رسوایی کندی روی پرده سینما
۳۵۱۷۲۳
۲۱ تير ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۸
۴۵۱۶
صنعت سینما داستان تازه ای از زندگی خانواده کندی را به صورت یک فیلم مستقل وغیرمتعارف سینمایی به تصویر می کشد. این فیلم با نام «چاپاکوئیدیک» جلوی دوربین می رود.
جام جم: صنعت سینما داستان تازه ای از زندگی خانواده کندی را به صورت یک فیلم مستقل وغیرمتعارف سینمایی به تصویر می کشد. این فیلم با نام «چاپاکوئیدیک» جلوی دوربین می رود.

 فیلم نامه این درام پرتنش افشاگرانه براساس یک ماجرای تلخ واقعی نوشته می شود.

رسوایی کندی روی پرده سینما

این ماجرای تلخ در سال 1969 اتفاق افتاد و به دلیل مکان حادثه، به نام ماجرای «چاپاکوئیدیک» در رسانه های گروهی مطرح شد. در جریان این حادثه، سناتور تد کندی (برادر جان اف کندی) هنگام رانندگی در نزدیکی جزیره چاپاکوئیدیک، با ماشین خود از بالای پل به پائین پرت شد.

در جریان این حادثه، دستیار او «مری جو کوپچنه» درگذشت و کندی او را در محل حادثه، به حال خود رها کرد.کندی تا صبح روز بعد این ماجرا را به اداره پلیس گزارش نکرد. گفته می شود یکی از اقوام نزدیک او، به وی گفت موضوع را به پلیس گزارش دهد.

به نوشته هالیوود ریپورتر، جیسن کلارک در این درام افشاگرانه و رسوایی برانگیز، در نقش کاراکتر تد کندی ظاهر خواهد شد.

تاثیر این ماجرا بر خاندان کندی تا آن حد بود، که تد کندی از شرکت در رقابت های پست ریاست جمهوری آن سال انصراف داد.خاندان کندی به قدری از این رسوایی آسیب دیدند، که هنوز هم مخالف تولید فیلمی سینمایی براساس آن ماجرای تلخ هستند.

به نظر می رسد مرگ تد کندی در سال 2009، راه را برای تولید فیلمی در باره این حادثه تارخی هموارتر کرده است.امر کارگردانی «چاپاکوئیدیک» را جان کوران به عهده دارد. این فیلم ساز استرالیایی تبار در سال 2013 با فیلم «تر ها»ی خود، منتقدان سینمایی را به وجد آورد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج