راز قتل بازیکن سایپا
۳۴۳۷۸۱
۰۱ تير ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۳
۲۷۴۳۴
معاون مبازه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری افغان‌هایی که اقدام به قتل بازیکن باشگاه سایپا کرده و جسدش را از چاهی حلق آویز کرده بودند، خبر داد و گفت: عاملان این جنایت، تا کنون دست کم دو جنایت دیگر نیز مرتکب شده اند.
خبرگزاری ایسنا: معاون مبازه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری افغان‌هایی که اقدام به قتل بازیکن باشگاه سایپا کرده و جسدش را از چاهی حلق آویز کرده بودند، خبر داد و گفت: عاملان این جنایت، تا کنون دست کم دو جنایت دیگر نیز مرتکب شده اند.

در تاریخ ۱۵ مرداد سال ۹۲ فردی با مراجعه به کلانتری ۱۳۳ شهرزیبا به مأموران اعلام کرد که پسرش به نام امید ۲۲ ساله از خانه خارج شده و پس از چند ساعت افرادی ناشناس با او تماس گرفته و برای آزادی پسرش، درخواست پول کرده‌اند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع آدم ربایی و به دستور بازپرس شعبه هفتم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و پدر امید پس از حضور در اداره یازدهم پلیس آگاهی در اظهاراتی به کارآگاهان گفت: پسرم به‌نام امید با خودرو پراید سفید رنگش به شماره انتظامی معلوم از خانه خارج شده بود که چند ساعت پس از آن، فردی ناشناس با  گوشی تلفن همراهم تماس گرفت و در ازای آزادی پسرم درخواست مبلغ ۱۰ میلیون تومان کرد، من هم که در آن شرایط تنها به فکر نجات پسرم بودم، این پول را به حساب درخواستی آنها واریز کردم اما تاکنون خبری از پسرم نشده است.

پدر امید در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت: پسرم دانشجو است و همزمان دارای سابقه ورزش حرفه ای در رشته فوتبال و بازی در تیم امید کشور است و در حال حاضر نیز در رده تیم جوانان باشگاه سایپا بازی می کند.

در تاریخ ۱۶ مرداد ماه ۹۲، چند تن از اهالی محله زمان آباد واقع در منطقه خاوران، در زمان مراجعه به چاه آب برای انجام کار کشاورزی با جسد حلق آویز شده جوانی در داخل چاه آب روبرو شدند که بلافاصله موضوع به کلانتری محل اعلام و در ادامه، خبر کشف جسد به تیم بررسی صحنه جرم اداره دهم و تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران بزرگ اطلاع داده شد.

در همان بررسی اولیه توسط تیم تشخیص هویت، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که مقتول ابتدا بر اثر اصابت ضربات متعدد چاقو به قتل رسیده و قاتل یا قاتلان پس از ارتکاب جنایت اقدام به انتقال جسد به داخل چاه آب کرده و از محل متواری شدند.

همزمان با کشف جسد جوان ناشناس در چاه آب، در فاصله ای چند صد متری از محل کشف جسد، یک دستگاه خودرو سواری پراید سفید رنگ به شماره انتظامی معلوم نیز کشف شد که آثار متعدد خون بر روی صندلی راننده  آن کاملا مشهود بود؛ با بررسی ارکان هویتی خودرو، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ اطلاع پیدا کردند که خودرو مذکور دارای سابقه در اداره یازدهم پلیس آگاهی و متعلق به جوانی به‌نام امید. د است.

با توجه به دلایل به دست آمده، اعضای خانواده امید به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ و با مشاهده تصاویر تهیه شده از صحنه جنایت، موفق به شناسایی جسد متعلق به  فرزند خود شدند.

کارآگاهان اداره دهم با بررسی تراکنش مالی حساب بانکی اعلام شده از سوی آدم ربایان برای واریز پول، نهایتا موفق به شناسایی فردی افغان به نام نوید. ت شدند؛ همچنین در تحقیقات از این فرد، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که نوید در زمینه انتقال پول افغان‌های مقیم ایران به کشور افغانستان فعالیت می کند؛ نوید در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : چندی پیش یکی از افاغنه به‌نام عبدالله. م، با واریز مبلغ ۱۰ میلیون تومان به حساب بنده از من درخواست کرد تا این پول را به حسابی در کشور افغانستان منتقل کنم و من نیز طبق روال کاری خود و در ازای دریافت کارمزد، این مبلغ را به حسابی در کشور افغانستان منتقل کردم و هیچ اطلاعی از جنایت ندارم.

با شناسایی عبدالله. م ۵۷ ساله و بررسی سوابقش مشخص شد که وی یکی از مجرمان سابقه دار و حرفه ای در زمینه ارتکاب جرایم مختلف از جمله شرارت، سرقت مسلحانه و سرقت های به‌عنف است.

با شناسایی مخفیگاه عبدالله در منطقه شوش، کارآگاهان به این محل مراجعه و در تحقیقات پلیسی اطلاع پیدا کردند که عبدالله. م همزمان با انتقال پول و وقوع جنایت از ایران متواری شده است.

در ادامه رسیدگی به این پرونده در پی وقوع دو فقره قتل مشابه که طی آن دو نفر در زمان خرید سکه های عتیقه به قتل رسیده بودند، کارآگاهان با انجام تحقیقات پلیسی اطلاع پیدا کردند که هر دو جنایت توسط گروهی خاص از مجرمان افغان انجام شده است.

در پرونده جنایت اول ، درساعت ۱۸:۳۰ روز ۲۷ آبان سال ۹۴، ازطریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ وقوع یک فقره قتل در یک مجتمع تجاری در خیابان شریعتی - بلوارصبا – خیابان کریمی به کلانتری ۱۰۱ تجریش اعلام شد و باحضور عوامل کلانتری و تیم بررسی صحنه قتل اداره دهم و بررسیهای اولیه مشخص شد مقتول به‌نام جمشید. ص ۴۵ ساله در محل کارش و طی معامله سکه های عتیقه باچند افغان- به ارزش تقریبی ۱۳۰ میلیون تومان - طی یک درگیری و براثرضربات چاقو مصدوم و به بیمارستان منتقل ونهایتا فوت کرده است.

در پرونده جنایت دوم نیز که درساعت ۱۹:۱۵ سی‌ام دی ماه سال ۹۴ ازطریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ به پلیس اطلاع داده شد، وقوع یک فقره قتل در طبقه سوم یک مجتمع مسکونی واقع در خیابان پاسداران – خیابان گلستان پنجم – خیابان بنی فاطمه به کلانتری ۱۰۲ پاسداران اعلام شد.  با حضور عوامل کلانتری و اکیپ بررسی صحنه قتل اداره دهم وبررسی های اولیه مشخص شد مقتول به همراه یکی از بستگانش به‌نام مهدی ۴۲ ساله، جهت خرید عتیقه به آدرس مذکور مراجعه کرده است که طی درگیری نامبردگان با فروشندگان عتیقه که از اتباع افغانی بودند، باضربات چاقو و چوب مجروح و "مجید. قبادی"(۴۰ ساله) در دم فوت کرده ومهدی نیز مجروح به بیمارستان منتقل شد. ضاربان نیز با سرقت مبلغ ۱۲۰ میلیون وجه نقد از محل متواری شدند.

با وقوع دو فقره جنایت مشابه در قالب فروش سکه های عتیقه و در بررسی تصاویر بدست آمده از دوربین های مداربسته پیش بینی شده در ساختمان محل وقوع یکی از این دو جنایت، کارآگاهان موفق به شناسایی تصویر متهم متواری پرونده قتلِ امید. د  شدند؛ همچنین در بررسی تصاویر دوربین های مداربسته و شناسایی شکرالله. م ( ۳۹ ساله) توسط همکارانِ قربانی جنایت خیابان شریعتی، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که این شخص از چندی پیش به‌عنوان نیروی خدماتی در شرکت محل کار مقتول (جمشید. ص) مشغول به کار شده و همزمان با وقوع جنایت ناپدید شده است.

با توجه به اطلاعات دقیق به دست آمده در خصوص مشخصات دو عضو این گروه از مجرمان به نام های عبدالله و شکرالله، کارآگاهان با انجام اقدامات پیچیده پلیسی اطلاع پیدا کردند که این دو نفر به همراه تعدادی دیگر از مجرمان افغان قصد دارند تا بار دیگر و به همان شیوه فروش سکه های عتیقه اقدام به سرقت و به احتمال بسیار زیاد ارتکاب جنایتی دیگرکنند.

با شناسایی خریدار سکه های طلا در منطقه پیروزی، این فرد پس از اطلاع از هویت واقعی فروشندگان سکه های طلا ،صراحتا عنوان داشت که قصد داشته تا در ازای پرداخت مبلغ ۱۳۰ میلیون تومان اقدام به خرید تعداد ۵۰۰ سکه طلای عتیقه از متهمان کند.

با توجه به اطلاعات دقیق به‌دست آمده در خصوص محل تردد متهمان در پارکی در خیابان شریعتی، این محل تحت مراقبت نامحسوس کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت؛ در تاریخ ۱۳ اسفند سال ۹۴ و با حضور سه عضو گروه سارقان جنایتکار، عملیات دستگیری متهمان توسط کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ به مرحله اجرا گذاشته شد اما هر سه متهم با استفاده از شمشیر و قمه قصد متواری شدن از محل را داشتند که یک نفر از متهمان به نام جلال ۲۷ ساله در حین اقدام به فرار مورد اصابت گلوله کارآگاهان قرار گرفت و پس از انتقال به بیمارستان فوت کرد.  در زمان دستگیری دو متهم دیگر به‌نام های غلام. س و سخی. م، کارآگاهان علاوه بر دستگیری این دو نفر موفق به کشف یک کیسه حاوی ۵۰۰ سکه طلای عتیقه تقلبی نیز شدند.

با دستگیری دو عضو از این سارقان جنایتکار و خطرناک، بلافاصله تحقیقات از آنها برای شناسایی مخفیگاه عضو اصلی گروه عبدالله. م  انجام و هر دو متهم پس از دقایقی انکار اولیه ارتباط با عبدالله، صراحتا به سرکردگی عبدالله در ارتکاب سرقت ها منجر به جنایت اعتراف کردند.

با شناسایی مخفیگاه عبدالله. م در محدوده میدان هروی، کارآگاهان در عملیاتی غافلگیرانه اقدام به دستگیری عبدالله و همچنین شکرالله کرده و در بازرسی از مخفیگاه متهمان، علاوه بر کشف وجوه نقد و اموال متعلق به یکی از قربانیان به‌نام جمشید. ص، موفق به کشف دسته چک متعلق به دیگر قربانی پرونده به نام مجید. ش شدند. مهدی. ق نیز که در پرونده جنایت خیابان پاسداران به شدت مجروح و به بیمارستان منتقل شده بود، پس از حضور در اداره دهم، اقدام به شناسایی هر چهار متهم پرونده کرد.

بر اساس گزارش مرکز اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبازه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام خبر دستگیری متهمان گفت:  در اقدامات پلیسی و تخصصی به‌عمل آمده در پرونده و با توجه به شواهد و دلایل غیرقابل انکار، ارتکاب جنایت و قتل امید. د توسط این گروه از متهمان محرز شده است.

حمید مکرم ادامه داد: با توجه به سوابق متعدد متهمان در ارتکاب جرایم خشن به‌ویژه سرقت های تحت عنوان مسافر و شناسایی تعدادی دیگر از شکات و مالباختگان که تحت پوشش فروش سکه های عتیقه از سوی متهمان مورد سرقت وجوه نقد و ضرب و جرح شدید قرار گرفته و به منظور شناسایی سایر شکات و مالباختگانی که توسط متهمان و به شیوه های مختلف مورد سرقت های به عنف، تهدید به قتل، زورگیری و ... قرار گرفتند، دستور  انتشار بدون پوشش تصاویر هر چهار متهم از سوی بازپرس پرونده صادر شده است.

وی از کلیه شکات و مالباختگان دعوت کرد که در صورت شناسایی تصاویر متهمان به نشانی اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند .
برچسب ها:
انتشار یافته: 19
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:12 - 1395/04/01
حالا راز قتل چی بود
Iran, Islamic Republic of
17:33 - 1395/04/01
قابل توجه اقایان که پرونده ستایش را ماها توی بوق وکرنا کرده بودن چیزی نمانده بود که به سازمان ملل هم بره ولی این افغانها چه جنایاتی که نمیکنند هیچ کس هم حرف نمیزنه
Iran, Islamic Republic of
19:38 - 1395/04/01
اوناروبایدزنده به گورکردتابرای همه درس عبرت بشه خدالعنتی شون کنه
Iran, Islamic Republic of
19:49 - 1395/04/01
با اقای بدون نام کاملا موافق هستم
Iran, Islamic Republic of
20:35 - 1395/04/01
کدوم عکسها
Iran, Islamic Republic of
21:14 - 1395/04/01
داداش با نظرت موافقم این همه جنایت میکنن کسی حرفی نمیزنه اونوقت اون پرونده رو تا سازمان ملل بردن
Iran, Islamic Republic of
21:24 - 1395/04/01
روز به روز به ارما جنایت این مهمانهای ناخوانده داره اضافه میشود تا کی مردم ایران باید انها را تحمل کنند بد نیست بدانیم خیلی ها به خاطر حضور همین افغانها از کشور خوشان مهاجرت کردند
-
21:38 - 1395/04/01
بازم افغانی راه بدین
Iran, Islamic Republic of
21:43 - 1395/04/01
عکس نداره
Iran, Islamic Republic of
22:23 - 1395/04/01
چرا این خبر راتلویزیون نمیگه اخه خبر پرونده ستایس چند بار پخش شد ؟ چرا مرگ ستایش اینچنین دل بعضی ها را خون کرد اما مرگ سه جوان ایرانی به کسی برنخورد ؟
Germany
03:27 - 1395/04/02
ایرانیها در غربت هم از دست افغانی ها آسایش ندارند. اینها سالیان سال در ایران از مردم سلب آسایش کرده و در اروپا هم از ایران طلبکار میباشند
Iran, Islamic Republic of
03:32 - 1395/04/02
البته جنایت درهرصورت جنایت است ولی درقضیه ستایش مقداری احساسی عمل شدوتوسط عده ای دربوق رفت وباعث توجه افکارعمومی شدتاجایی که باعث تجمع همین افغانیهای جنایتکارشد.حال باید این مجرمان افغانی رانقره داغ کردتابرای دارودسته شان عبرت شود.
Iran, Islamic Republic of
03:45 - 1395/04/02
ستایش چند سالش بود ؟ توجه کن همشهری ستایش چندسالش بود؟
Iran, Islamic Republic of
04:44 - 1395/04/02
افغانها هم چه راحت تو ایران جنایت میکننا. خدا به دادمون برسه
Iran, Islamic Republic of
16:15 - 1395/04/02
باید به نظر اکثر ایرانی ها که خواستار اخراج تمام افغان های جنایتکار هستند مسئولان توجه کنند
ما رابطه با این جنایتکاران را نمیخواهیم هرچند دربینشان معدود انسانی هم باشد
Iran, Islamic Republic of
20:55 - 1395/04/02
یکی ب من بگه این افغان ها از جون ما چی می خواهند من تو یکی از شهرهای شرقی هسنم ب قرآن اگ شما بدونید اینا چه کارهای با ناموس ایرانی می کنند
Iran, Islamic Republic of
22:01 - 1395/04/02
باید گردنشونو شکست تا درس عبرتی بشه برای این جوجه افغانیها
Iran, Islamic Republic of
10:15 - 1395/04/03
چرا افغانی ها را از ایران بیرون نمیکنند؟
Iran, Islamic Republic of
13:58 - 1395/04/13
ما آذربایجانیهای شرقی و غربی و همچنین کردستان میدانیم که افغانیها چه ... هستند حتی یک نفر از آنها را راه ندادیم ولی شماها بخاطر نیروی کار ارزان آنها را به کار گرفتید و وقتی سیر شدند شروع به ... می کنند .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج