روبات حشره ساخته می شوند
۳۳۹۳۲۵
۲۲ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۰
۵۸۳۰
محققین آمریکایی در حال تمرکز بر روی ساخت روبات هایی به شکل حشره هستند.
خبرگزاری مهر: محققین آمریکایی در حال تمرکز بر روی ساخت روبات هایی به شکل حشره هستند. محققین دانشگاه هاروارد آمریکا به دنبال توسعه پروژه ای به نام RoboBees هستند که خروجی آن روبات هایی به شکل حشره خواهد بود که می توان از آنها برای عملیات شناسایی، برقراری ارتباط از راه دور و حتی برای گرده افشانی گل ها نیز استفاده کرد.

روبات حشره ساخته می شوند

این روبات های پرنده قادر به پرواز به صورت مستقل خواهند بود. در اجرای پروژه RoboBees از روش تولید در مقیاس میکرو و همچنین موادی استفاده می شود که دارای ویژگی روشن کردن موتور این روبات ها را داشته باشند.

به گفته سرپرست این تیم تحقیقاتی، RoboBees دارای مخزنی برای ذخیره سازی انرژی در مقیاس کوچک خواهند بود ضمن اینکه این روبات ها دارای الگوریتمی هستند که بتوانند با سایر روبات های هم شکل خود هماهنگ عمل کنند.

در واقع RoboBees محصولات روباتیکی در مقیاس میلیمتر با لایه بسیار نازکی خواهند بود که قابلیت خم شدن دارند. در این روبات ها از حسگرهای جدیدی استفاده می شود که مصرف انرژی را کاهش و قادر به محاسبه در حال حرکت باشند. طرح این ایده با الهام از حشرات کوچک موجود در طبیعت به سراغ محققین آمریکایی آمده است.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج