کیهان: آثار تناولی غیر اخلاقی است
۳۵۳۹۸۱
۲۶ تير ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۴
۳۳۳۸
رسانه‌های غربی، اقدام به خبرسازی جعلی و فاقد اعتبار خبری برای فضاسازی رسانه‌ای علیه رسیدگی به اتهامات غیرقانونی یک مجسمه‌ساز پوچگرا کردند.
روزنامه کیهان: «پرویز تناولی» مجسمه‌سازی که به خاطر خلق آثار پوچگرا و غیراخلاقی همواره با انتقاداتی مواجه بوده است، به اتهام نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی ممنوع‌الخروج و به دادگاه فرا خوانده شده است.

در واکنش به این مسئله، برخی از رسانه‌های زنجیره‌ای، در حمایت از تناولی دست به خبرسازی ناشیانه‌ای زده‌اند. در رأس چنین رسانه‌هایی، رادیو فردا (وابسته به سازمان سیا)، صدای آمریکا (رسانه رسمی دولت آمریکا) قرار دارند که اخباری درباره حمایت هنرمندان و فعالان هنری ایران از تناولی منتشر کرده‌اند. این رسانه‌ها در حالی تاکید کرده‌اند که «هنرمندان برجسته» در اعتراض به ممنوع‌الخروجی و احضار تناولی به دادگاه، بیانیه‌ای را صادر کرده‌اند که در اخبار آن‌ها تنها نام دو شخص مشهور یعنی آیدین آغداشلو و لیلی گلستان دیده می‌شود که این دو نفر هم بیشتر به خاطر مواضع و نسبت‌های سیاسی خود شناخته می‌شوند تا فعالیت هنری! به طوری که لیلی گلستان دختر ابراهیم گلستان، جاسوس انگلیس است و آیدین آغداشلو نیز مشاور هنری فرح، شهره آغداشلو، فعال بهایی صهیونیست است.

البته اعتراض این افراد به طور آشکار در تضاد با عدالت اجتماعی و قضایی است. چون طبق قانون، هنرمندان با سایر مردم تفاوتی ندارند و هر کس در هر جایگاهی، چنانچه تخلفی را انجام دهد، باید پاسخگوی اقدام خود باشد و هنرمند بودن، رانت ویژه‌ای برای گریز از قانون نیست.

گفتنی است، آثار پرویز تناولی به قدری هتاک و پوچگرا بوده‌اند که حتی «مجله فردوسی» (در سال‌های قبل از انقلاب) - به مثابه نشریه‌ای که خود مروج ابتذال فرهنگی و غربزدگی بود- به آن اعتراض کرد(!) و نوشت که «آثار پرویز تناولی، نمایشگاهی از شارلاتانیزم فرهنگی است.»
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج