همه حاشیه های محاسبه نرخ دیه
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
ادیب_1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
ادیب_3
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_4
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
ادیب_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۳۳۵۸
۳۱ خرداد ۱۳۹۰ - ۱۲:۳۶
۲۰۴۵۶
نقره جایگزین طلا
دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران با اعلام اینکه ملاک قراردادن نقره در محاسبات نرخ دیه، حباب بازار سکه طلا را از بین می‌برد، گفت: پیشنهادات غیر رسمی به بانک مرکزی برای ضرب سکه نقره ارائه شده است.
غلامرضا تاجگردون در جمع خبرنگاران در پاسخ به سئوال در مورد جایگزیی نقره به جای شتر برای پرداخت دیه براساس پیشنهاد سندیکای بیمه گران ایران گفت: بر اساس آمارها بازار تقاضای سکه طلا یک میلیارد دلار و بازار پرداخت خسارت ناشی از دیه 2.5 میلیارد دلار است و همچنین به دلیل بالا بودن نرخ سکه طلا نمی توان آن را مبنای تعیین نرخ دیه قرار داد.

دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران اظهار داشت: از آنجا که پول رایج باید مبنای تعیین نرخ دیه قرار گیرد و نقره پول رایج کشور نیست، پیشنهادات غیر رسمی به بانک مرکزی برای بررسی این امر ارائه شده که این بانک نیز باید اقدام به ضرب سکه نقره کند تا بتوان نرخ دیه را بر اساس آن تعیین کرد.

وی اظهار داشت: شتر کمترین قیمت را دارد و به همین دلیل برای تعیین نرخ دیه مورد استناد بوده اما سکه طلا ، ‌نقره و حوله یمانی از سالها پیش دیگر مبنای برای تعیین نرخ دیه نیستند.

تاجگردون با بیان اینکه شرکت‌های بیمه اخذ یارانه از دولت را راهکار مناسبی نمی دانند، ‌گفت: پرداخت یارانه به این صنعت منجر به کاهش کارآی این بخش می شود.

وی با انتقاد از ارائه یارانه به شرکت‌های بیمه برای جبران هزینه‌های پرداخت خسارت، اظهار داشت: صنعت بیمه و شرکت بیمه اخذ یارانه از دولت را قبول ندارد چرا که یارانه با ورود خود به شرکت‌های بیمه، مشکلات عمده‌ای را برای سیستم آنها به وجود خواهد آورد.

دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران به مکانیزم‌هایی برای محقق شدن این امر اشاره کرد و افزود: به عنوان نمونه وجوهی که بیمه‌گذاران به شرکت‌های بیمه پرداخت و از جانب شرکت‌ها به دولت ارائه می‌دهند، مانند نیروی انتظامی، صندوق تأمین خسارت بدنی و یا وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی حذف آنان از جانب دولت می‌توان اقدام مؤثری در رفع مشکل بیمه‌گذاران صورت داد.

وی به دولت پیشنهاد کرد به جای ارائه یارانه به شرکت‌های بیمه می‌تواند با عدم دریافت مبالغ مذکور از بیمه گذاران کمک شایان توجهی به مردم انجام دهد.

به گفته تاجگردون در حال حاضر شرکت‌های بیمه تا سقف 45 میلیون تومانی و 60 میلیون تومان پوشش بیمه‌ای به بیمه گذاران عرضه کرده‌اند به صورتی که اگر مردم متوجه حادثه شوند تا میزات تعهدات خود خسارات را پرداخت می‌کنند اما اگر دولت خواستار کمک به شرکت‌های بیمه است می‌تواند مابه التفاوت هر پرونده را به صندوق خسارت‌های بدنی واریز و صندوق به بیمه گذاران پرداخت کند.

وی اظهار داشت: مسئولان صنعت بیمه اطلاع رسانی کافی ومناسبی را در خصوص معایب افزایش نرخ دیه انجام داده‌اند زیرا افزایش دو برابری نرخ دیه مردم و شرکت‌های بیمه را دچار مشکلات می کند.

دبیر کل سندیکاری بیمه گران کاهش ارائه خدمات بیمه ای و یوم الداء بودن پرداخت خسارت به مردم را از مشکلات دو برابر شدن نرخ دیه دانست و افزود: مردم امکان پرداخت این میزان نرخ دیه نسبت به قبل از تاریخ ابلاغ را ندارند.

وی گفت: برای برون رفت از مشکلات افزایش نرخ دیه جلساتی با مرکز پژوهش های مجلس و قوه قضائیه برگزار شد تا در صورت وجود مشکل قانونی اقدامات لازم برای رفع آن انجام شود.

منبع: خبرگزاری مهر

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
دکتر نائبی_1
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
دکتر نائبی_3
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر نائبی_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
روشا فارمسی_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی بانو_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
دکتر حسینی_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
پارسیان طب - فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
دکتر حسینی_فوتر
اورانوس_فوتر2
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
تنورستان_فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
دکتر لاجوردی_فوتر
پارسیان طب - فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو