دكوراسیون ضد آلرژی
۳۳۶۷۱۸
۰۸ تير ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۸
۱۴۷۲۹
اگر شما یا یكی از اعضای خانواده‌تان مبتلا به حساسیت یا آلرژی است با ما همراه باشید. ما با ارائه نكاتی در این مطلب به كمك شما آمده‌ایم تا بتوانید عوامل ایجاد آلرژی را در فضای منزل‌تان شناسایی و برطرف كنید.
مجله منزل - نازنین كاسبی: آلرژی یا حساسیت فصلی در هر فصل مبتلایان خاص خودش را دارد تا حدی كه ممكن است فرد به خاطر جلوگیری از بروز علائم به ناچار خود را از دیدن و لذت بردن از زیبایی‌های خاص هر فصل محروم كند. ما ادعا نمی‌كنیم شما با عمل كردن به توصیه‌های این مطلب آلرژی‌تان به كل رفع خواهد شد ولی معتقدیم با رعایت این نكات حساسیت‌های‌تان تا حدودی كمتر شده و علائم‌تان تا حد ممكن كاهش می‌یابد. پس اگر شما یا یكی از اعضای خانواده‌تان مبتلا به حساسیت یا آلرژی است با ما همراه باشید. ما با ارائه نكاتی در این مقاله به كمك شما آمده‌ایم تا بتوانید عوامل ایجاد آلرژی را در فضای منزل‌تان شناسایی و برطرف كنید.

برای شروع جالب است بدانید نحوه دكوراسیون خانه شما و عناصری كه در چیدمان‌تان به كار می‌برید، تاثیر زیادی بر مدیریت علائم آلرژی دارد. برای درك بهتر این مورد با تفكیك فضاهای موجود در منزل، در مورد راهكارهای موثر برای آلرژی‌زدایی صحبت خواهیم كرد.

اتاق خواب بدون آلرژی


از اتاق خواب شروع كردیم چون به طور متوسط افراد ساعات زیادی از شب را در آن سپری می‌كنند؛ بنابراین باید در برطرف كردن عوامل آلرژی‌زا در این فضا دقت كافی به عمل آورید.

تختخوابی را انتخاب كنید كه به جای تاج پارچه‌ای، تاجی چوبی داشته یا فاقد تاج باشد؛ چون عملا امكان شست‌وشو و نظافت تاج پارچه‌ای تخت میسر نیست.

به‌دلیل ارتباط مستقیم پوست با ملحفه‌ها و روبالشی‌ها در اتاق خواب، كافی‌ است از پارچه‌های ضدحساسیت جهت ملحفه و روتختی استفاده كنید.

دكوراسیون ضدآلرژی

اگر كودك‌تان مبتلا به حساسیت است از خرید و نگهداری عروسك‌های پولیشی خودداری كنید یا نهایتا هنگام خواب كودك، آنها را جمع‌آوری و از فضای خواب او دور كنید.

گل‌ها را از اتاق خواب بیرون ببرید و از نگهداری‌شان در این فضا اجتناب كنید.

آشپزخانه بدون آلرژی


در آشپزخانه هرچه سطوح را خلوت و تمیزتر نگه دارید، امكان ایجاد آلرژی در فضا كمتر می‌شود.

استفاده از كابینت‌های بلند و كشیده شده تا سقف، كمك زیادی به كاهش تجمع گرد و غبار در آشپزخانه می‌كند.

برای رویه كابینت‌ها جنسی را انتخاب كنید كه نظافت و گردگیری آن راحت باشد.

دكوراسیون ضدآلرژی

كانترهای آشپزخانه را تا حد امكان خلوت و تمیز نگه دارید.

تعمیر لوله‌های آبی كه چكه می‌كنند نیز می‌تواند به كاهش بروز آلرژی در خانه كمك كند؛ زیرا چكه كردن آب ممكن است زیر سینك منجر به تولید قارچ شود.

از كفپوش‌هایی كه راحت و سریع تمیز می‌شوند برای فضای آشپزخانه استفاده كنید.

نصب فن تهویه در بالای اجاق گاز روش دیگری برای ضد آلرژی كردن آشپزخانه محسوب می‌شود؛ زیرا با حذف بو و بخارات موجب كاهش رطوبت آشپزخانه شده و جلوی رشد مواد آلرژی‌زا را خواهد گرفت.

سرویس بهداشتی بدون آلرژی


شما با رعایت هرچه بیشتر بهداشت در سرویس بهداشتی كمك به خلق محیطی ضدآلرژی خواهید كرد. برای این كار:

روشویی و قفسه‌ها و طبقات موجود در سرویس بهداشتی را خلوت و منظم نگه دارید.

از پادری قابل شست‌وشو استفاده كنید.

از كاركرد صحیح تهویه سرویس اطمینان حاصل كنید تا رطوبت محیط كه بسیار مورد علاقه قارچ‌هاست، كاهش یابد.

برای كفپوش سرویس بهداشتی از انواع كاشی یا سرامیك استفاده كنید تا نظافت آن راحت باشد و هرازچندگاهی درزهای میان آنها را چك كنید تا به محلی برای رشد و نموی میكروب تبدیل نشود.

دكوراسیون ضدآلرژی

از آنجایی كه قارچ‌ها در گوشه و كنارهای مرطوب رشد می‌كنند، شست‌وشوی هفتگی سرویس بهداشتی را فراموش نكنید.

از اسپری كردن خوشبوكننده‌ها در سرویس هنگامی كه داخل آنجا هستید، اجتناب كنید؛ زیرا تركیبات آلی فرار موجود در خوشبوكننده‌های هوا می‌تواند موجب تشدید مشكلات تنفسی شود.

نشیمن بدون آلرژی


اگر تمایل دارید موارد آلرژی‌زا را در فضای نشیمن‌تان به حداقل برسانید، باید:

به جای كاغذدیواری از رنگ‌هایی بر پایه آب، ضدآلرژی و قابل شست‌وشو برای پوشش دیوارها استفاده كنید.

هیچ وسیله اضافی را روی میز پذیرایی، میزهای عسلی، پیش بخاری و شومینه قرار ندهید. همچنین تعداد عناصر و وسایلی را كه می‌توانند محل مناسبی برای تجمع گردوغبار باشند،
كاهش دهید.
 
اگر تصمیم به خرید مبلمان دارید، توصیه می‌كنیم انواعی با روكش چرمی خریداری كنید تا نظافت و گردگیری  شان راحت‌تر باشد.

جلوی ورودی منزل از پادری مناسب استفاده كنید. امروزه یافتن انواع ضدحساسیت و ضدقارچ آن دیگر كار سختی نیست.

آلرژی

درآوردن كفش‌ها خارج از خانه و بیرون نگه داشتن آنها

نصب فیلتر در سیستم‌های هوایی خنك‌كننده و گرم‌كننده خانه

كنترل دمای خانه و جلوگیری از گرمای بیش از حد آن

تعمیر نشتی‌هایی كه به دیوارهای خانه نفوذ پیدا كرده است.

همچنین هنگام بازسازی منزل‌تان در انتخاب كابینت‌ها و كفپوش و دیگر متریال دقت كرده و مناسب‌ترین گزینه را برای خانه ضدآلرژی خود انتخاب كنید.

استفاده از مواد پاك‌كننده طبیعی به جای شیمیایی برای تمیز كردن خانه هم از دیگر راهكارها برای ضد آلرژی كردن
 خانه است.

موارد بالا تنها بخشی از هزاران راهكار ضدآلرژی كردن خانه بود و نمی‌توان انتهایی برای این مطلب قائل شد ولی در این صفحه ما به همین موارد بسنده می‌كنیم.

اگر تمایل داشتید موارد آلرژی‌زا را در فضای خانه‌تان به حداقل برسانید، فراموش نكنید ضد آلرژی كردن خانه یك‌باره صورت نمی‌گیرد و باید در فواصل زمانی كوتاه با نگاهی دقیق به فضاهای مختلف خانه، تغییراتی را كه برای ضد آلرژی كردن نیاز است، اعمال كنید.برای تهیه مجله منزل می توانید به صورت حضوری از کیوسک های روزنامه فروشی سراسر کشور و برای خرید نسخه الکترونیک از وب سایت  taaghche.ir اقدام نمائید.

ضمنا برای اشتراک نسخه چاپی مجله منزل روی تصویر زیر کلیک کنید:

معجزه رنگ در خانه های ایرانی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج