فیلم: طرح اولیه خودرو پرنده بدون سرنشین
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر ولدخانی_1
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر ولدخانی_3
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر ولدخانی_4
اپیلاسیون نانا 2
دکتر ولدخانی_2
دکتر استرکی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۳۴۶۲۰۶
۰۸ تير ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۷
۴۷۵۵
کمپانی AeroMobil خودروی پرنده بدون سرنشین طراحی کرده است. نخستین نمونه تجاری این خودرو پرنده دارای دو صندلی و چتر نجات است و طبق پیش‌بینی‌ها انتظار می‌رود تا سال ۲۰۱۷ از آن رونمایی شود.
وب سایت زومیت: کمپانی AeroMobil خودروی پرنده بدون سرنشین طراحی کرده است. نخستین نمونه تجاری این خودرو پرنده دارای دو صندلی و چتر نجات است و طبق پیش‌بینی‌ها انتظار می‌رود تا سال ۲۰۱۷ از آن رونمایی شود.

به گفته‌ی Juraj Vaculik، مدیر عامل کمپانی AeroMobil، خودروی پرنده این شرکت فقط در حد طرح اولیه نبوده و به صورت عملی پیاده‌سازی می‌شود. بنابراین انتظار می‌رود نخستین مدل از این خودروی گران قیمت تا سال ۲۰۱۷ راهی بازار شود. ظاهرا واکولیک زمانی قصد داشته از این ایده برای گریز از یک رژیم سیاسی سرکوبگر چک‌ اسلواکی استفاده کند.

واکولیک از رویای ۲۵ ساله‌ی خود در مورد ماشین‌های پرنده، می‌گوید:

 ما به انقلاب دیگری نیاز داریم؛ انقلابی در صنعت حمل و نقل شخصی. به نظر واکولیک امروزه انسان‌ها در سه محیط مدرنِ «ترافیکی»، «هوایی» و «زیرساخت بد» به سر می‌برند. او همچنین عقیده دارد که اتومبیل‌های امروزی تنها بخشی از مشکلات حمل‌ و نقل انسان را برطرف می‌کنند، به همین دلیل نیاز مبرم به خودروهای پرنده احساس می‌شود. واکولیک همیشه جدیت خود را در مورد فرصت‌های پیش آمده بیان کرده و به همین دلیل بخشی از تاریخچه‌ی مهندسی خودروهای پرنده‌ی این کمپانی را شرح می‌دهد.

به گفته‌ی واکولیک،کمپانی AeroMobil نمونه‌ی اولیه از طرح خودروی پرنده را با نسخه‌ی ۳/۰ در ماه اکتبر سال ۲۰۱۴ رونمایی کرد. حال مدل جدید این خودروی پرنده از مقاومت کافی برای بلند شدن و فرود روی باند هواپیما و زمین‌های چمنی برخوردار است. واکولیک پیش‌بینی می‌کند که با طراحی و ایجاد زمین‌های چمنی در کنار پمپ بنزین و آزاد راه‌ها، بتوان فضای لازم برای بلند شدن و فرود این خودروی پرنده را فراهم کرد.

کمپانی AeroMobil برای پیاده‌سازی این طرح نیاز به دریافت مجوز از شهرداری‌ها دارد؛ زیرا این کار باید مطابق قانون انجام شود. این خودروی پرنده هم در رده‌ی اتومبیل و هم در رده‌ی هواپیما قرار دارد؛ به همین دلیل کسانی که قصد خرید و استفاده آن را دارند باید علاوه بر گواهینامه‌ی رانندگی، مجوز و گواهینامه‌ی خلبانی نیز داشته باشند.

 از آنجایی که نمونه‌ی اولیه این خودرو به خوبی کار می‌‌کند، به نظر می‌رسد نسخه‌ی تجاری نیز با موفقیت روانه‌ی بازار شود. واکولیک در سخنرانی خود به این نکته اشاره کرد که اولین و مهم‌ترین اقدام، فراهم کردن کلیه‌ی تجهیزات و امکانات مورد نیاز برای سرنشین این خودرو است. این کمپانی در حال تست و بررسی موتورهای مختلف روی این خودروی پرنده است و در آینده‌ی نزدیک جهت بررسی و محک زدن عملکرد آن در تصادفات مورد آزمایش قرار خواهد گرفت.

از آنجایی که قابلیت‌های این خودرو بسیار است، به نظر می‌رسد با قیمتی بالا روانه‌ی بازار شود. واکولیک به این نکته هم اشاره کرد که معمولا مبلغ تعیین شده برای یک ابزار تکنولوژی روز به روز نزول کرده و امیدوار است که این خودروی پرنده هیچ‌گاه به ابزار سرگرمی تبدیل نشود.

 قیمت پیشنهادی برای این خودرو بیش از ۲۰۰ هزار یورو تعیین شده و کمپانی AeroMobil قصد دارد طرحی از آن را که چهار صندلی دارد و بصورت بدون سرنشین و خودکار عمل می‌کند، ارائه کند.

اگر جزو افرادی هستید که رویای ماشین‌های پرنده‌تان تحقق نیافته، باید از این پس امیدوار بوده و منتظر این باشید که روزی ماشین‌های پرنده روانه‌ی بازار شوند. در ویدئوی زیر می‌توانید طرح اولیه از این محصول را تماشا کنید.


در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید.
فیلم: طراحی خودرو پرنده بدون سرنشینl
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
سفیر بار ساقدوش_1
شیرآلات زمانی_3
سفیر بار ساقدوش_3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
سفیر بار ساقدوش_4
سفیر بار ساقدوش_2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
آیلین_تزریق چربی موبایل
شفا_فوترموبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شاخه نبات_ فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر
کیان برنا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
پارسیس_فوتر ساختمان
شفا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
کلینیک النا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر