شعر عاشورایی روی ملودی لس آنجلسی!
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
ایرانیان - f تبلت1111
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_ 4
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دکتر نداف کرمانی 2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۳۶۵۳۲
۰۱ آذر ۱۳۹۱ - ۱۰:۱۵
۶۷۱۱
طرف ای یک ترانه لس آنجلسی خوشش می آید و ملودی اش را با یکسری از شعرهای عاشورایی ادغام می کند و در هیئت ها می خواند و مردم هم به محض اینکه آن را می شنوند، به جای اینکه منقلب بشوند، غش غش می خندند که این همان آهنگ فلانی است ها.

برترین مجله اینترنتی ایران

تماشا: خیلی ها رسول نجفیان را بیشتر از اینکه با حرفه اصلی اش، یعنی بازیگری و کارگردانی بشناسند، با ترانه معروف او، یعنی «عجب رسمیه ...» به یاد می آورند. اثری که خیلی زود بین مردم، طرفدار پیدا کرد و توانست نظر مثبت مخاطبان را به خود جلب کند.

در روزهایی که بازار موسیقی کشور به خاطر ایام سوگواری تعطیلی مطلقی را پشت سر می گذاشت، سراغش رفتیم و درباره یکی از بهترین آلبوم های عاشورایی که او خواننده اش است، با او گپ زدیم، آلبومی به نام: «ذوالجناح می آید، بی سوار ...». حرف هایش را در ادامه بخوانید:

من به فراخور شغلم که بازیگری و کارگردانی است، سفر زیاد می روم. مثلا دو ماه تمام به خاطر یک پروژه مجبور بودیم در یک روستای دورافتاده باشیم. یک هفته کار بود و دو سه روزی مرخصی. همه در آن روزهای مرخصی برمی گشتند تهران ولی من در همان روستا می ماندم. بچه ها می پرسیدند تو چرا می مانی اینجا و من به آنها می گفتم که می روم دنبال گنج.

من در بین آدم های این روستا دنبال نوحه خوان و شاهنامه خوان ها می گشتم و آنها را پیدا می کردم. کارهایشان را می شنیدم و جمع آوری می کردم. در عرض حدود بیست سال یک مجموعه غنی از شاهنامه خوانی ها، لالایی ها، مثنوی خوانی ها و نوحه و نواهای عاشورایی جمع کردم.

گفت و گویی با «رسول نجفیان» که خواننده یکی از بهترین آلبوم های عاشورایی است

حالا اینکه چرا اول از همه سراغ نوحه های عاشورایی رفتم و آنها را زودتر جمع و جور کردم و منتشرشان کردم، دلیل دارد. این حس را داشتم که نواهای عاشورایی عرف در جامعه، روز به روز بیشتر به سمت ابتذال کشیده می شوند. طرف از یک ترانه لس آنجلسی خوشش می آید و ملودی اش را با یکسری از شعرهای عاشورایی ادغام می کند و در هیئت ها می خواند و مردم هم به محض اینکه آن را می شنوند، به جای اینکه منقلب بشوند، غش غش می خندند که این همان آهنگ فلانی است ها.

در حالی که ما نوحه هایی بسیار با ارزش داریم که قطعا ارزش و اعتبار فرهنگی شان خیلی بیشتر و بالاتر است. همین باعث شد که زودتر نوحه ها و نواها را با همکاری و همیاری بسیار خالصانه جناب مهدی مظاهری، دوست و شاعر و سرمایه گذار این آلبوم در قالب آلبوم «ذوالجناح می آید بی سوار ...» روانه بازار کنیم.

ستاره های پاپ در آلبوم های مناسبتی


به نظر من حتما حضور این ستاره ها در کارهای مناسبتی می تواند به کشیده شدن مردم به سمت گوش دادن به این قبیل کارها کمک کند. به شرطی که آن ستاره ها، ستاره های کاذب نباشند اما به نظرم این قبیل به قول شما ستاره ها، در کارهای مناسبتی زیاد موفق نبوده اند. کار باید خیلی قوی تر از این باشد تا سلیقه مردم در آن نادیده گرفته نشود. بعضی ها حق ندارند به صرف ستاره پاپ بودن، دست به هر کاری بزنند.ابتذال در مداحی


ما حدود 10 مداح بزرگوار داریم که کاملا قابل احترامند و سینه به سینه این میراث را حفظ کرده اند. آنها همیشه آن اصوات را حفظ کرده اند و این خیلی مهم است. نباید آنها را با بقیه و کارهای در اصطلاح به روز، یکی کرد.

در دوران نوجوانی من، یک سری مداح پر سن و سال بودند که واقعا کارهایشان بی نظیر و فوق العاده بود اما در حال حاضر بعضی جوان ها که نه هیچ اطلاعی از تاریخ دارند و نه هیچ اطلاعی از عاشورا و موسیقی و شعر دارند، برای یک چنین کارهای مقدسی ترانه می سازند.

این تفکر را دارند که برای عاشورا کار ساختن هم مثل ترانه ساختن برای جوانان و موسیقی پاپ است که همه با آن به هوا بپرند و خوش بگذرانند. ارشاد باید فکری برای ابتذال در مداحی امروزی کند.
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
10:50 - 1391/09/01
ابتدال نه دلبندم ابتذال
پاسخ ها
مدیر پایگاه با سپاس
اصلاح شد
Iran, Islamic Republic of
23:52 - 1391/09/01
"از یک ترانه لس آنجلسی....."نه ای ترانه .....
پاسخ ها
مدیر پایگاه با سپاس
اصلاح شد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
فرش تارنگ_1
فرش ریحان 1
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
فرش تارنگ_3
فرش ریحان 3
اپیلاسیون نانا 4
فرش ریحان 4
شیرآلات زمانی_4
فرش تارنگ_4
فرش ریحان 2
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
فرش تارنگ_2
ایرانیان- فوتر موبایل222
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
چوب و هنر _فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
فرش تارنگ_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی ادیب_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
چوب و هنر _فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
فنی آتل_فوتر
شفا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
کالابرد_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
استیل رگال_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
بانک کتاب پایتخت_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر