پاسخ دندان شکن به یکی از مخالفان برجام
۳۳۹۹۱۷
۲۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۶
۱۸۹۸۳
دنور پست در مطلبی به اتهامات مطرح‌شده علیه اوباما در خصوص توافق ایران از سوی یکی از نامزدهای تصدی کرسی سنا پاسخ داد.
باشگاه خبرنگاران جوان: دنور پست در مطلبی به اتهامات مطرح‌شده علیه اوباما در خصوص توافق ایران از سوی یکی از نامزدهای تصدی کرسی سنا پاسخ داد.

پایگاه اینترنتی روزنامه «دنور پست» در مطلبی نوشت: «جان کیزر،» وکیل  و سیاستمدار جمهوریخواه آمریکایی که یکی از نامزدهای ورود به سنای آمریکاست، در برنامه تبلیغاتی خود گفته بود: باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا، و سناتور «مایکل بنت» قصد دارند ایران را به سلاح اتمی تجهیز کنند.

بنابر این مطلب، کیزر معتقد است توافق ایران که مایکل بنت، سناتور ایالت کلرادو، سال گذشته به نفع آن رأی داد، خطرناک و گمراه‌کننده و به نفع جاه‌طلبی‌های هسته‌ای ایران است.

نگارنده این مطلب در ادامه می‌افزاید: این که بگوییم توافق هسته‌ای در دستان ایران قرار دارد یک مسئله است؛ اما اصرار بر این که بنت می‌خواهد ایران را به سلاح اتمی مجهز کند، قابل قبول نیست. به طور حتم بنت هم مانند کیزر هرگز خواستار دستیابی ایران به سلاح اتمی نیست. کیزر نمی‌تواند از توافق ایران سوءاستفاده و برای پیروزی بر رقبایش و راهیابی به سنا چنین اتهاماتی را نسبت به دولت مطرح کند.

در ادامه این مطلب آمده است: او در مخالفت مختار است. اما باید مانند سایر مخالفان عمل کند. به طور مثال «کوری گاردنر،» سناتور جمهوریخواه، نیز یکی از مخالفان سرسخت توافق هسته‌ای ایران است؛ اما هرگز چنین اتهاماتی را نسبت به دولت مطرح نکرده است.

توافق هسته‌ای ایران، موفقیتی مهم بود که مانع دستیابی ایران به سلاح اتمی و همچنین وقوع جنگی دیگر شد. این توافق نه تنها راه را برای دیپلماسی باز کرد و باعث آزادی 5 زندانی و تفنگدار آمریکایی شد، بلکه یافتن یک راه‌حل سیاسی برای بحران سوریه را نیز میسر کرد.

سازمان بین‌المللی انرژی اتمی به طور مداوم پایبندی ایران را به مفاد توافق هسته‌ای این کشور تأیید می‌کند. ما نیز باید با لغو تحریم‌های ایران به تعهدات خود پایبند باشیم. زیرا با دیپلماسی موافق و با جنگ مخالف هستیم. اقدام سناتور بنت و «جرد پلیس،» عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا، در حمایت از توافق ایران جای تقدیر دارد. زیرا به طور حتم دیپلماسی از جنگ بهتر است.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج