خلافکاران اینترنتی کجا قرار می گذارند؟
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر استرکی_1
دکتر ولدخانی_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر ولدخانی_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_3
دکتر ولدخانی_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 2
دکتر استرکی_2
دکتر ولدخانی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۳۳۴۲۱۶
۰۱ تير ۱۳۹۵ - ۰۸:۰۰
۷۰۴۷
بخشی از شبکه جهانی اینترنت فقط توسط نرم افزارهایی خاص قابل دسترسی است که پس از مرتبط شدن به وسیله آن نرم افزار، مرورگر خواهد توانست به اطلاعات وب سایت مورد نظر دسترسی داشته باشد.
روزنامه هفت صبح: بخشی از شبکه جهانی اینترنت فقط توسط نرم افزارهایی خاص قابل دسترسی است که پس از مرتبط شدن به وسیله آن نرم افزار، مرورگر خواهد توانست به اطلاعات وب سایت مورد نظر دسترسی داشته باشد. چنین بخش هایی از اینترنت که از گزند موتورهای جستجو پنهان هستند و فقط دسترسی های بسیار خاص به آنها ممکن است، شبکه های تاریک نامیده می شوند. به نظر می رسد در شبکه جهانی اینترنت هم هر چیزی ممکن است.

 وب سایت هایی از دید موتورهای جستجو پنهان شده اند و فقط با وارد کردن مستقیم آدرس قابل دسترسی هستند. در این فروشگاه های مجازی خاص عموما محصولات غیرقانونی مانند مواد مخدر و سلاح گرم به فروش می رسد؛ پرداخت به وسیله بیت کوین های رمزگذاری شده و غیرقابل ردگیری صورت می گیرد. حتی وب سایت هایی برای استخدام تروریست کشف شده که می توانید با پرداخت مبلغی، قاتلی را اجیر کرده و از شر دشمن تان خلاص شوید.

خلافکاران اینترنتی کجا قرار می گذارند؟

از آنجا که ماهیت شبکه تاریک به مخفی بودن آن است این شبکه ها به مامنی امن برای گروه هایی که باید از دید حکومت و قانون مخفی بمانند تبدیل شده است. از طرفی افشاگران اطلاعات نیز از این شبکه برای ارتباط با روزنامه نگاران استفاده می کنند و گروه های مافیایی و تروریست ها و جنایتکاران، ارتباطات خود را در این شبکه پوشش می دهند.

1- راه های مختلفی برای دسترسی به شبکه تاریک وجود دارد که معمول ترین آنها استفاده از «تور» و «آی 2 پی» است. استفاده از این نرم افزارها به راحتی یک دانلود و نصب ساده است. شبکه تور با عبور دادن اطلاعات از میان شبکه ای چندین لایه و رمزگذاری اطلاعات به شیوه ای که فقط کامپیوتر مقصد توان دسترسی به آن را داشته باشد، راهی امن برای ارتباط مخفیانه در شبکه اینترنت فراهم کرده است.

به جای آدرس های معمول، تور از آدرس های «آنین» استفاده می کند که محتوای حفاظت شده ای دارد. حتی موتورهای جستجو مانند بینگ و داک داک گو خدمات ویژه ای برای فرستادن آدرس های شبکه تور ارائه می کنند. خدمات در شبکه تاریک بدون رد و بدل شدن پول هیچ گاه تا این حد جذابیت پیدا نمی کرد و این همان چیزی است که بیت کوین برای آن ساخته شده است. مطالعات جدید محاسبه کرده اند که هر سال حدود 100 میلیون دلار آمریکا در این شبکه صرف معامله مواد مخدر می شود و تمام این مبالغ به وسیله بیت کوین پرداخت می شود.

2- ردگیر بیت کوین به علت استفاده از سرویس های مختلف و در هم آمیخته بسیار سخت است و شبکه هایی مانند «بیت کوین لاندری» به صورت موثری می توانند از این پرداخت های غیرقابل ردیابی پشتیبانی کنند. سازندگان تور و سازمان هایی مانند بنیاد رمزنگاری الکترونیک چنین استدلال می کنند که کاربران اصلی این شبکه ها افرادی اند که فقط درباره حفظ حریم شخصی خود نگران هستند، از جمله افرادی که از این ارتباطات استفاده می کنند، روزنامه نگاران و افشاگرانی مانند ادوارد اسنودن را می توان نام برد.

با این حال حتی با نگاهی گذرا در ویکی های شبکه های تاریک متوجه خواهید شد که بیشتر فعالیت وب سایت ها در این عرصه فعالیت های غیرقانونی است. بسیاری از این وب سایت ها کلاهبردار هستند. بنابراین مشخص نیست که خرید اسلحه، گذرنامه جعلی و استخدام هکرها در این شبکه چقدر راحت انجام می شود اما کاملا مشخص است که چنین خدماتی در شبکه تاریک انجام می شود. اعمال قانون در این سطح از اینترنت بسیار مشکل است.

خلافکاران اینترنتی کجا قرار می گذارند؟

 با این حال عملیات های موفق زیادی در شناسایی خلافکاران و براندازی شبکه های غیرقانونی فعال در شبکه تاریک انجام شده است. معروف ترین این عملیات ها، دستگیری راس اولبریخت بود، فردی که پشت بازار معاملات مواد مخدر که به نام جاده ابریشم شناخته می شود قرار داشت.

3- اخیرا پلیس فدرال ایالات متحده دو کاربر یک وب سایت سوءاستفاده از کودکان را در شبکه تاریک دستگیر کرده است. مراجع قانونی از طیف وسیعی از تکنیک ها برای به دست آوردن آدرس اینترنتی واقعی افرادی که در شبکه هایی مانند «تور» فعال هستند استفاده می کنند. نمونه مشابه شبکه تاریک در ایران نیز فعال هستند به هیچ وجه چنین راه عجیبی را برای دسترسی کاربران مورد استفاده قرار نمی دهند.

 پلیس سایبری نیز طی سال های اخیر بارها با وب سایت هایی که اقدام به خرید و فروش مواد مخدر می کنند، برخورد کرده اما همچنان این دسته از وب سایت ها به تازگی راه خود را به شبکه های اجتماعی مختلف همچون فیسبوک و اینستاگرام نیز باز کرده اند. نکته قابل توجه این است که ابزارهای مورد استفاده برای کاربرهای خارجی در ایران به عنوان راه هایی برای دور زدن فیلترینگ مورد استفاده قرار می گیرد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
سفیر بار ساقدوش_1
استخدام_3
سفیر بار ساقدوش_3
شیرآلات زمانی_3
سفیر بار ساقدوش_4
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
سفیر بار ساقدوش_2
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران باغ بهشت _فوتر
فنی آتل_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
تدبیرکالا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
شفا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
کیان برنا_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی ادیب_فوتر