عکس: استفاده از هندوانه در جنگ صلیبی
۳۳۸۲۸۸
۲۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۷:۱۷
۱۱۹۹۶
در حدود بیش از هفت قرن پیش و در سال 1249، ارتش فرانسه به فرماندهی لویی نهم پادشاه وقت فرانسه به سرزمین مصر لشگر کشی کردند.از این لشگر کشی در تاریخ به عنوان«جنگ صلیبی هفتم»یاد میشود.
 برترین ها: در حدود بیش از هفت قرن پیش و در سال 1249، ارتش فرانسه به فرماندهی لویی نهم پادشاه وقت فرانسه به سرزمین مصر لشگر کشی کردند.از این لشگر کشی در تاریخ به عنوان«جنگ صلیبی هفتم»یاد میشود. لویی توانست شهر «دمیاط» مصر را تحت تسلط خود در آورد و عزم حمله به «منصوره» شهر دیگر مصری را در سر بپروراند. اما مصری ها هم بیکار ننشسته بودند و در صدد پیدا کردن راههای خلاقانه و غیرقابل پیش بینی برای نجات سرزمین و شهر خود برآمدند.یکی از این روش ها استفاده از «هندوانه» بود.

استفاده عجیب از هندوانه در جنگ های صلیبی

داستان از جایی شروع میشود که مصری ها مقدار زیادی هندوانه را در رودخانه می اندازند.این رودخانه از مسیر اردوگاههای فرانسویان عبور می کرد.بنابر مستندات تاریخی فرانسویان که تا به حال چنین میوه عجیبی نخورده بودند از خوردن این میوه سرخ و سبز و شیرین به شگفت آمدند.

استفاده عجیب از هندوانه در جنگ های صلیبی

آنها منتظر بودند تا امواج رودخانه بار دیگر با مقدارزیادی از هندوانه آنها را خوشحال کند.در غروب آن روز باز هم رودخانه مملوء از هندوانه هایی بود که آب با خودش به سوی آنان می آورد.سربازان خود را داخل رودخانه انداختند تا بتوانند هندوانه ها را از سطح آب جمع کنند.

استفاده عجیب از هندوانه در جنگ های صلیبی

 اما ناگهان اتفاق عجیب وشگفت آوری رخ داد.سربازان در زیر کلاهخودهایی از پوست هندوانه پنهان شده و ازآن برای استتار استفاده خود استفاده کرده بودند مصری ها به محض نزدیک شدن سربازان دشمن،آنان را به داخل آب کشیده و به اسارت می گرفتند.

استفاده عجیب از هندوانه در جنگ های صلیبی

آنها توانستند با این روش تعداد زیادی از سربازان فرانسوی را بربایند واسیر کنند.این موضوع و اتفاقاتی از این دست بر روحیه سربازان لویی نهم تاثیر منفی گذاشت و مقدمات شکست آنها را فراهم کرد.لویی نهم در دار بن لقمان شهر منصوره شکست خورد و سرانجام او نیز به اسارت در آمد. 

استفاده عجیب از هندوانه در جنگ های صلیبی
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج