تعهد ظریف به اجرای منویات رهبر انقلاب
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر ولدخانی_1
دکتر ولدخانی_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_3
دکتر ولدخانی_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_4
دکتر ولدخانی_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر استرکی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۳۲۵۸۲۱
۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۳
۹۶۰۳
وزیر امور خارجه با اشاره به این كه رهبر معظم انقلاب نقش برجسته‌ای در سیاستگذاری خارجی كشور برعهده دارند، گفت: من ملتزم به دستورات ایشان بوده و تا زمانی كه در این مسئولیت هستم، مهم‌ترین اصل برایم اجرای منویات مقام معظم رهبری خواهد بود.
خبرگزاری ایرنا: وزیر امور خارجه با اشاره به این كه رهبر معظم انقلاب نقش برجسته‌ای در سیاستگذاری خارجی كشور برعهده دارند، گفت: من ملتزم به دستورات ایشان بوده و تا زمانی كه در این مسئولیت هستم، مهم‌ترین اصل برایم اجرای منویات مقام معظم رهبری خواهد بود.

محمدجواد ظریف صبح شنبه در همایش فرآیند قانون‌گذاری - الزامات و راهكارها كه با حضور منتخبین مجلس دهم برگزار شد، گفت: باور ما بر اساس قانون اساسی است. سیاست خارجی موضوعی فراجناحی و ملی است و دید ما نسبت به اقدامات در سیاست خارجی بر اساس ضرورت تعامل سازنده و عزتمند با جهان است.

وزیر امور خارجه اظهار داشت: اصل این است كه سیاست خارجی باید برای پیشبرد منافع ملی و اهداف نظام جمهوری اسلامی تدوین شود. به همین دلیل سكاندار سیاست خارجی شخص مقام معظم رهبری هستند و نقش برجسته ایشان در سیاست خارجی كاملا مشهود است.

وی ادامه داد: ما در سیاست خارجی خود را ملتزم به دستورات ایشان می‌دانیم و تا زمانی كه در این مسئولیت باشم ، مهم‌ترین اصل برای ما اجرای منویات مقام معظم رهبری خواهد بود.

* تقدیر از نقش برجسته رییس مجلس نهم در سیاست خارجی


وزیر امور خارجه با تاكید بر اینكه برای پیشبرد سیاست خارجه، همدلی و همفكری بین تمام قوا ضروری است، گفت: ما از نقش برجسته مجلس و رییس مجلس در پیشبرد اهداف سیاست خارجی در دوره نهم قدردانی می كنیم.

ظریف افزود: مجلس در كنار دولت این امكان را فراهم كرد كه در سیاست خارجی خصوصا در موضوع برجام كار را پیش ببریم.

وی در ادامه خطاب به منتخبان مجلس دهم اظهار داشت: از شما تقاضا داریم یار و یاور ما در اجرای سیاست های خارجی باشید، ما هم به شما اطمینان می دهیم در همه حوزه های سیاست خارجی مردم و نمایندگان مجلس را محرم خود بدانیم و با آنان مشورت كنیم.

رییس دستگاه دیپلماسی ادامه داد: در جهان كنونی قدرت از روش های مختلف قابل استفاده واقع شده است. امروز حضور مردم برای ما قدرت آفریده و از طریق نمایندگان و دیپلماسی پارلمانی می توانیم دموكراسی و مردمسالاری دینی را در صحنه به منحصه ظهور برسانیم.

ظریف اضافه كرد: با همكاری مجلس شورای اسلامی در زمینه دیپلماسی پارلمانی، گروه های دوستی، حضور فعال مجلس در صحنه های بین المللی و بین المجالس می توان گام های اساسی برداشت و در این راستا می توان از تخصص و كارشناسان وزارت امور خارجه استفاده كرد.

وی خاطرنشان كرد: استفاده از دیدگاه های نمایندگان در پیشبرد اهداف از اصول اساسی ما است و در این همفكری باید چندین نكته را مد نظر قرار دهیم.

وزیر امور خارجه با بیان اینكه همفكری ما برای ایجاد یك جبهه مستحكم جهت پیشبرد سیاست خارجی است، اضافه كرد: سیاست خارجی گرچه ممكن است محل تفاوت دیدگاه باشد اما چون در برابر خارجی ها حضور پیدا می كنیم، نیاز است با یك زبان محكم و استوار در برابر سیاست های زورمندانه و اشتباهات اساسی كه بسیاری از قدرت ها منطقه ای انجام می دهند یكپارچه بایستیم و مقاومت كنیم.

وزیر امور خارجه ادامه داد: زمانی كه در صحنه بین الملل حاضر می شویم باید حمایت یكپارچه همه اقشار ملت از سیاست خارجه را داشته باشیم. باید بدانیم اگر در صحنه بین الملل نكات را مطرح می كنیم، آن نكات نباید دستاویز اختلافات داخلی باشد و باید با نگرش بین المللی به آن توجه كنیم.

وزیر امور خارجه گفت: اولویت جدی ما در روزها و ماه های آینده، تضمین اجرای صحیح برجام توسط غربی ها و سایر طرف های برجام است.

وی با اشاره به امنیت در منطقه پیرامونی و تضمین مقابله هماهنگ با خطر بسیار جدی افراط و تروریسم گفت: خطر تروریسم امروز تمام این منطقه را به خود مشغول كرده است و هر روز خبرهای نگران كننده ای می شنویم خبرهایی كه اگر حكام منطقه به آن توجه كنند خواهند دید خود بیش از هر كسی در معرض این خطرها هستند.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
سفیر بار ساقدوش_1
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
سفیر بار ساقدوش_3
سفیر بار ساقدوش_4
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
سفیر بار ساقدوش_2
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
شفا_فوترموبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_تزریق چربی
شفا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کیان برنا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
فنی آتل_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
دکتر عارفی - فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
تدبیرکالا_فوتر