نجات 7 ملوان در اقیانوس هند توسط ارتش
۳۶۲۵۵۴
۱۲ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۳
۴۹۹۵
ناوگروه نیروی دریایی ارتش ایران یک فروند لنچ ایرانیِ حامل هفت ملوان را پس از دوهفته سرگردانی در شمال اقیانوس هند، نجات داده است. پایگاه خبریِ نیروی دریایی ارتش ایران روز دوشنبه (11 مرداد) به نقل از امیر دریادار سیدمحمود موسوی، معاون عملیات نیروی دریایی، از اجرای این عملیات در روز یکشنبه خبر داد.
وب سایت پرس تی وی: ناوگروه نیروی دریایی ارتش ایران یک فروند لنچ ایرانیِ حامل هفت ملوان را پس از دوهفته سرگردانی در شمال اقیانوس هند، نجات داده است. پایگاه خبریِ نیروی دریایی ارتش ایران روز دوشنبه (11 مرداد) به نقل از امیر دریادار سیدمحمود موسوی، معاون عملیات نیروی دریایی، از اجرای این عملیات در روز یکشنبه خبر داد.

به گفتۀ موسوی ناوگروه‎های رزمی نیروی دریایی ارتش در زمان انجام مأموریت، علاوه بر بحث حمایت و اسکورت کشتی‎‏های نفتکش و تجاریِ ایران، شناورهای عبوری در آبراه‌ها را نیز کنترل می‌کنند. وی افزود: «در همین راستا ناوگروه 42 نیروی دریایی ارتش روز گذشته (یکشنبه) پس از مواجهه با یک فروند لنچ صیادی کشورمان با هفت ملوان که در اقیانوس هند بیش از دو هفته سرگردان بودند‌، آن‏ها را نجات داد.»

موسوی همچنین گفت: «با توجه به وارد آمدن آسیب جدی به سیستم رانش لنچ، تا زمانی که صاحب آن نسبت به اعزام شناور جدید اقدام کند،به منظور جلوگیری از هجوم دزدان دریایی و سرگردانیِ دوباره توسط ناوشکن جمهوری اسلامی ایران الوند یدک شده و سرنشینان آن تحت مراقبت نیروی دریایی ارتش خواهند بود.»

براساس اعلام نیروی دریاییِ ارتش ایران، ناوگروه 42 متشکل از ناوشکن جمهوری اسلامی ایران الوند و ناو پشتیبانی رزمی تنب، اواخر تیرماه سال جاری به آب‌های آزاد و بین‌المللی اعزام شده است.

 
در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید.
نجات 7 ملوان در اقیانوس هند توسط ارتش ایران 
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:42 - 1395/05/12
بسم تعالی این حرکت جالب نیروی دریایی
Iran, Islamic Republic of
11:53 - 1395/05/12
بسم تعالی این حرکت جالب نیروی دریایی که بدون هیچ گونه چشم داشت و انتظاری انجام دادان خدمت دوستانی که در خواب تشریف دارند(دکتر عباسی) که به خانواده بزرگ ارتش توهین کرده است.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج