لیزینگ هواپیماهای سریلانکا به ایران
۳۵۷۵۴۵
۰۲ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۶
۴۴۴۳
شرکت هواپیمایی ملی سریلانکا که دچار مشکلات مالی شده است، برای کاهش ضرر حدود یک میلیارد دلاری خود، شماری از هواپیماهای ایرباس جدیدش را به ایران و پاکستان اجاره می دهد.
خبرگزاری ایسنا: شرکت هواپیمایی ملی سریلانکا که دچار مشکلات مالی شده است، برای کاهش ضرر حدود یک میلیارد دلاری خود، شماری از هواپیماهای ایرباس جدیدش را به ایران و پاکستان اجاره می دهد.

کبیر هاشم، وزیر توسعه شرکتهای دولتی سریلانکا گفت: سریلانکا ایرلاینز در آستانه امضای یک توافق با پاکستان اینترنشنال ایرلاینز برای اجاره یک فروند هواپیمای A۳۳۰ است. این هواپیما با خدمه سریلانکایی برای پاکستان اینترنشنال ایرلاینز فعالیت خواهد کرد و در لندن مستقر خواهد بود.

وی در ادامه افزود: این هواپیما تنها به اسلام آباد و لاهور پرواز خواهد داشت و ممکن است هواپیماهای ایرباس A۳۳۰ بیشتری اجاره داده شود.

خبرگزاری فرانسه به نقل از کبیر هاشم نوشت: شرکت هواپیمایی ایران ایر هم برای اجاره مدل بزرگتر A۳۵۰ که قرار است چند ماه دیگر تحویل داده شود، ابراز علاقه کرده است.

بر اساس این گزارش، شرکت سریلانکا ایرلاینز که ۹۹۳ میلیون دلار ضرر متحمل شده است، قصد دارد در ماههای آینده پروازهای متعددی به اروپا را لغو کند و بدنبال یافتن شریک است.

دولت کنونی سریلانکا پنج فروند از هشت فروند هواپیمای A۳۵۰ را که به همراه هواپیماهای A۳۳۰ در یک قرارداد جنجالی به ارزش ۲.۳ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۳ سفارش داده شده بودند، لغو کرده است.

دولت سریلانکا برای لغو خرید یک فروند از هواپیماهای A۳۵۰ که قرار است اکتبر امسال تحویل داده شوند، مبلغ ۱۵ میلیون دلار جریمه پرداخت کرده است.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج