فیلم: به آب انداختن قوی‌ترین کشتی اتمی
۳۴۱۹۷۹
۲۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۲
۹۱۴۴
طول کشتی «آرکتیکا» 173.3، عرضش 34 متر، وزن آن 33.5 هزار تن و تعداد خدمه اش 75 نفر است. زمان تحویل رسمی این کشتی یخ شکن اتمی دسامبر سال 2017 است.
وب سایت عصر ایران: "آرکتیکا" کشتی اول طرح 22220 که قوی ترین کشتی یخ شکن اتمی جهان است روز پنجشنبه در کارخانه بالتیک شهر سن پترزبورگ روسیه به آب انداخته شد.

 به نقل از اسپوتنیک، به این ترتیب اولین کشتی در گروه کشتی های لازم برای اجرای طرح های بهره برداری از قطب شمال و تقویت حضور روسیه در این منطقه ساخته شده است.

والنتینانا ماتوینکو، رئیس شورای فدراسیون، مجلس علیای پارلمان روسیه در مراسم به آب انداخته شدن "آرکتیکا" ضمن اشاره به اهمیت فراوان ساخت این کشتی یخ شکن اتمی جهان توسط دانشمندان، طراحان و متخصصان روسی گفت به آن افتخار می کند.

خانم ماتوینکو یادآور شد روسیه یگانه کشور جهان است که دارای کشتی های یخ شکن اتمی ساخت خود است. رئیس شورای فدراسیون خاطرنشان ساخت در نتیجه این امر روسیه از امکان اجرای طرح هایش در قطب شمال برخوردار است و کشتی های جدید به این روند گسترش پیدا می کنند.

طول کشتی "آرکتیکا" 173.3، عرضش 34 متر، وزن آن 33.5 هزار تن و تعداد خدمه اش 75 نفر است. زمان تحویل رسمی این کشتی یخ شکن اتمی دسامبر سال 2017 است.

کشتی های طرح 22220 رهبری کشتی های دیگر در شرایط قطب شمال را بر عهده داشته و با شکست یخ های دارای ضخامت تا سه متر راه را برای جرکت آنها باز خواهند کرد.


در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید.
فیلم: به آب انداختن قوی ترین کشتی اتمی جهان
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج