پیشنهادی برای مذاکره اصلاح طلبان و روحانی
۳۶۲۸۲۵
۱۲ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۹
۴۹۸۳
عضو ارشد حزب اعتماد ملی گفت: انتظارهایی که مردم از آقای روحانی داشتند؛ به خصوص در زمینه سیاسی و فرهنگی و نحوه انتخاب بعضی از همکاران، مسائلی است که اصلاح‌طلبان می‌توانند با مذاکره با آقای روحانی به نتیجه برسند.
خبرگزاری ایلنا: محمدجواد حق‌شناس درباره گزینه اصلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده ابراز داشت: آقای روحانی در حال حاضر بهترین گزینه‌ای است که بین اصلاح‌طلبان وجود دارد و با همه کاستی‌هایی که وجود داشته و فراز و فرودهایی که در این مدت دیدیم، اما باز هم از بسیاری جهات موفق بوده است و حمایت از آقای روحانی می‌تواند در دستور کار اصلاح‌طلبان قرار بگیرد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب تصریح کرد: انتظارهایی که مردم از آقای روحانی داشتند؛ به خصوص در زمینه سیاسی و فرهنگی و نحوه انتخاب بعضی از همکاران، مسائلی است که اصلاح‌طلبان می‌توانند با مذاکره با آقای روحانی به نتیجه برسند.

عضو ارشد حزب اعتماد ملی درباره تغییر قانون انتخابات نیز گفت: در این مسئله که قانون انتخابات مشکل دارد و نیاز به اصلاح دارد هیچ شکی نیست و جای خوشحالی دارد که بعد از سی و چند سال دوستان متوجه اشکال قانون انتخابات شدند و این نتیجه زحمت زیادی بود که هم ملت و هم کشور و هم نظام در این سال‌ها کشیدند.

او به اتفاقات بعد از انتخابات سال ۸۸ در کشور اشاره و خاطرنشان کرد: از موضع ساختاری اگر به اتفاقات آن سال نگاه کنیم خواهیم دید که بخشی از این مشکلات، ناشی از مشکل قانون بود.

حق‌شناس تاکید کرد: قانون انتخابات بدون اصلاح قانون احزاب امکان‌پذیر نیست و اصلاح قانون احزاب نیازمند قانون جرایم انتخاباتی است. جرایم انتخاباتی نیازمند قانون جرم سیاسی است و جرم سیاسی نیز نیازمند یک قانون شفاف درباره قانون مطبوعات و همه اینها باید به صورت جامع بررسی و تدوین شوند.

عضو حزب اعتماد ملی به طرحی که به وزارت کشور ارائه کرده است، اشاره و اظهار کرد: لزوم تدوین یک نظام جامع فعالیت سیاسی در کشور داریم که هم در مورد احزاب و مطبوعات و هم در مورد همه انتخابات ریاست جمهوری و مجلس و شوراها و .... بپردازد و وظایف نهادهای نظارتی و شورای نگهبان را مشخص کند و خطوط عملکردی هر یک را به شکل صریح بیان کرده باشد.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:36 - 1395/05/12
مگر خودتان از خودتان تعریف کنید مردم هیچ دل خوشی در این دولت نداشتن بیکاری فقر بدبختی تو این دولت چیزی ندیدم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج