نسل جدید بلوتوث معرفی می‌شود
۳۳۸۵۸۴
۲۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۸
۱۵۱۴۰
کارشناسان مشغول کار روی آخرین مراحل ارایه‌ی نسل جدید تکنولوژی بلوتوث با نام بلوتوث ۵ هستند. این تکنولوژی به‌طور رسمی در روز ۲۷ خردادماه معرفی خواهد شد.
مجله دیجی کالا - فرشته سلیمانی: کارشناسان مشغول کار روی آخرین مراحل ارایه‌ی نسل جدید تکنولوژی بلوتوث با نام بلوتوث ۵ هستند. این تکنولوژی به‌طور رسمی در روز ۲۷ خردادماه معرفی خواهد شد.

نسل جدید بلوتوث با برد و سرعت بیشتر به‌زودی معرفی می‌شود

مارک پاول، دبیر اجرایی گروه Bluetooth SIG این خبر را تایید کرده است. Bluetooth SIG یا Bluetooth Special Interest Group گروهی است که به‌طور تخصصی به ارایه‌ی استانداردها و تحقیق برای بهینه‌سازی قابلیت‌های بلوتوث می پردازد.

نسل جدید بلوتوث برای انتقال داده‌ی LE دوبرابر نسل قبلی برد دارد و سرعت آن هم چهار برابر استانداردهای رایج حال حاضر است. بلوتوث LE یا Low Energy که با نام Smart هم شناخته می‌شود، بیش‌تر برای کاربرد در اینترنت اشیا معرفی شده و برای فرآیند انتقال داده نیاز به انرژی کم‌تری داشته و کاربرپسندتر است.

علاوه‌بر این، بلوتوث ۵ امکانات جدید و قابل‌توجهی را برای خدمات بدون اتصال مثل سرویس‌های مربوط به موقعیت (لوکیشن) و مسیریابی ارایه می‌دهد. این یعنی بلوتوث ۵ می‌تواند به ارایه و تثبیت هرچه بیشتر خدمات مبتنی بر موقعیت و البته ارسال‌کننده‌های سیگنال‌ بلوتوث کمک کند.

سایر جزییات درباره‌ی نسل جدید این تکنولوژی انتقال داده‌ی بی‌سیم، پنج‌شنبه‌ی هفته‌ی آینده در لندن مشخص خواهد شد.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج