80 درصد سارقان معتاد هستند
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
سمپاشی امحا_1
کتاب لند_1
لایکو_1
کتاب لند_3
سمپاشی امحا_3
اپیلاسیون نانا 3
لایکو_3
لایکو_4
سمپاشی امحا_4
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_2
لایکو_2
اپیلاسیون نانا 2
سمپاشی امحا_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۳۳۴۸۳۲
۱۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۴
۵۱۰۲
رئیس سازمان زندانها از شناسایی ۱۷۹ زندانی مبتلا به ویروس HIV در زندانهای استان تهران خبر داد و گفت: ۸۰ درصد سارقانی که وارد زندان می‌شوند، معتاد هستند.
خبرگزاری تسنیم: اصغر جهانگیر رئیس سازمان زندانها در بدو بازدید رئیس قوه قضائیه و مسئولان عالی قضایی از زندان بزرگ تهران در نخستین روز بازدید آیت‌الله آملی لاریجانی از محاکم قضایی و سازمانهای تابعه قوه قضائیه در تهران به بیان گزارش عملکردی از زندانهای تهران پرداخت و گفت: در حال حاضر 32 هزار و 277 زندانی در تهران داریم و طبق آمارهای موجود مواد مخدر، سرقت، و جرائم علیه اشخاص سه جرم اول استان تهران است.

رئیس سازمان زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی افزود: از مجموع زندانیان استان تهران 14 هزار نفر محکومان مواد مخدر، 9500 نفر سارق، و 2400 نفر نیز جرائم علیه اشخاص هستند.

جهانگیر با بیان اینکه از تعداد کل زندانیان استان تهران 20 هزار و 297 نفر محکوم و 10 هزار و 802 نفر متهم هستند، گفت: از این تعداد متهمان دارای قرار دیه‌ای یک هزار و 798 نفر و میزان اعزام به مراجع قضایی روزانه بین 200 تا 230 مورد است.

وی با بیان اینکه عملیات احداث زندان تهران بزرگ در سال 1380 آغاز شد، افزود: این زندان در زمینی به مساحت 100 هکتار ساخته شده است که در سال 91،  50 درصد آن به بهره‌برداری رسید.

جهانگیر اضافه کرد: زندان شماره یک ندامتگاه تهران بزرگ 2 هزار نفر ظرفیت دارد که هم اکنون 2800 نفر سارق در آن نگهداری می‌شوند. زندان شماره دو این ندامتگاه نیز 500 نفر ظرفیت دارد اما بیش از یک هزار و 100 نفر محکومان کلاهبرداری در آن نگهداری می‌شوند.

وی ادامه داد: زندان شماره 3 نیز به قرنطینه اختصاص دارد که ظرفیت آن 500 نفر است اما بیش از 1700 نفر موجودی دارد. در زندان شماره 4 نیز با 2 هزار نفر ظرفیت هم اکنون 3300 نفر محکومان مرتکب با جرائم سرقت نگهداری می‌شوند.

جهانگیر کل سارقان زندان تهران بزرگ را 8 هزار نفر عنوان کرد و گفت: 3 هزار نفر از این تعداد زیر 30 سال سن دارند و اکثرا نیز سارقان خرد محسوب می‌شوند.

به گفته وی از مجموع 8 هزار زندانی مرتبط با سرقت 4 هزار و 900 نفر محکوم و 3100 نفر نیز متهم هستند.

رئیس سازمان زندانها ادامه داد: 212 نفر زندانی بازداشت موقت در تهران وجود دارد که میانگین ماندگاری آنها در زندان بالای 340 روز است. همچنین 2800 نفر زندانی وثیقه‌ای وجود دارد که میانگین ماندگاری آنها نیز 189 روز است.

جهانگیر پرسنل زندانهای استان تهران را 2713 نفر خواند و گفت: از این تعداد 492 نفر در زندان تهران بزرگ مشغولند و تقریبا 1200 پست خالی معادل 30 درصد پست‌ها در زندان تهران بزرگ بلاتصدی است.

وی در ادامه به اقدامات بهداشتی و درمانی انجام شده در سطح زندانهای استان تهران در سال 94 اشاره کرد و گفت: بیش از 40 هزار بسته بهداشتی در زندانهای استان در سال گذشته توزیع کردیم و بیش از 140 هزار نفر از زندانیان نیز مورد واکسیناسیون قرار گرفتند. همچنین بیش از 60 هزار پرونده بهداشتی در سال گذشته برای زندانیان تشکیل شده است و 23 هزار مورد بیماریابی در مرحله قرنطینه در سال گذشته داشتیم.

رئیس سازمان زندانها تعداد ویزیت‌های انجام شده در سال گذشته توسط پزشک عمومی را 230 هزار مورد، متخصصین عفونی 7600 مورد و متخصصان داخلی را 5 هزار و 300 مورد اعلام کرد و گفت: همچنین در سال گذشته 2706 مورد خودزنی یا دیگرزنی در زندانهای استان تهران داشتیم که از این تعداد 1706 نفر در بهداری داخل زندان یا بیمارستانهای خارج از زندان بستری شدند. البته تلاش کردیم که این آمار کاهش یابد اما با توجه به ازدحام جمعیت در زندانها این کار قدری مشکل است.

جهانگیر همچنین از صدور 230 هزار مورد نسخه دارویی برای زندانیان استان تهران در سال گذشته خبر داد و گفت: در سال گذشتته 209 نفر فوتی، در سطح زندانهای استان داشتیم که از این تعداد 57 نفر داخل بند، 48 نفر بهداری زندان، 4 نفر در مسیر اعزام به بیمارستان و 120 نفر در بیمارستانهای خارج از زندان فوت کردند.

وی با بیان اینکه 80 درصد سارقانی که وارد زندان می‌شوند معتادند، گفت:‌ یکی از دلایل بالا رفتن آمار فوتی‌ها در زندان به خاطر اعتیاد محکومان است که البته در سال گذشته در سطح زندانهای استان تهران 3528 مورد درمان با متادون و 2982 مورد نیز ترک اعتیاد داشتیم.

جهانگیر همچنین از شناسایی 46 زندانی مبتلا به سل و 475 زندانی مبتلا به هپاتیت در سال گذشته در زندانهای تهران خبر داد و گفت: همچنین 179 مورد ابتلای به HIV (ایدز) در سال گذشته شناسایی کردیم که از این تعداد 73 مورد مربوط به زندان تهران بزرگ بوده است.

پس از ارئه گزارش عملکرد زندانهای استان تهران توسط رئیس سازمان زندانها، آیت‌الله آمالی لاریجانی رئیس قوه قضائیه به همراه غلامحسین محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضائیه و حجةالاسلام محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور از تعدادی از بندهای زندان تهران بزرگ بازدید کردند و از نزدیک در جریا ن مشکلات کمبودها و کاستی‌های این ندامتگاه مددجویان قرار گرفتند.
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
20:17 - 1395/03/10
پسرم پلیس پیشگیری است و بنابر تجربه اش می گوید معتادی سرقت می کند که هنوز جانی در بدن دارد معتادهای بیجون چنین کاری نمی کنند در توانشان نیست بلکه پلاستیک و شیشه و ضایعات را فروشند و یا دست به گدایی می زنند .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
بهمن پور_داخلی4
استخدام_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
شیرآلات زمانی_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
بهمن پور_داخلی2
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
شفا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
کیان برنا_فوتر
فنی آتل_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر