دستگیری قاتل بعد از بازگشت از ترکیه
۳۴۷۷۹۴
۱۲ تير ۱۳۹۵ - ۰۷:۲۴
۸۰۲۰
مردی افغان که زنی ایرانی را کشته و به ترکیه فرار کرده بود، بعد از بازگشت به کشور دستگیر شد.
روزنامه شرق: مردی افغان که زنی ایرانی را کشته و به ترکیه فرار کرده بود، بعد از بازگشت به کشور دستگیر شد. 

وقوع جنایت در منطقه علی‌آباد، خیابان شهید همدانی ساعت ١٤ روز ٢٠ شهریور سال گذشته از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ١١٠، به کلانتری خزانه اعلام و با حضور مأموران در محل جنایت - واقع در یک ساختمان مسکونی یک‌طبقه - و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد زنی ٤١ساله به‌نام «شهلا» بر اثر اصابت ضربات متعدد چاقو به قتل رسیده و پسر ٩ساله‌اش پس از بیدارشدن از خواب، با جسد مادرش روبه‌رو شده است. 

کارآگاهان اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ پس از تشکیل پرونده مقدماتی به دستور بازپرس شعبه هشتم دادسرای ناحیه ٢٧، مسئول تحقیق دراین‌باره شدند و با حضور در محل جنایت و بررسی صحنه جرم اطمینان پیدا کردند قاتل یا قاتلان بدون هیچ‌گونه تخریب وارد خانه مقتول شده‌اند. در تحقیق از همسایگان مشخص شد جوانی افغانستانی به محل سکونت شهلا تردد داشت و همین موضوع باعث اعتراض همسایگان شده بود اما مقتول به اعتراض همسایگان توجهی نداشت. 

کارآگاهان در ادامه تحقیقات با مراجعه به اطلاعات مجرمان سابقه‌دار، به بررسی سوابق احتمالی مقتول پرداختند و اطلاع پیدا کردند وی پیش از این، دو بار به اتهام نگهداری مواد مخدر دستگیر و روانه زندان شده است.  با توجه به اطلاعات به‌دست‌آمده، شناسایی جوان افغانستانی در دستور کار اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفت و کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی به جوانی ٢٣ساله به نام «غلام. الف» که با هویت مستعار روح‌الله زندگی می‌کرد و در زمینه خریدوفروش مواد مخدر در منطقه خانی‌آباد فعالیت داشت، ظنین شدند.

 آنها پس از شناسایی مخفیگاه «غلام» در منطقه به این محل مراجعه و در تحقیقات اطلاع پیدا کردند او هم‌زمان با وقوع جنایت از تهران متواری، به صورت غیرقانونی از کشور خارج و به ترکیه متواری شده است.  مأموران چند روز قبل باخبر شدند «غلام» دوباره به تهران بازگشته و مجددا فعالیت خود را در زمینه خریدوفروش مواد مخدر از سر گرفته است.

با اطلاعات به‌دست‌آمده درباره حضور «غلام. الف» در منطقه خانی‌آباد، بلافاصله مخفیگاه وی شناسایی و او دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد. «غلام» در اظهارات اولیه منکر هرگونه ارتباط، آشنایی یا تردد به محل سکونت شهلا شده اما سرانجام دو روز پیش لب به اعتراف گشود و صراحتا به ارتکاب جنایت اقرار کرد.  متهم درباره شب جنایت به کارآگاهان گفت: «از طریق یکی از دوستانم با مقتول آشنا شده بودم.

از آنجایی‌که مکان مطمئنی برای نگهداری مواد مخدر نداشتم، مواد را در منزل شهلا نگهداری می‌کردم و در ازای آن پولی به او می‌دادم. شب جنایت، با همسرم درگیر شده بودم و همسرم مرا از خانه بیرون کرده بود. جای مشخصی نداشتم. تنها جایی که به نظرم رسید تا شب را در آنجا بمانم، خانه شهلا بود. می‌دانستم او فقط با پسر کوچکش زندگی می‌کند؛ حدود ساعت ٢٣:٣٠ شب ١٩ شهریور به خانه شهلا رسیدم. پسر او در یکی از اتاق‌ها خواب بود. مدتی از حضورم در آنجا گذشته بود که از شهلا خواستم صدای تلویزیون را کم کند تا بتوانم استراحت کنم.

همین موضوع باعث ناراحتی آن زن شد. او ضربه‌ای را به صورتم زد. من نیز ضربه‌ای به صورتش زدم. شهلا به آشپزخانه رفت، چاقویی برداشت و به‌سمت من حمله‌ور شد. چاقو را از دستش گرفتم و چندین ضربه به شکم او زدم سپس از خانه خارج و به‌سرعت از محل متواری شدم.

پس از گذشت چند روز، به صورت غیرقانونی به ترکیه رفتم تا اینکه پس از گذشت چند ماه تصمیم گرفتم به تهران بازگردم، اما پس از گذشت چند روز از زمان بازگشتم به تهران، دستگیر شدم». سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با تأیید این خبر گفت: «متهم با قرار بازداشت موقت و برای انجام تحقیقات پلیسی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است».
برچسب ها:
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:34 - 1395/04/12
همیشه پای یک افغانی در میان هست .
Iran, Islamic Republic of
12:27 - 1395/04/12
بله تو ایران هرکاری دلشون میخواد این کثافتا میکنن کجا بهتراز ایران خدا به داد ما برسه خدا وکیلی چه سودی برا ما دارن این ... جز بدبختی بابا بفرستید برن
Iran, Islamic Republic of
01:42 - 1395/04/16
آقا حق توهین نداری توهمه جا خوب وبد وجود داره
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج