اعتراض به عرضه قرص برنج در بازار
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
ادیب_1
لاله زار مال_3
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
ادیب_4
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۳۲۸۵۳۵
۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۸
۶۸۰۴
یک روانشناس بالینی اظهار داشت: عرضه قرص برنج در بازارهای داخلی باید بسیار محدود و کنترل شده باشد؛ چرا که در صورت مصرف عمدی یا سهوی این قرص از سوی افراد، احتمال مرگ شان بسیار بالا است.
خبرگزاری مهر: یک روانشناس بالینی اظهار داشت: عرضه قرص برنج در بازارهای داخلی باید بسیار محدود و کنترل شده باشد؛ چرا که در صورت مصرف عمدی یا سهوی این قرص از سوی افراد، احتمال مرگ شان بسیار بالا است.

دکتر سعید صفری با بیان اینکه قرص برنج دارای دو مدل ترکیبی گیاهی و صنعتی است، گفت: آن دسته از قرص برنج که دارای ترکیب فسفید آلومینیوم بوده و مصارف خانگی نیز ندارد، بسیار خطرناک است و مسیر زندگی افرادی که به هر دلیل آن را مصرف کنند را به بیراهه و در نهایت به لبه پرتگاه مرگ می کشاند.

وی در ادامه از مرگ صدها نفر طی سالهای اخیر بر اثر مسمومیت ناشی از مصرف قرص برنج صنعتی خبر داد و  افزود: گرچه هرگونه توزیع قرص برنج صنعتی در عطاری ها ممنوع بوده و پیگیرد قانونی را به همراه خواهد داشت اما باید بدانیم که حتی تماس با این قرص عوارض خطرناک قلبی و ریوی را به همراه خواهد داشت و در صورت مصرف نیز مرگی سخت را به همراه دارد.
 
این عضو جامعه پزشکی کشور با بیان اینکه متاسفانه جوانان و نوجوانان به جای برخورد واقع بینانه با مسائل و مشکلات زندگی، بعضاً به دنبال روش های ناشیانه و غیر منطقی برای رهایی از مشکلات می روند، خاطرنشان کرد: باید فرهنگ مشاوره و استفاده از خدمات روانشناسی در کشور نهادینه شود تا کسانی که به مشکلات روحی و روانی مبتلا می شوند، گزینه خودکشی را روی میز قرار ندهند.

دکتر صفری از اختلالات دستگاه گوارش، آسیب های قلبی و عروقی، مشکلات ریوی، نارسایی کبدی و کلیوی، تشنج و کما به عنوان عوارض ناشی از مسمومیت با قرص برنج صنعتی یاد کرد و ادامه داد: علائم و عوارض این مسمومیت تا ۱۵ دقیقه در فرد بیمار ظاهر می شود و در نهایت طی ۷۲ ساعت فرد را به کام مرگ می کشاند و متاسفانه سالانه دهها نفر در اقصی نقاط کشور قربانی قرص برنج صنعتی می شوند.

این روانشناس بالینی در ادامه با تاکید بر اینکه مشاهده می شود برخی افراد برای اقدام به خودکشی نسبت به استفاده از قرص برنج صنعتی اقدام می کنند که در این صورت، احتمال برگرداندن مصرف کننده به زندگی بسیار سخت و حتی نشدنی است، تصریح کرد: انتظار می رود مسئولان امر فضا را به گونه ای مدیریت کنند که دسترسی افراد معمولی به این قرص بسیار محدود شود تا جوانان در صورت مواجهه با مشکلات ریز و درشت زندگی، بلافاصله سراغ این روش خطرناک نروند.

به گفته وی، از آنجا که حتی استنشاق قرص برنج صنعتی دارای تبعات و آسیب های بسیار سنگینی است، باید تولید این محصول را به کلی متوقف کرد و از برنج های تراریخته به منظور آفت کُشی انبارهای نگهداری برنج و حبوبات استفاده کرد؛ چرا که تجربه ثابت کرده قرص برنج به مرور زمان در حال تبدیل شدن به یکی از ابزارهای خودکشی است.

این عضو جامعه روانپزشکی کشور همچنین گفت: این قرص به دلیل داشتن ترکیب خطرناکی از فسفیدها در صورت مصرف خوراکی یا بوییدن، توسط انسان موجب ایجاد عوارض حاد گوناگون و در نهایت مرگ سریع و زجرآور می‌شود. به همین دلیل امروزه یکی از عوامل خودکشی خوردن این قرص است.

صفری در پایان اظهار امیدواری کرد؛ جوانان و نوجوانان در مسیر زندگی از اصل مشورت غافل نشده و در صورت برخورد با چالش ها و مشکلات، ضمن پیشه کردن صبر و تحمل و شکیبایی، از دست زدن به اقداماتی که پایان و حاصلی جز پشیمانی به همراه ندارد، اکیداً خودداری کنند. همچنین در صورت نیاز به روان درمانی و مطرح کردن مشکلات و عقده های درونی خویش، برای مراجعه به روانپزشک حتی لحظه ای درنگ نکنند.

یادآور می شود بر اساس اطلاعات موجود در منابع اینترنتی، قرص برنج، فسفید آمونیوم یا فسفید کلسیم یا روی به وزن سه گرم است. این قرص بوی سیر یا ماهی گندیده می‌دهد و ترکیبی خطرناک از فسفیدها است که به عنوان یک حشره‌کش برای جلوگیری از آلودگی و آفت‌زدگی برنج انبار شده، غلات و خوراک دام استفاده می‌شود.

مرگ بر اثر مصرف قرص برنج مرگی دردناک است و فرد عطش زیادی دارد و در این مرگ فرد تا زنده است، هوشیار و بیدار بوده و سوزش شدیدی در بدن خود احساس می‌کند. این قرص ظرف سه تا چهار ساعت سیستم تنفسی و قلب را دچار مشکل می‌کند و فرد در اثر مرگی زجرآور خواهد مرد.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
شرکت هوش و دانش سپهر_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
شرکت هوش و دانش سپهر_3
سفیر بار ساقدوش_3
سفیر بار ساقدوش_4
شرکت هوش و دانش سپهر_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
شرکت هوش و دانش سپهر_2
دکتر صالحی_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
تنورستان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
دندانپزشکی تاج _ فوترموبایل2
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت _فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
تنورستان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
پارسیان طب - فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
کلینیک النا_فوتر
فنی آتل_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
روشا فارمسی_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
دندانپزشکی تاج _ فوتر2
نیکان فارمدمهر_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
اورانوس_فوتر2
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی ثمین_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
دکتر صالحی_فوتر