پاسخ به اخبار حاشیه‌ ساز «حسین فریدون»
۳۳۷۶۲۶
۱۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۶
۱۰۸۳۵
سخنگوی دولت در پاسخ به این که برخی خبرهای حاشیه‌ای مبنی بر بازداشت برادر رییس‌جمهوری و احضار ایشان به دستگاه قضایی مطرح شده، نظر دولت در این زمینه چیست؟ گفت: چنین اخباری بی‌پایه است، چرا که ممکن است فردی کار مشخصی داشته یا برنامه مطالعاتی داشته باشد، بنابراین چنین حرف‌هایی بی‌پایه و اساس است.
خبرگزاری ایرنا: محمد باقر نوبخت روز سه شنبه در نشست خبری خود با اشاره به چند خبر مهم در زمینه اقتصادی افزود: در سال گذشته بالغ بر 5 هزار و 300 میلیارد تومان اعتبارات فرهنگی از سوی دولت پرداخت شد که از این رقم 75 درصد مربوط به بخش غیردولتی می شد.

وی ادامه داد: امیدواریم با مسئولان بخش فرهنگ در دولت هماهنگی های لازم صورت گیرد تا نظارت دقیق تری در این زمینه به عمل آید. همه، مخاطب بیانات مقام معظم رهبری هستیم و دولت به نوبه خود در جهت اهتمام ارتقای جایگاه فرهنگی کشور پیگیری خواهد کرد.

*رونق بازار مسکن/دومین سرمایه گذاری مستقیم خارجی


سخنگوی دولت در خصوص بخش سرمایه گذاری مستقیم خارجی اظهار داشت: دومین سرمایه گذاری مستقیم خارجی هفته گذشته برای احداث پنج هزار مگاوات انرژی الکتریکی به ارزش 4.2 میلیارد دلار نهایی شد که در جنوب اهواز، دهلران، ساوه، سوفیان و بناب عملیات اجرایی آن شروع شده است و دولت ایران در این سرمایه گذاری برای منابع مالی تعهد تضمینی ندارد.

نوبخت با اشاره به رونق نسبی در بازار مسکن نیز گفت: طی دو ماهه فروردین و اردیبهشت ماه سال جاری برای واحد های مسکونی آپارتمانی از جهت تعداد معاملات و ارزش معاملات رشد حاصل شده است.

وی افزود: در فروردین ماه تعداد معاملات 19 درصد و ارزش معاملات واحدهای مسکونی آپارتمانی 33.4 درصد رشد داشته است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور اضافه کرد: از اردیبهشت ماه سال جاری نیز تعداد معاملات 0.7 درصد و ارزش معاملات 5.1 درصد رشد داشته است که در مجموع در دوماهه اول سال جاری معاملات آپارتمانی 12 درصد رشد را نشان می دهد.

*پرداخت 160 میلیارد تومان برای یارانه غیر نقدی در ماه مبارک رمضان

نوبخت همچنین در خصوص پرداخت یارانه غیرنقدی نیز اظهار داشت: علاوه بر پرداخت یارانه های نقدی به همه خانواده های مشمول دریافت یارانه ، یارانه غیر نقدی نیز به صورت سبد غذایی در ماه مبارک رمضان با پرداخت 160 میلیارد تومان به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دستور رییس جمهوری در حال اجرا است.

وی در پاسخ به این سوال که مدیر خزانه داری آمریکا اظهار داشته که تحریم های بانکی ایران به قوت خود باقی است، گفت: امروز شاهد آن هستیم تحریم های نفتی و بانکی که مربوط به بحث هسته ای ایران بود لغو شده و در حال حاضر اجازه صادرات نفت به بیش از دو برابر رشد یافته است.

سخنگوی دولت افزود: سرمایه گذاری های مستقیم خارجی نشانگر آن است که تحریم های بانکی لغو شده و این اقدامات باید سرعت بیشتری بگیرد. نگاه دولتمردان آمریکا به مقوله غیر هسته ای ایران اعتباری ندارد ولی در خصوص موضوع برجام اتفاقات صورت گرفته به صورت عدد و رقم قابل مشهود است.

*خرید 118 هواپیمای ایرباس در شورای اقتصاد/هیچ یک از تحریم های آمریکایی را به رسمیت نمی شناسیم

نوبخت در پاسخ به اینکه گفته می شود موضوع خرید 118 فروند هواپیمای ایرباس منتفی شده است نیز گفت: این موضوع مسیری را باید طی و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران شورای اقتصاد باید آن را تایید کند که در حال حاضر مطالعات آن از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی انجام شده و مورد تایید قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: در خصوص خرید این هواپیماها دولت تضمینی پرداخت نخواهد کرد و در حال حاضر این طرح آماده مطرح شدن در شورای اقتصاد است و نظر سازمان مدیریت و برنامه ریزی نیز نسبت به آن مثبت بوده است.

سخنگوی دولت افزود: هیچ یک از تحریم های غیرعادلانه و غیر انسانی که آمریکایی ها برای ایران ایجاد کرده اند را به رسمیت نمی شناسیم.

نوبخت تاکید کرد: نهادهای اروپایی و شرکت هایی که قرار است با ایران فعالیت اقتصادی کنند، نباید بیش از این احتیاط کنند و مقامات ارشد کشور آمریکا نیز بارها در این زمینه خواستار سرعت بخشی برای همکاری های اقتصادی با ایران بوده اند.

نوبخت در پاسخ به وضعیت منشور حقوق شهروندی نیز گفت: این منشور در حوزه معاونت حقوقی ریاست جمهوری در حال بررسی و انجام است و به‌زودی اعلام خواهد شد.

وی در پاسخ به آخرین جزئیات تجمیع بیمه‌ها گفت: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی نظر کارشناسی خود را در این زمینه اعلام کرده و این موضوع نیازمند تصمیمات حاشیه‌ای وسیعی است که مقدمات آن در حال انجام است.

سخنگوی دولت در پاسخ به این که دولت چه برنامه‌ای برای ارائه تسهیلات به بنگاه‌های اقتصادی برای خروج از رکود دارد؟ خاطرنشان کرد: بخشی از بنگاه‌های اقتصادی به جهت معوقات بانکی در حال حاضر نمی‌توانند تسهیلات مجددی دریافت کنند که بر اساس بخشنامه جدید بانک مرکزی این موانع برداشته شده و توزیع اعتبارات با سرعت انجام می‌شود.

نوبخت در پاسخ به این که تا پایان عمر دولت یازدهم یک سال باقی مانده است، برخی چنین اظهار می‌کنند که این دولت یک دوره‌ای خواهد بود، هدف آنان چیست و دولت چه عکس‌العملی در این خصوص انجام خواهد داد؟ گفت: دولت چه عکس‌العملی می‌تواند انجام دهد، هر کس نظر خود را می‌گوید.

وی افزود: طبیعی است منتقدین و رقبای سیاسی از هیچ اقدامی برای جلو افتادن خود فروگذار نمی‌کنند. اگر این موضوع آنها را آرامش می‌دهد، ما هم تحمل می‌کنیم.

*بی نظمی های دولت گذشته در حرکت دولت یازدهم موثر بوده است/ما در گذشته متوقف نشدیم


سخنگوی دولت در پاسخ به این که مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارش خود از بی‌نظمی مالی دولت قبل گزارش داده بود، این بی‌نظمی چه تاثیری در دولت یازدهم داشته است؟ گفت‌: با وضعیتی که دولت یازدهم شرایط اقتصادی را تحویل گرفت، بیانگر این موضوع است و این که گفته می‌شود چرا رونق اقتصادی اتفاق نیفتاد، اوج این تصمیمات و آثار آن بی‌نظمی‌ها در سرعت حرکت دولت یازدهم موثر بوده است ولی دولت یازدهم در گذشته متوقف نشد تا بعدا جوابگو نباشد.

نوبخت گفت: اگرچه گرفتار اقدامات دولت قبل هستیم ولی باید به آینده نگاه کرد و قطعا افکار عمومی قضاوت درستی دارد، همانطور که در انتخابات سال 92 و مجلس شورای اسلامی دیدیم که نشان از درک مردم نسبت به واقعیت‌ها دارند.

سخنگوی دولت در پاسخ به این که دیدار برادر رییس‌جمهوری با یکی از افراد امنیتی که اخیرا از زندان آزاد شده آیا از طرف دولت بوده است؟ گفت: بنده نیز این اخبار را از رسانه‌ها دریافت کردم. این که دولت چنین تصمیمی گرفته باشد یا رییس‌جمهوری چنین دستوری داده باشند، بی‌اطلاعم.
نوبخت در پاسخ به این که برخی خبرهای حاشیه‌ای مبنی بر بازداشت برادر رییس‌جمهوری و احضار ایشان به دستگاه قضایی مطرح شده، نظر دولت در این زمینه چیست؟ گفت: چنین اخباری بی‌پایه است، چرا که ممکن است فردی کار مشخصی داشته یا برنامه مطالعاتی داشته باشد، بنابراین چنین حرف‌هایی بی‌پایه و اساس است.

وی در پاسخ به این که یکی از خبرنگاران بازداشتی در موضوع نفوذ، اعتصاب غذا کرده است، گفت: در این خصوص باید از سخنگوی قوه قضائیه سوال شود.

سخنگوی دولت در پاسخ به این سوال که دولت برای همسان‌سازی دریافتی‌ها چه برنامه‌ای دارد؟ گفت: هرگونه پرداخت‌ها در چارچوب قانون مدیریت خدمات کشوری صورت می‌گیرد و این قانون 10 بند در زمینه پرداخت فوق‌العاده شغل تعریف شده است که برخی دستگاه‌ها از آن استفاده می‌کنند و برخی استفاده نمی‌کنند، بنابراین قانون به تناسب سختی کار و نوع تخصص شرایطی را قائل شده است.

*اقدامات دولت در زمینه اقتصاد مقاومتی


نوبخت در پاسخ به این که رهبر معظم انقلاب در مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام(ره) گزارشی را از اقدامات دولت درخصوص اجرای سیاست‌های اقتصادی ارائه فرمودند و از اقدامات دولت تقدیر کردند. دولت در این زمینه چه برنامه‌هایی دارد؟ گفت: دولت 24 بند سیاست‌های اقتصادی را در 12 برنامه دسته‌بندی کرده و برای ارتقای تولید ملی و این که چه پروژه‌هایی انجام شود، برای هر یک، یک مدیر پروژه با برنامه زمانبندی مشخص کرده است که گزارش آن به مقام معظم رهبری تقدیم شده است. بنابراین از این جهت که ایشان به فرزندان خود روحیه دادند، خرسندیم و تشکر می‌کنیم.

*بدون اجازه قانونگذار اقدامی درباره یارانه انجام نمی دهیم

نوبخت در پاسخ به این سوال که اخیرا کشور سوئیس در خصوص موضوع یارانه‌ها همه پرسی را انجام داده، آیا دولت و مجلس برنامه‌ای برای تصمیم‌گیری درخصوص معیشت مردم به‌صورت همه پرسی دارد یا خیر؟ گفت: تصمیم‌گیری در کشور سوئیس نحوه خاصی دارد ولی در کشور ما این تصمیم‌گیری و اختیار به نمایندگان مردم سپرده شده است و ما هیچ اقدامی را بدون اجازه قانونگذار انجام نخواهیم داد.

وی در پاسخ به این که نمایندگان بومی استان خوزستان به انتخاب استاندار بومی تاکید دارند و چرا تاکنون استاندار معرفی نشده است؟ گفت‌: این مساله حسب مسئولیت وزیر کشور پیگیری می‌شود و در فرصت مناسب فرد شایسته‌ای را منصوب خواهند کرد.

*مراتب تاسف دولت از اتفاق رخ داده برای کارگران آباده

سخنگوی دولت در پاسخ به این که دولت چه اقدامی برای دلجویی از کارگران آباده که برایشان اتفاقی افتاده، انجام خواهد داد؟ گفت: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نظر دولت را بیان کرده و مراتب تاسف خود را از این رخداد اظهار کرده است.

*اقدامات دولت برای کاهش آسیب های اجتماعی

نوبخت در پاسخ به این که روز گذشته وزیر کشور در جلسه علنی مجلس گزارشی از آسیب‌های اجتماعی و حاشیه‌نشینی در کشور ارائه کرد. دولت چه برنامه‌ای برای این موضوع دارد؟ گفت: مقرر شد شورای عالی انقلاب فرهنگی در امور اجتماعی با اضافه شدن چند شخصیت پیگیری کند و از طرفی شورای اجتماعی وزارت کشور به ریاست رییس‌جمهوری و قائم‌مقامی وزیر کشور شکل گیرد و سازمانی هم برای پیگیری مصوبات و سیاست‌ها مشخص شود.

وی افزود: در این زمینه برنامه‌های مشخصی برای سال‌های 95 و سال‌های آینده تعریف شده است و امیدواریم نسبت به رخدادهای نامطلوب اجتماعی اقدامات موثری انجام دهیم.

*اظهار بی اطلاعی از نامه اوباما به روحانی

سخنگوی دولت در پاسخ به این که گفته می‌شود اوباما اخیرا نامه‌ای به رییس‌‌جمهوری نوشته است، چه نظری دارید؟ گفت: بی‌اطلاع هستم.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:23 - 1395/03/18
چنین چیزی نیست
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۰۳ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۸
اگه این حاشیه درمورد برادر رئیس دولت نهم و دهم بود همین نظرو داشتی؟!
Iran, Islamic Republic of
15:48 - 1395/03/18
چه سوالي ؟! همه پرسي ؟! ؟!؟!؟!؟!
Iran, Islamic Republic of
18:50 - 1395/03/18
آقای نوبخت شما مثل اینکه جنم یکسان سازی حقوق کارمندان رو ندارید.چرا من باید بگیرم 750 هزارتومن ولی یه کارمند دیگه بگیره6میلیون؟؟؟ نشون دادید خیلی ضعیف هستید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج