مراکز تئاتری که امیدی به افتتاحش نیست
۳۳۱۸۲۵
۰۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۱
۵۲۴۵
با وجود وعده‌های مکرر سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران بر افتتاح مجموعه‌های تئاتری صبا و خاوران اما هنوز این دو مجموعه بلاتکلیف و نیمه کاره رها شده است.
باشگاه خبرنگاران جوان:  با وجود وعده‌های مکرر سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران بر افتتاح مجموعه‌های تئاتری صبا و خاوران اما هنوز این دو مجموعه بلاتکلیف و نیمه کاره رها شده است.

مراکز تئاتری که امیدی به افتتاحش نیست

 از مدت‌ها قبل گفته می‌شد که سالن‌های  مرکز تئاتر صبا و خاوران یا حداقل بخشی از آن‌ها، آماده‌ بهره‌برداری هستند. وقتی  اختتامیه تئاتر اردیبهشت در مرکز خاوران برگزار شد و برای صبا هم دو نمایش  مشخص شده بود که شروع کننده‌ کار این مجموعه باشند؛ اما در روز افتتاح اعلام  کردند که برنامه لغو شده و مشخص هم نشد که این دو مجموعه بالاخره چه موقع افتتاح می‌شود.

البته سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران هم بارها بر افتتاح این دو مجموعه تئاتری وعده کردند به گونه‌ای که در نشست خبری ‌25 فروردین با اهالی رسانه عنوان کردند در دو پردیس «صبا» و «خاوران» باید حداقل ۲۰ روز از ماه نمایش داشته باشیم یعنی روزی چهار تا پنج نمایش در روز. حالا مدت هاست که از این وعده گذشته اما هنوز صدای تئاتر از این دو مجموعه درنیامده و هنرمندان هم همچنان در انتظار افتتاح هستند.

اما نکته قابل توجه آن است که شهرداری تهران زمانی که اراده کرد نمایشگاه کتاب را در شهر آفتاب برگزار کند با همه مشکلات و کم و کاستی به سرعت آنجا را آماده کردند اما حالا سالهاست که دو مجموعه تئاتری صبا و خاوران افتتاح نشدند و این در حالی است که تقریبا نیمی از بخش های عمرانی این دو مجموعه آماده شده است.

اما دلایل تعویق در افتتاح این دو مرکز تئاتری؛ پردیس تئاتر خاوران تنها به دلیل اختلاف میان اداره برق منطقه 15 تهران و شهرداری این مجموعه بلااستفاده مانده و مجموعه صبا هم که عملیات عمرانی‌ آن بعد از 12 سال هنوز به پایان نرسیده است.

شهرام کرمی مدیر مرکز هنرهای نمایشی شهرداری و مدیر پروژه‌های خاوران و صبا در گفتگو با خبرنگار تئاتر باشگاه خبرنگاران در خصوص آخرین وضعیت این دو مجموعه باز هم ابراز امیدواری کرد و اظهار داشت: هنوز مراحل ساخت و ساز به پایان نرسیده اما امیدواریم تا پایان سال تکمیل شود. در مورد مرکز نمایشی خاوران نیز انشعاباتش وصل نیست یعنی سیستم تهویه و برق ندارد به همین خاطر تا امکانات زیرساختش فراهم نشود آن را افتتاح نمی کنیم.

وی ادامه داد: من به صورت هفتگی از این مجموعه‌ها بازدید می‌کنم در واقع دلیل عمده‌ای که من را مدیر این پروژه‌ها کردند آن بود که این مراکز را زودتر به پایان برسانیم.

کرمی در پاسخ به اینکه این مراکز حالا زیر نظر کدام بخش است، بیان کرد: هنوز این مراکز در اختیار شرکت توسعه فضاهای فرهنگی است و تا زمانی که آماده نشود تحویل سازمان فرهنگی هنری شهرداری نمی‌دهند. البته به مدت یکسال مرکز نمایشی صبا در اختیار معاونت اجتماعی شهرداری بود تا آن را فعال کنند که متاسفانه فعال نشد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج