر در ساعت دست پیدا کند می‌گوید: "اطمینان دارم اگر فکری برای لاستیک‌های این ماشین بکنند راحت می‌شود تا 440 کیلومتر در ساعت با آن رفت. باید لاستیک‌هایش را سبک‌تر و تیزتر بسازند." مهندسان کارخانه فولکس واگن نوع جدیدی از لاستیک و رینگ برای این ماشین حیرت‌انگیز طراحی کرده‌اند که شاید رافانل بتواند با آن ها به آرزویش برسد. فعلا این اختراع تازه در مرحله تولید و آزمایش است. یک دست از این لاستیک‌ها 70 هزار دلار قیمت دارد! ‌البته لاستیک‌های معمولی بوگاتی هم چندان ارزان نیستند و 42 هزار دلار می‌ارزند. البته برای ماشینی که 5/2 میلیون دلار می‌ارزد اینها رقمی حساب نمی‌شود!
انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
23:45 - 1391/07/05
خدااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا
Iran, Islamic Republic of
20:39 - 1391/07/07
خدایا میشه 1 روز سوارش بشم!!!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
15:44 - 1391/07/10
کاش جای اون کسی بودم که اولین بار این ماشینو سوار شد!!
خداااای من!!!؟
United States
00:50 - 1391/07/20
اين ديگه اخر عشق سوپر اسپرته
Iran, Islamic Republic of
02:03 - 1391/09/17
salam mamnun.agha man hesab kardam 150 kilimetro too 20 daghighe tey mikone yani masafati hududan az tehran ta ghazvini 20 min mire
vay bavar nakardaniye .vali khoshhal bashim az inke 30 sale motore pejot ru tamamiye otaghaye mokhtalef darim test mikonim ke shayad ma ham pishraft konim!!!!!
Iran, Islamic Republic of
15:17 - 1391/11/15
کی گفته این سریع ترین هستش من خودم با پیکان عموم 560 کیلومتر در ساعت رفتم شما ها دارین چی میگین...
Iran, Islamic Republic of
10:53 - 1392/07/28
من موندم چطوریه که صفر تا صدو تو کمتر از 6.2 ثانیه میره و زمانی که برای رسیدن از صفر به 200 کیلومتر بر ساعت نیاز داره فقط 107 ثانیه هستش؟؟؟؟؟؟عجیبا غریبا!!!!!!!!!!!!!!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
استخدام_1
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_1
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
بهمن پور_داخلی3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
شیرآلات زمانی_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
بهمن پور_داخلی4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
بهمن پور_داخلی2
استخدام_2
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
کیان برنا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
ایرانیان-فوتراصلی222
کیان برنا_فوتر
فنی آتل_فوتر
شفا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران باغ بهشت _فوتر
رستوران پارسیان_فوتر