کاهش درخواست پناهندگی در اروپا
۳۴۱۷۳۳
۲۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۴
۶۷۳۷
سازمان آمار اروپا از کاهش چشمگیر درخواست های پناهندگی در سه ماهه نخست سال جاری میلادی نسبت به سه ماهه پیش از آن خبر داد.
خبرگزاری ایرنا: سازمان آمار اروپا از کاهش چشمگیر درخواست های پناهندگی در سه ماهه نخست سال جاری میلادی نسبت به سه ماهه پیش از آن خبر داد.

این سازمان امروز پنجشنبه اعلام کرد که تقریبا 290 هزار نفر در سه ماهه نخست امسال درخواست پناهندگی رسمی به کشورهای این اتحادیه دادند. این رقم در سه ماهه پایانی پارسال 426 هزار نفر بود.

طبق این گزارش، 102 هزار تن از پناهجویان سوری تبار بوده اند. پناهجویان عراقی و افغان از نظر تعداد، پس از سوری ها قرار دارند.

همچنین آمارها نشان می دهد در سه ماهه نخست سال جاری میلادی، 61 درصد از پناهجویان، به کشور آلمان درخواست پناهندگی داده اند. شمار درخواست های پناهندگی در استونی و اسلواکی نیز به ترتیب، 5 و 15 درصد بوده است.

کاهش آمار درخواست های پناهندگی در اروپا پس از آن اعلام می شود که بسیاری از کشورهای اروپایی مرزهایشان را به روی پناهجویان بستند.

اسفند پارسال نیز اتحادیه اروپا و ترکیه به توافق رسیدند که آنکارا در قبال دریافت پول، از عبور پناهجویان از مسیر ترکیه به اروپا جلوگیری کند.

هجوم پناهجویان از کشورهای جنگ زده آفریقا و خاورمیانه به اتحادیه اروپا، به بحرانی برای این اتحادیه تبدیل شده است.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج