مانور تبلیغاتی ضد ایرانی با همکاری آلمان
۳۵۲۲۱۲
۲۲ تير ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۲
۵۲۵۳ 
روزنامه "وال استریت ژورنال" با انتشار مطلبی با استناد به گزارش سالانه سال 2015 دستگاه اطلاعات داخلی آلمان مدعی شده که اوباما بر روی نقض مفاد برجام توسط ایران چشم بسته است.
خرداد نیوز: این روزنامه می نویسد:"در گزارش سال 2015 آمده است که تعداد سلفی ها و هم چنین جاسوسان روسیه و چین در آلمان و تعداد راست گراهای افراطی در آن کشور افزایش یافته اند. در بخشی از این گزارش نیز اشاره شده است که ایران درصدد دستیابی به فناوری های هسته ای از طریق شرکت های آلمانی بوده است. در این گزارش آمده است که ایران تلاش مخفیانه ای برای تهیه فناوری های مرتبط با برنامه هسته ای و موشکی انجام داده است. این گزارش پیش از بازداشت فردی با تابعیت پاکستانی به نام سید مصطفی اچ تهیه شده است که متهم به جاسوسی برای ایران شده بود. در این گزارش ادعا شده که تلاش ایران برای تهیه فناوری های هسته ای و موشکی از طریق کانال های غیر رسمی از 48 مورد در سال 2010 میلادی به 141 مورد در سال 2015 میلادی رسیده بود".

 این روزنامه اشاره می کند که که همین گزارش بود که سبب شد تا آنگلا مرکل صدراعظم آلمان هفته گذشته از بوندستاگ (مجلس آن کشور) بخواهد که مراقب نقض احتمالی قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد  درباره برامه موشکی ایران توسط آن کشور باشد.
این روزنامه در ادامه مدعی شده است که به نظر می رسد دولت اوباما توجهی به این مسائل ندارد و در این باره می نویسد:"دولت اوباما از قرارداد ایران با بوئینگ برای خرید چندین فروند هواپیما موافقت کرد. دولت هم چنین از عضویت ایران در سازمان تجارت جهانی حمایت می کند. در این باره "مارک دوبوویتز" از بنیاد نئومحافظه کار دفاع از دموکراسی باور دارد که دولت اوباما تلاش دارد تا از هرگونه اقدام ریس جمهوری بعدی امریکا علیه برجام خودداری کند. او معتقد است که دولت اوباما به جای مهار ایران راه را برای پیشروی آن کشور تسهیل کرده است".

در این میان شبکه خبری "فاکس نیوز" وابسته به جمهوریخواهان نیز در تلاش است تا با استفاده از گزارش دستگاه اطلاعات داخلی آلمان بر روی این موضوع مانور داده و علیه ایران موضع اتخاذ کند این شبکه خبری می نویسد:"سازمانی که این گزارش را درباره تلاش ایران برای دستیابی به سلاح های شیمیایی منتشر کرده مشابه پلیس فدرال امریکا است. در این گزارش آمده که ایران علاقمند به تهیه دوربین های با سرعت بالا نیز بوده است".

این ادعاها در حالی مطرح می شوند که اخیرا گزارش کمیسیون بررسی جنگ عراق تونی بلر نخست وزیر پیشین بریتانیا را متهم کرد که به دروغ و برای به راه انداختن جنگ علیه آن کشور مدعی وجود تسلیحات کشتار جمعی در عراق شده بود !
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج