اولین نمونه SUV سوپر لوکس آئودی Q8
۳۵۵۷۸۰
۲۹ تير ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۲
۴۰۳۹
آئودی قصد دارد تا خانوادهٔ SUVهای سری Q خود را گسترش دهد که مدل جدید و سوپر لوکس Q8 در بالاترین جایگاه این خانواده قرار خواهد گرفت.
وب سایت پدال - امیر دهقان: آئودی قصد دارد تا خانوادهٔ SUVهای سری Q خود را گسترش دهد که مدل جدید و سوپر لوکس Q8 در بالاترین جایگاه این خانواده قرار خواهد گرفت. به نظر می‌رسد آئودی توسعهٔ Q8 را آغاز کرده است چراکه نمونهٔ اولیه‌ای از آن در حال آزمایش دیده‌شده است.

 نمونهٔ اولیهٔ SUV سوپر لوکس آئودی Q8 دیده شد

این بدیهی است که آئودی برای پروتوتایپ Q8 از لباس Q7 استفاده کند و به همین دلیل نسخهٔ اولیهٔ Q8 فعلاً به‌طور کامل با ظاهر Q7 دیده‌شده است. البته نمونهٔ مورد آزمون دارای طول بیشتر و فاصلهٔ محوری عرضی بیشتری نسبت به Q7 است. شکل ظاهری Q8 به‌گونه‌ای است که امکان استفاده از قطعات بدنهٔ Q7 در آن وجود ندارد چراکه این خودرو احتمالاً فرمی کوپه خواهد داشت و درواقع معادل SUV مدل A7 خواهد بود. البته احتمالاً طراحی Q8 به نسل بعدی A8 شبیه خواهد بود.

 نمونهٔ اولیهٔ SUV سوپر لوکس آئودی Q8 دیده شد

Q8 بر روی پلت‌فرم MLP یعنی همان پلت‌فرم Q7 ساخته‌شده و موتورهای دیزل و بنزینی و همین‌طور نسخه‌های هیبریدی آن نیز با Q7 مشترک خواهد بود. در میان موتورهای Q8 دو موتور جدید V6 و V8 وجود خواهد داشت که با همکاری پورشه ساخته‌شده و هم‌اکنون در نسل جدید پانامرا مورداستفاده قرارگرفته است. بعلاوه یک نمونهٔ پلاگ‌این‌هیبریدی از Q8 نیز با برد تمام برقی 57 کیلومتر نیز ساخته خواهد شد.
 
 نمونهٔ اولیهٔ SUV سوپر لوکس آئودی Q8 دیده شد

بالاترین مدل Q8 احتمالاً مجهز به سیستم آنتی‌رول مورداستفاده در آئودی SQ7 و بنتلی بنتایگا خواهد بود. انتظار می‌رود آئودی Q8 برای اولین بار در اواخر سال 2017 و با مدل 2018 رونمایی گردد.

 نمونهٔ اولیهٔ SUV سوپر لوکس آئودی Q8 دیده شد
 
نمونهٔ اولیهٔ SUV سوپر لوکس آئودی Q8 دیده شد 
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج