با پنجره های ناموزون و بدشکل چکار کنیم؟
۳۴۵۶۳۲
۰۷ تير ۱۳۹۵ - ۰۶:۵۲
۲۴۶۴۵
هنگامی که در خانه، با پنجره های ناموزون و بدشکل مواجه می شوید، احتیاج به راهکارهای ظریف و هوشمندانه دارید؛ تا بتوانید به خوبی از عهده تزیین دکوراسیون پنجره ها برآیید. البته این مشکل بسیاری از خانه هاست؛ خانه هایی که معماران آن صرفاً برای تجارت و به قول معروف «بساز و بفروش» وارد این حرفه شده اند.
وب‌سایت تزئین: هنگامی که در خانه، با پنجره های ناموزون و بدشکل مواجه می شوید، احتیاج به راهکارهای ظریف و هوشمندانه دارید؛ تا بتوانید به خوبی از عهده تزیین دکوراسیون پنجره ها برآیید. البته این مشکل بسیاری از خانه هاست؛ خانه هایی که معماران آن صرفاً برای تجارت و به قول معروف «بساز و بفروش» وارد این حرفه شده اند. برخی از خانه های قدیمی که با ساختار طراحی و معماری امروزی همخوان نیستند، نیز از این موضوع رنج می برند.

تاثیر دکوراسیون پنجره ها در شکیل بودن خانه:

به هر حال در این پست، تا آنجا که توانستیم، راه هایی را برای شما نوشته ایم؛ تا هم تغییر زیادی در خانه تان ایجاد شود، هم روحی تازه در نمای خانه تان دمیده شود و هم بتوانید از همان دکوراسیون پنجره ها بهترین استفاده را بکنید.

تاثیر دکوراسیون پنجره ها در شکیل بودن خانه:دکوراسیون پنجره های باریک

برای مقابله با مشکلات پنجره های باریک؛ پنجره هایی که صرفاً برای زیبایی و نمای بیرونی ساختمان به کار گرفته شده و در به کار گیری این پنجره ها هیچ نگاهی به نمای داخلی ساختمان نشده، چند راه حل وجود دارد؛

تاثیر دکوراسیون پنجره ها در شکیل بودن خانه:

یکی از راه ها آویزان کردن یک پرده در یک سمت پنجره است. اگر مایلید که نمایی کامل و پوشاننده داشته باشید، می توانید از یک پرده بلند و قدی متناسب با ابعاد پنجره استفاده کنید. پرده قدی منظره ای باشکوه را به وجود می آورد؛ مخصوصاً اگر آنقدر بلند باشد که تا روی زمین امتداد پیدا کند و قسمتی از پایین پرده روی کف زمین جمع شده چین بخورد. ولی اگر پنجره شما بالای پلکان است مواظب باشید که زیبایی آویزان بودن پرده، باعث این نشود که پایتان به پرده گیر کند و با خطر لیز خوردن مواجه شوید.

تاثیر دکوراسیون پنجره ها در شکیل بودن خانه:ابعاد نامناسب پنجره

اگر ابعاد پنجره اتاق تان تناسب لازم را ندارد، بدانید که به راحتی می توانید به وسیله تزیین مناسب و به کارگیری برخی از مسائل در طراحی داخلی، ابعاد غیرواقعی، اما متناسب و زیبایی را برایش به وجود آورید.

تاثیر دکوراسیون پنجره ها در شکیل بودن خانه:

در مورد دکوراسیون پنجره هایی که بسیار کوتاه هستند، برای اینکه بخواهید تصور بزرگ بودن شان را ایجاد کنید، می توانید پرده را بالاتر از چارچوب پنجره متصل کنید. اگر پرده های شما با رنگ دیوار همخوانی داشته باشند، حتی می شود چوب پرده را تا زیر سقف بالا برد و در آنجا نصب کرد. انتخاب پرده راه راه با خط های عمودی نیز به درک حس بلند بودن دیوارها کمک می کند.

تاثیر دکوراسیون پنجره ها در شکیل بودن خانه:

برای به دست آوردن عرض غیرواقعی بر روی دیوار برای دکوراسیون پنجره های کم عرض، از چوب پرده ای استفاده کنید که عریض تر از خود پنجره باشد؛ که از هر دو طرف پنجره را بپوشاند. در حالت معمول، چوب پرده باید به اندازه عرض پنجره انتخاب شود؛ ولی هنگامی که بخواهید پنجره و پرده را بزرگ تر نشان دهید، ۳۰ تا ۴۰ سانتی متر به عرض پرده می افزایید؛ که از لحاظ بصری تاثیر خود را بر جای می گذارد.

تاثیر دکوراسیون پنجره ها در شکیل بودن خانه:دکوراسیون پنجره های گلخانه ای

این نوع پنجره ها که معمولاً دارای شیشه های بزرگ و بلند همراه قاب های نازک هستند و از چوب یا پی وی سی تهیه شده اند، به طور معمول از پردردسرترین نوع دکوراسیون پنجره ها برای تزیین محسوب می شوند. در عین حال اگر تزیین هم نشوند، پنجره ها لخت و عریان می مانند و محیط اتاق نیز گرم و آزاردهنده به نظر می رسد.

تاثیر دکوراسیون پنجره ها در شکیل بودن خانه:

تنها راه برای مقابله با این آثار، کنترل نور ورودی و تزیین به وسیله نورگیرهای رولی ساده پارچه ای (شید)، پرده های مدل رومی با پشت پنجره ای چوبی است. پرده های نورگیر رولی یا غلتکی که به وسیله یک بند پایین و بالا می روند و اغلب از جنس کتان نازک هستند، نقش اساسی در تلطیف نور و زیبا شدن دکوراسیون پنجره ها ایفا می کنند. پرده های پارچه ای رومی نیز که به صورت طبقه ای در بالا جمع می شوند، روش مناسبی برای اضافه کردن رنگ و طرح به محیط اتاق هستند. قبل از خرید این گونه پرده ها، برای نقاطی که نور آفتاب مستقیم دارند، در مورد دوام پارچه و ثبات رنگ آن بررسی و تحقیق کنید.

تاثیر دکوراسیون پنجره ها در شکیل بودن خانه:پنجره های اضافه

اگر در خانه شما، بر فرض مثال در اتاق نشیمن تان تعداد پنجره هایی که وجود دارد، زیاد است و به نوعی برخی از آنها اضافه هستند! می توانید آن پنجره ها را برای همیشه ببندید!

تاثیر دکوراسیون پنجره ها در شکیل بودن خانه:

شما می توانید به اندازه آن پنجره یک قاب سفارش دهید و برای اینکه این قاب جالب تر به نظر برسد، می توانید مانند پنجره آن را بسازید. حال می توانید به نزدیک ترین سفال فروشی یا فروشگاهی که لوازم تزیینی و آنتیک می فروشند، رجوع کنید و برای قاب تان یک یا چند سفال دیواری سفارش دهید؛ تا این قاب زیبا به جای دکوراسیون پنجره در خانه شما خودنمایی کند. این قاب هم زیبایی دارد و هم انحصاری است! انحصاری بودن به این دلیل که شاید در میان اقوام تان هیچ کس چنین کاری نکرده باشد. البته اگر می خواهید کمترین خرج را کنید، می توانید از همان قاب عکس ساده بهره ببرید.دکوراسیون پنجره های هلالی

اگر منزل شما دارای پنجره های آرک دار و گرد باشد، بسیار خوش شانس هستید. چون این نوع پنجره ها از لحاظ بصری خوش فرم هستند و به راحتی بر جلوه تزیینات داخلی می افزایند. اما پوشاندن آنها برای حفظ حریم خصوصی منزل، نیاز به مهارت و تجربه دارد. بنابراین اگر واقعاً ضرورتی ندارد و از بیرون دید رهگذران را جلب نمی کند، لازم نیست آنها را با پرده بپوشانید.

تاثیر دکوراسیون پنجره ها در شکیل بودن خانه:

یکی از راه ها می تواند پوشاندن این پنجره ها، به وسیله پرده هایی باشد که در بالا و لبه های خود چین دارند. راه دیگر نیز پوشاندن آنها با پرده های دارای نوار چسب است؛ طوری که بشود آنها را به راحتی توسط نوار و گیره های آویزی عقب نگه داشت. یا می توان از نورگیرهای پیله دار، برای پوشش دادن قسمت آرک دار و هلال گونه پنجره استفاده کرد. این نوع نورگیرها به سادگی به سمت عقب می روند؛ دقیقاً همانند زمانی که از یک بادبزن استفاده نمی کنید و آن را می بندید.

تاثیر دکوراسیون پنجره ها در شکیل بودن خانه:

گزینه دیگر شما، گنجاندن یک میل پرده دقیقاً در بالای هلال پنجره است؛ که جای قرار گرفتن آن می تواند از ۱۵ سانتی متر در بالای دکوراسیون پنجره شروع شود و حتی بالاتر از آن باشد. در این صورت شکوه و زیبایی این نوع پنجره، فقط در هنگام کنار زده شدن پرده ها، قابل مشاهده است. در صورت انتخاب این گزینه، استفاده از پارچه های ساده یا حتی پرده ای که با طرح و رنگ دیوار مخلوط شود، می تواند کاری هنری و هوشمندانه باشد. در حالات دیگر شما می توانید از پرده های عمودی نازک استفاده کنید؛ که نمای دکوراسیون پنجره ها را نیز در هنگام بسته بودن نشان می دهد.

تاثیر دکوراسیون پنجره ها در شکیل بودن خانه:در مورد دکوراسیون پنجره هایی که بسیار کوتاه هستند، برای اینکه بخواهید تصور بزرگ بودن شان را ایجاد کنید، می توانید پرده را بالاتر از چارچوب پنجره متصل کنید. پشت پنجره ای های ثابت چوبی که به پنجره نصب می شوند و نوارهای چوبی قابل تنظیم دارند، برای حفظ و نمایش دادن حالت منحنی دکوراسیون پنجره ها گزینه خوبی است که دیگر نیاز به پرده های پارچه ای هم ندارد.

تاثیر دکوراسیون پنجره ها در شکیل بودن خانه:

استفاده از کرکره های معمولی چوبی یا فلزی هم روش زیبا و مدل دار دیگری است؛ که می تواند در جذاب شدن پنجره موثر افتد. در این مورد باید اندازه گیری شما دقیق باشد؛ تا برای نصب کرکره ها دچار مشکل نشوید. با وجود تنوع در شکل و طرح کرکره ها، می توانید برای هر منزلی طرحی خاص و مناسب را پیدا کنید. از کرکره های متحرک هم می شود استفاده کرد؛ که مناسب پنجره های کوچک است و بر اساس مقدار نور مورد نیاز یا حریم خصوصی منزل می توانند به وسیله چوبه کوچکی باز یا بسته شوند.

تاثیر دکوراسیون پنجره ها در شکیل بودن خانه:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج